Aylık İğne veya Doğum Kontrol Haplarından ne kadar sonra hamile kaldınız?

MaşaALLAH yaaa ben 48 kiloyu en son çocukken mi gördüm acaba onu bile hatırlamıyorum :KK70: Çok imreniyorum bu kiloda olanlara ve kendiliğinden kilo verenlere. Ne diyeyim sağlıklı ve afiyetli bir şekilde darısı başıma :KK70:

Doktorlar bir problem tespit etmediyse sorun olmaz zamanı vardır daha. Siz yine oluruna bırakın korunmayın olacaksa olur zaten ama olumsuzluğa da kapılmayın. Çünkü çok hikayeler var insanlar yıllarca çabalıyor çocuk için sonra amaaan deyip peşini bırakınca hamile kalıyor. Streste bir etken yani. Rabbim gönlünüze göre versin.
Bu konuda size hak veriyorum. Gerçekten stres ile alakası var . Etrafımda da duydum çünkü , en yakın arkadaşım pes ettiği zaman oldu.Ben zaten hemen her şeyi kafaya takan biriyimdir , psikolojim bozulmaya meyilli :KK48:
Allah yardımcımız olsun inşallah Rabbim en kısa sürede nasip eder.

ben de 6 aydır kullanıyorum. sivilcelerim gitti, bırakırsam geri gelecekler diye aşırı korkuyorum ya. Aşırı ağrı ve kanamam oluyordu bunlar hafifledi, bırakınca eskiye mi döner acaba? sizde öyle mi olmuştu
Evlenmeden önce ben regl ağrım geçsin diye günde 3 tane ilaç içen bir insandım , iğneyi kullandıktan sonra karın ağrısı o kadar hafiflemişti hatta bırakın üç ilaç içmeyi hiç ilaç içmiyordum ağrısı geçsin diye :olamaz: Hatta şey derdim ,iğnenin galiba tek iyi yanı bu , ağrım yok reglm az geliyor.. Ama benim kullandığım doğum kontrol hapı farklıydı biraz, ben 3 ay hiç olmadım , olduğumda ise damla damla gelmişti. Mesela bilmiyorum da , Nisandan beri ilaç, iğne kullanmamama rağmen evlenmeden önceki gibi karnım ağrımıyor ama reglm epey kanamalı geçiyor özellikle , normalde 5 gün sürerdi bu ay 6 gün sürdü. Haplar ,iğneler kanamayı kesiyor ağrıyı da azaltıyor.

Her ay onun zamanını yakalamak , bazen sağlık ocağına gittiğimde hemşirenin olmaması , ertesi gün bir daha gitmem . İnsanda ister istemez o iğneyi vurduracak korkusu oluşuyordu :KK48: İğneyi çoğu kişi önermiyor , haplara göre daha zararlı diyorlar ama bünye meselesi de olabilir. Benim bünyem son zamanlarda kaldırmıyordu artık, son zamanlarda epey baş ağrısı yaşıyordum...Peki sizin çocuğunuz oldu mu ? Çocuktan sonra mı yaptırdınız ? Ya da düşünmüyor musunuz ?
Soylediginiz mide agrisi , bas donmesini ben hap kullanirken yasiyordum. Hap kullanirken hamile kaldim. Bebekten sonra igneye basladim. 5 yildir kullaniyorum . Duzensiz reglim duzene girdi. Ben igneyle cok rahatim. Senelik falan olsa onu da kullanicam :olamaz: . Dediginiz gibi tamamen bunye meselesi.

Aslinda dusunuyor dusunmuyor arasindayiz. Ben 2. cocuk dusunmuyorum ama esim israrla istiyor bakalim. Daha karar veremedik. Ama igneden sonra hemen hamile kalinamayacagini duymustum bende.

Soylediginiz mide agrisi , bas donmesini ben hap kullanirken yasiyordum. Hap kullanirken hamile kaldim. Bebekten sonra igneye basladim. 5 yildir kullaniyorum . Duzensiz reglim duzene girdi. Ben igneyle cok rahatim. Senelik falan olsa onu da kullanicam :olamaz: . Dediginiz gibi tamamen bunye meselesi.

