Ayak Vurmalarını Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Bence spreyler ayağın acımamasını değil, acının hissedilmemesini sağlıyordur. Bu sebeple kalıcı bir çözüm olmadığını düşünüyorum. Benim de ayaklarım 39-40 numara. Sürekli düz ve rahat ayakkabılar giyiyorum. Topuklu ayakkabılar giymeyi çok istiyorum ancak maalesef ayaklarım buna hiç uygun değil. Giydiğim zaman oluşan ayaklarımın acısı günlerce geçmeyebiliyor.Artık bunun bir çaresi olmadığını ve bu şekilde yaşamaya alışmam gerektiğini düşünüyorum.

Merhabalar arkadaşlar,
Ben 10 gün önce falan locoste marka spor ayakkabı aldım fakat ilk giyişte arka bitimi bileğimi vurdu hala düzelmedi. Üründe hata olduğunu sanmıyorum benden kaynaklanıyordur sorun ama ne yapmak lazım vurmaması için. halbuki numarası küçük falan degil tam oluyor. Geri vermeyi düşündüm hata var mı yok mu araştırıyolarmış fakat 1 aydan önce sonuçlanmaz ee sonrada ben giymem yaz sıcağında:S akıl verin lütfennnn

Merhabalar arkadaşlar,
Ben 10 gün önce falan locoste marka spor ayakkabı aldım fakat ilk giyişte arka bitimi bileğimi vurdu hala düzelmedi. Üründe hata olduğunu sanmıyorum benden kaynaklanıyordur sorun ama ne yapmak lazım vurmaması için. halbuki numarası küçük falan degil tam oluyor. Geri vermeyi düşündüm hata var mı yok mu araştırıyolarmış fakat 1 aydan önce sonuçlanmaz ee sonrada ben giymem yaz sıcağında:S akıl verin lütfennnn

Çorapla giyildiği halde vuruyorsa, bilekte neresi sorunluysa, koruma amaçlı yara bandı yapıştır bence. Ben de zaman zaman öyle yapıyorum. Spor olmayan ayakkabılarda çözüm daha kolay tabi, o yapışan silikon parçalar bayağı bir iş görüyor.

Son düzenleme:
benimde bügün ayağımı vurdu çok acıyor :KK43: yarın nasıl giyicem ayakkabı bilemiyorum , yara bantlarına kaldık yine

çok güldüm yazdıklarınıza çünkü benim ayağımda öyle:)herşey vuruyor.bakın ayakkabı demiyorum yalnızca.ayağa giyilen her kap.düğüne giderim 15 dakikada topuklu vuruyor.su topluyor.bir ay yara izi kalıyor.bot alıyorum arkadan vuruyor.babet alıyorum topuğumun altı kızarıyor.denizde parmak arası giyerim.ya parmağın arası su toplar mı topluyor arkadaş.vurmayan iki şey var.bir ev terliği ne de olsa bol.ikincisi nineler için hava tabanlı yürüyünce pıs pıs diye ses çıkaran 2 cm topuklu ortopedik ayakkabılar.kader resmen bunları giy diyor bana.neler yapmıyorum ki.terlediği için mi vuruyor dedim.ayak tozlarından aldım.bir nebze iyi geliyor ama kalıcı çözüm değil.ayağımı makine kapmış gibi her yanını bantlarım o da yürüdükçe toparlanıyor.ya da ayakkıdan görülüyor.ayakkabının arkasını ayakkabıcıya hafifçe ezdiriyorum yine vuruyor yine vuruyor.iyi marka alıyorum inanır mısınız o adi ayakabılarımdan daha çok vuruyor.:))))))))))

