Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Kendinizi (övüp övüp) temize çıkarmayın. Allah, kimin takva sahibi olduğunu çok iyi bilir. (Kur'an-ı Kerim, Necm Suresi, 32)

"ALLAH'ım, beni bağışla, bana merhamet et, bana hidayet nasip eyle, bana âfiyet ve (hayırlı) rızık ver." | Müslim, Zikir,35)

Günahın açığını da gizlisini de bırakın! Çünkü günah işleyenler, yaptıklarının cezasını mutlaka çekeceklerdir." (Kur'an | En’am Suresi,120)

Ne mutlu o kimseye ki, kendi kusuru başkasının kusurlarıyla uğraşmaktan onu alıkoyar. [Deylemi, Müsnedü'l Firdevs]

En üstün sadaka, bir Müslümanın ilim öğrenip sonra da onu baş.kasına öğretmesidir. (İbni Mâce, Mukaddime: 20)

Her ümmetin bir fitnesi - bir imtihan sebebi - vardır. Benim ümmetimin fitnesi de dünya malıdır. (Tirmizi, Zühd 26)

"İki göz vardır, onlara ateş değemez: Allah için ağlayan göz ile, Allah yolunda uyanık sabahlayan göz." (Tirmizî, Fedâilu'l-Cihâd 7]

Farzları yerine getirdikten sonra, Allah'ın en çok sevdiği amel bir Müslümanı sevindirmektir. (Camiü's Sağir, c.1, No.200)

"Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır". (Müsned)

İnsanların en açı ilim isteklisidir, en tok olanı da ona istek duymayandır. (Camiü's Sağir, Hadis No: 192)

Bil ki Zafer Sabırla, Sevinç Üzüntüyle, Kolaylık da Zorlukla Birliktedir." (Ahmed ibni hanbel, müsned, 1, 307)

Sıratta en sağlam yürüyeniniz, Ehl-i Beytimi ve Ashabımı en çok sevenlerdir.[Camiü's Sağir, c.1, No:159]

X