Aslinda dusunuyor dusunmuyor arasindayiz. Ben 2. cocuk dusunmuyorum ama esim israrla istiyor bakalim. Daha karar veremedik. Ama igneden sonra hemen hamile kalinamayacagini duymustum bende.
Rahatlık oluyordu iğne bir kere vurdurunca hap gibi unuttum derdi olmuyordu :) Hoş hap kullanınca da alarm kurduğum için unutmuyordum o da ayrı.. Sizin kaderiniz de varmış hap kullanırken hamile kalmışsınız , ben bir ara 3 ay regl olmayınca her ay test alıp yapıyordum , ateş basıyor , olacak gibi hissedip olmuyordum :KK48:
Allah gönlünüze göre versin inşallah , arkadaşım ikinci çocuğu olduğunda " tek çocuk zor diyordum ama kolaymış " demişti . Allah güç kuvvet versin. Umarım en yakın zamanda bende güzel haberleri veririm.:KK200:

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Daha 20li yaşlarda olsam kafaya takmıcam ama 30 oldum artık ve Mart'ın sonunda en son ilacı bırakmıştım 6 ayı geçti , bu ay tekrar deneyeceğiz . Kadın doğumun söylediğine çok takıldım, olmaması normal beklemen lazım diye ama yaş faktörü kadınlar için önemli.Dün reglimin 11.gününde gittim bugün ilişkiye girsende olmaz dedi, yarın tekrar doktora gideceğim. Bir ara acaba bu ayı atlattıktan sonra ovülasyon testiyle de mi yapsam acaba diye düşünmedim de değil. Etrafımda herkesin çocuğu var ALLAH BAĞIŞLASIN , insan üzülüyor , kendimde problem var diye düşünmeden edemedim. Keşke iğne hiç kullanmasaydım diyorum :KK43: İğne haplardan çok daha tehlikeliymiş diyorlar..

Doktor diplomasini nerede aldi çok merak ediyorum. Kim diyor haptan sonra hamile kalamazsin diye? Yada en az 6 ay beklemen lazim diye? Yani evet haptan sonra azicik denge sasabilir (yani yumurtlama günü olarak) ama hamile kalmaya engel degil ki. Sanki hapi biraktiktan sonra bir müddet yumurtlanmiyormus gibi konusmus doktor.

Ve yasini sakin problem etme. Daha öncede burda videolar paylasmistim. Yas biraz safsata birsey. Ha 45'inden sonra dogurganligin azilir fakat 30 yasinda endiselenecek birsey degil. Ben de kizimi 32 yasinda kucagima aldim.

Ve evet yumurtlama takip programlari yararli fakat daima dogru degiller. Doktora gitmeden önce, ovulasyon testleri dene. Bu kadarda çoçuga odaklanma. Cocuk aklimda yokken, hamile kaldim. Ve bende hap ile korunuyordum ve sanirim 4-5 ay sonra hamile kaldim. Bu arada folik asit almayi unutma.

Daha önceki paylastigim video

Bende hepsini okuyamadım ama soruya cevap vereyim, birinci ve üçüncü hamileliğim hapı bıraktıktan hemen sonra oldu, normal regl olmadan hamile kaldım sadece birinciden 2 hafta kadar geç oldu yumurtlama, üçüncüde bir kaç gün geç oldu.

Doktor diplomasini nerede aldi çok merak ediyorum. Kim diyor haptan sonra hamile kalamazsin diye? Yada en az 6 ay beklemen lazim diye? Yani evet haptan sonra azicik denge sasabilir (yani yumurtlama günü olarak) ama hamile kalmaya engel degil ki. Sanki hapi biraktiktan sonra bir müddet yumurtlanmiyormus gibi konusmus doktor.

Ve yasini sakin problem etme. Daha öncede burda videolar paylasmistim. Yas biraz safsata birsey. Ha 45'inden sonra dogurganligin azilir fakat 30 yasinda endiselenecek birsey degil. Ben de kizimi 32 yasinda kucagima aldim.

Ve evet yumurtlama takip programlari yararli fakat daima dogru degiller. Doktora gitmeden önce, ovulasyon testleri dene. Bu kadarda çoçuga odaklanma. Cocuk aklimda yokken, hamile kaldim. Ve bende hap ile korunuyordum ve sanirim 4-5 ay sonra hamile kaldim. Bu arada folik asit almayi unutma.