çok güldüm yazdıklarınıza çünkü benim ayağımda öyle:)herşey vuruyor.bakın ayakkabı demiyorum yalnızca.ayağa giyilen her kap.düğüne giderim 15 dakikada topuklu vuruyor.su topluyor.bir ay yara izi kalıyor.bot alıyorum arkadan vuruyor.babet alıyorum topuğumun altı kızarıyor.denizde parmak arası giyerim.ya parmağın arası su toplar mı topluyor arkadaş.vurmayan iki şey var.bir ev terliği ne de olsa bol.ikincisi nineler için hava tabanlı yürüyünce pıs pıs diye ses çıkaran 2 cm topuklu ortopedik ayakkabılar.kader resmen bunları giy diyor bana.neler yapmıyorum ki.terlediği için mi vuruyor dedim.ayak tozlarından aldım.bir nebze iyi geliyor ama kalıcı çözüm değil.ayağımı makine kapmış gibi her yanını bantlarım o da yürüdükçe toparlanıyor.ya da ayakkıdan görülüyor.ayakkabının arkasını ayakkabıcıya hafifçe ezdiriyorum yine vuruyor yine vuruyor.iyi marka alıyorum inanır mısınız o adi ayakabılarımdan daha çok vuruyor.:))))))))))

Aynı durum bende de var. Açık kapalı fark etmiyor her şey vuruyor ayağımı. Çoraplı çorapsız da fark etmiyor. Ya su toplar ya da deri sıyrılır yara olur kanar. En çok da rugan tarzı sert yapıda olan ayakkabılar vuruyor. Bir de benim ayağım taraklı gibi önü geniş, topuklu veya topuksuz her model olmuyor bana, önü dar ayakkabıları kesinlikle giyemiyorum açık veya kapalı. Çok sinir bozucu. Arkadan vurmasa yandan vuruyor parmaklarım sıkışıyor, küçük parmağımı vuruyor falan... :KK14:

babamdan öğrenmiştim. tabanın altına kartonu katlayıp koyuyorsunuz. en az yarım cm kalınlığında olmalı. ayak daha yukarı çıktığı için ayakkabı vurmuyor. üstelik bir iki günde ayakkabının vuran kısmı da açılıyor.

Merhabalar arkadaşlar,

Ayyy aynı bende lacoste ayakkabı aldım birde dünyanın parasını verdim. Tam ayak bileğimin arka tarafını alırken acıtıyordu. Alırken açılır falan dediler. Burun kısmın, parmakları, taban falan çok rahattı ama arkası felake. sanki biri tam ayak bileğimin arka kemiğinden içeri doğru ayağıma baskı yapıyor. normalde 38-39 giyerim 39,5 birde ayakkabı. Bol bile yani.

Yok olmadı. Açılma falan hikaye. Anneme verdim ayakkabıyı. Çok rahat bu sen nasıl rahat edemedin diyor.

Nefret ediyorum ayaklarımdan. Terlik bile vuruyor ayağımı. Daha 2 gün önce yeni bir babet aldım. İşe gidene kadar iki ayağımın bileğide haşat oldu. Resmen kanadı. Yemin ederim 2 kat yara bandı taktım gene acısından duramadım.

Bu tamamen ayak yapısı ile alakalı. Hiç ayakabılara bok atmayalım :KK70: Milletin ayağı 10 cm. topuklularda kızarmaz bile benimkiler yumuşak deri babetlerle bile yara bere içinde. En Büyük KK

Severek aldığımız ayakkabılar ayaklarımıza vurunca acısından duramadığımız yaralara ve su toplamasına neden olabilir.

İşte ayakkabı vurmasına iyi gelen öneriler...

Yumurta

Yumurtanın ayakkabı vurmasına iyi geldiği söylenmektedir. İnce bir tabaka halinde sürerek deneyebilirsiniz.

Koltukaltı deodorantı

Yeni aldığınız bir ayakkabıyı giymeden önce ayağınıza deodorant sıkarsanız ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça hareket eder ve su toplamasını önler.

Diş macunu

Özellikle tarçın gibi ekstra tat içermeyen diş macunlarını deneyebilirsiniz. Sivilcelerde uygulanan diş macunu ayakkabının vurduğu yere de iyi gelebilir.
4.jpg

X