Daha önceki paylastigim video

Valla sormayın bana öyle deyince çok şaşırdım , kadına nisandan beri korunmuyorum diyorum bana şubata kadar bekle dedi :kızgın:daha öncesinden de bir kaç tane farklı doktora gittim , bir tanesinde aklım kaldı ama ne yazık ki özel sağlık sigortam olmadığı için doktor muanesi çok pahalı gidemiyorum, bu doktorada tavsiye üzerine gittim ama memnun kalmadım başka bir doktora daha gideceğim bu gidişle.
Dediklerinizi dikkate alacağım ve videoyu da hemen izleyeceğim teşekkür ederim :KK200:

Maşallah, hamileyken boyleyseniz normalde kaç kilosunuz merak ettim 🙊
41 ile hamile kaldım 30 haftanın ortasındayız 8 kg aldım 😞sokakta herkes bana bakıyor hiç bir yerim kg almadı karnım çıktı bu 8 kg karnımda kı anlamış değilim🤔

Bende hepsini okuyamadım ama soruya cevap vereyim, birinci ve üçüncü hamileliğim hapı bıraktıktan hemen sonra oldu, normal regl olmadan hamile kaldım sadece birinciden 2 hafta kadar geç oldu yumurtlama, üçüncüde bir kaç gün geç oldu.
Maşallah ne güzel , Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.
Ben bırakalı 7 ay oldu, çocuk olmadığı gibi doktorda bekle dedi. Hayır 22-23 yaşında değilim ki 30 yaşındaym yani :)
Rabbim en kısa zamanda nasip etsin isteyen herkese.

Bu arada doktorlar genelde hapı bıraktıktan sonra normal regl olmayı bekleyin ondan sonra deneyin diyorlar ama öyle 6 ay bekleyin diyeni duymadım. O normal regl bekleyin olayı da sadece bebeğin kaç haftalık olduğunu anlamak için ama o da sorun değil artık çünkü ultrasonda belli oluyor zaten. Ben ilk hamileliğimde hemen kaldım yumurtayı takip ediyordum 2 hafta gecikti ilk kontrole gittiğimde son regle göre 8 haftalık tım ama ultrasonda 6 haftalık çıktı ki zaten biliyordum hiç sorun olmadı yani.

41 ile hamile kaldım 30 haftanın ortasındayız 8 kg aldım 😞sokakta herkes bana bakıyor hiç bir yerim kg almadı karnım çıktı bu 8 kg karnımda kı anlamış değilim🤔
Çok zayıf hamile kalmışsınız , benim annemde öylemiş 9 aylıkken bile karnı hiç belli olmamış. Ben 2.600 doğmuşum :olamaz:

Maşallah ne güzel , Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah.
Ben bırakalı 7 ay oldu, çocuk olmadığı gibi doktorda bekle dedi. Hayır 22-23 yaşında değilim ki 30 yaşındaym yani :)
Rabbim en kısa zamanda nasip etsin isteyen herkese.
Amin teşekkür ederim inşallah sana da en kısa zamanda nasip olur, bence bekleme neye dayanarak söylemiş ki

Bu arada doktorlar genelde hapı bıraktıktan sonra normal regl olmayı bekleyin ondan sonra deneyin diyorlar ama öyle 6 ay bekleyin diyeni duymadım. O normal regl bekleyin olayı da sadece bebeğin kaç haftalık olduğunu anlamak için ama o da sorun değil artık çünkü ultrasonda belli oluyor zaten. Ben ilk hamileliğimde hemen kaldım yumurtayı takip ediyordum 2 hafta gecikti ilk kontrole gittiğimde son regle göre 8 haftalık tım ama ultrasonda 6 haftalık çıktı ki zaten biliyordum hiç sorun olmadı yani.
Evet doğru söylüyorsunuz zaten şaşkınlığımdan yazdım ilk defa bir doktor , olmaması normal bekleyin dedi. Hani ben daha iki kere denemiş olurum giderim tamam da, 7 ay olmuş yani daha nereye bekleyeyim :)
Teşekkür ederim sizlerin sayesinde artık daha umutluyum. :KK200:

Amin teşekkür ederim inşallah sana da en kısa zamanda nasip olur, bence bekleme neye dayanarak söylemiş ki
Hiçbir fikrim yok , gittiğimde özel hastane devlet olsa yine anlıcam :olamaz: ben sana zaten gelmişim 7 aydır korunmuyorum diye, doktor bana şey demeye getirdi ; kullandığım iğne ve ilaçlardan dolayı hemen olmaz demeye çalıştı ben açıkçası buna inanmıyorum bir iki üç ay olmaz ama 7 aydır da olmamazlık yapmaz diye düşünüyorum.

Evet biraz karışık yazmış olabilirim kopyala yapıştır yaptım bir de üzerine ekleme yapınca kusura bakmayın :olamaz:
Şimdi geçen sene ben bir hastaneye gitmiştim bana miyomun var demişti ama kadın çok detaylı bilgi vermediği için ben başka bir doktora gittim İstanbuldayım bu arada.Başka bir hastanede Nur hanım diye bir doktora gittim , çok ilgilendi en ufacık bir soru sorduğumda bile çok detaylı anlatıyordu.Benden bazı testler o da istemişti , TSH PROLAKTİN LH falan , tabi ben o dönem regl olmadığım için ilaçlardan dolayı beklemek zorunda kaldım birkaç ay ...regl olduğumun 2 veya 3.gününde yaptırmıştım.TSH 4.94 olması gerekirken benim 4.50'lerdeydi hatta Nur hanım bana , tekrar bir kaç ay sonra yaptır test demişti ama o dönem çocuk düşünmüyordum.
Bir kaç ay sonra mide bulantısı şikayetiyle gittiğim iç hastalıklarında da TSH PROLAKTİN'e bakıldı TSH yine yüksekti ve bana doktor kullandığın hapların etkisi olabilir , tiroidlerin çok tembel dedi yaklaşık 2 ay kullanabileceğim bir ilaç verdi.
2019 Şubat ayında karın ağrısı şikayetiyle yakın bir hastaneye gittim bölgemdeki , ama sorun idrarda değil kistte çıktığı için o hastanede kontrol yaptırmak istedim ve DR Bahar hanım ilgilendi benle , bu doktor bana kist geçtikten sonra reglinin 10.11.gününde gel demişti ama ben gidemedim..
Ve dün yine başka bir hastanede (Erdem hastanesine) başka doktora gittim (çünkü diğer hastanelerdeki kadın doğum muane ücretleri epey pahalı:KK57:) bu doktor benden yine TSH-PROLAKTİN-LH falan istedi önümüzdeki ay regl olunca reglinin 2.gününde git dedi.
Amma çok hastane değiştirmişim :olamaz: Benim aklım Nur hanımda kalmıştı ama ssk muane ücreti 300 tl :KK43:

Evet muayne çok pahali fakat hiç düsündmü simdi 300 tl ödeyemezken, bebek olduktan sonra nasil ödeyeceksin diye? Artik bez bile 100 lira oldu, mamada öyle. Ki o 100 liralik mama haftalik almak zorundasin. Onun bide doktor muayeneleri, asilari,.. oluyor.

Daha kiyafetinden, ana kucagindan, biberon, yatak,.. gibi masraflardan bahs etmedim.

Önce bir ise girip, para biriktirsen daha mantikli olmazmi? Hamilelik ve dogum sürecin iyi bir doktorda, rahat his ettigin doktora gitmen çok çok önemli. Evde tek bir maas ile, çoçuk ile cidden geçinilmez çünkü.

Geçen sene Folik asit kullanmıştım , çocuk düşünmüyordum o zamanlar , ama doktor bana , ilerisi için kullan demişti.
Bu haziranda genel bir tarama yaptırmak istedim , sağlık ocağına gidip kan verdim bir çok değerim normal çıktı folik asitte dahil. Hatta doktora , ilaç içmem gerekiyor mu çocuk düşünüyorum demiştim , gerek yok gayet iyi gözüküyor demişti.
Allah'ın takdiri diye düşünüyorum artık , bir zamanı var ve biz o zamanı bekliyoruz herhalde. Ama korkumda olmazsa Tüp Bebek için uğraşmak olacak. Hem maddi hem manevi yönden çok zor bir süreç. Allah gönlümüze göre versin inşallah.:KK200:

Folik asit zaten gebelik oluşturan bişey değil
Olur da gebe kalırsan bebekte folik asit eksikliğinden kaynaklı bir rahatsızlık olmasın diye
Yani almanın da bir mahsuru olmaz
Hayırlısı olsun hakkında inşallah

ben de 6 aydır kullanıyorum. sivilcelerim gitti, bırakırsam geri gelecekler diye aşırı korkuyorum ya. Aşırı ağrı ve kanamam oluyordu bunlar hafifledi, bırakınca eskiye mi döner acaba? sizde öyle mi olmuştu
Ahhh haplar cildimi parlak pürüzsüz yapmıştı tüylenme azalmıştı
Ağrı kanama bitmişti çok az oluyordu adetim
Bıraktığın anda eskiye dönüyor :KK43:
Şu an emzirme yüzünden kullanmıyorum hap. Yüzüm sivilce dolu adet 3 günden 8 güne uzadı :*

Rahatlık oluyordu iğne bir kere vurdurunca hap gibi unuttum derdi olmuyordu :) Hoş hap kullanınca da alarm kurduğum için unutmuyordum o da ayrı.. Sizin kaderiniz de varmış hap kullanırken hamile kalmışsınız , ben bir ara 3 ay regl olmayınca her ay test alıp yapıyordum , ateş basıyor , olacak gibi hissedip olmuyordum :KK48:
Allah gönlünüze göre versin inşallah , arkadaşım ikinci çocuğu olduğunda " tek çocuk zor diyordum ama kolaymış " demişti . Allah güç kuvvet versin. Umarım en yakın zamanda bende güzel haberleri veririm.:KK200:
Insallahh guzel haberler verirsin. Allah gonlune gore versin :)

Evet muayne çok pahali fakat hiç düsündmü simdi 300 tl ödeyemezken, bebek olduktan sonra nasil ödeyeceksin diye? Artik bez bile 100 lira oldu, mamada öyle. Ki o 100 liralik mama haftalik almak zorundasin. Onun bide doktor muayeneleri, asilari,.. oluyor.

Daha kiyafetinden, ana kucagindan, biberon, yatak,.. gibi masraflardan bahs etmedim.

Önce bir ise girip, para biriktirsen daha mantikli olmazmi? Hamilelik ve dogum sürecin iyi bir doktorda, rahat his ettigin doktora gitmen çok çok önemli. Evde tek bir maas ile, çoçuk ile cidden geçinilmez çünkü.
Çalışıyordum Mart'ın sonunda bölümüm kapanınca işten çıkartıldım , eşimle ikimiz işsizdik ama eşimin ek işi vardı da o sayede geçindik , şimdi işe girince şükür daha iyiyiz. Bir kaç iş görüşmesine gittim ama yaş nerdeyse 30 , 3.5 yıllık evliyim diye sürekli çocuk düşünüyor musunuz sorularıyla karşılaşıyorum. Şu an değil desem de kimsede 3 yıllık evli birini çocuk yapar diye almıyor. Bir yandan anaokulu öğretmenliği okuyorum , Atatürk üniversitesi açıköğretim ikinci sınıfım. Amacım anaokulu öğretmeni olmak inşallah olurum..
Doktoru değiştireceğim , zaten rahat edemediğim bir doktorda olmak istemiyorum. Araştıracağım bulunduğum yerde çok hastane var özel . Medicana , Medipol gibi . Sırf tavsiye üzerine başka hastaneye gittim.. Çocuk olduktan sonrası çok zor zaten o yüzden eşimle ikimiz işsizken hem korunmuyor hem de çocuk olursa ne yaparız diyorduk ama olmadı Allah biliyor dedim :)

Ahhh haplar cildimi parlak pürüzsüz yapmıştı tüylenme azalmıştı
Ağrı kanama bitmişti çok az oluyordu adetim
Bıraktığın anda eskiye dönüyor :KK43:
Şu an emzirme yüzünden kullanmıyorum hap. Yüzüm sivilce dolu adet 3 günden 8 güne uzadı :*
Olsun Emin’im ki siz böyle de güzelsinizdir :)
Rabbim sağlıkla büyütmeyi nasip etsin .

X