ayran diyeti

Bu kadar sağlıksız bir diyet görmedim bıraktığınız anda kilo aldıracak bir şey bu ki kilo vermek için bayağı kalori yakmak gerekir bu büyük ihtimal ödem ve toksin atıyor ,uygulayıp sağlığınızla oynamayın spor ve düzenli yemekle kalıcı kilo verin...

Bu kadar sağlıksız bir diyet görmedim bıraktığınız anda kilo aldıracak bir şey bu ki kilo vermek için bayağı kalori yakmak gerekir bu büyük ihtimal ödem ve toksin atıyor ,uygulayıp sağlığınızla oynamayın spor ve düzenli yemekle kalıcı kilo verin...
bunu bir detox olarak kabul edebiliriz zaten sizin dediğiniz gibi de yapıldıgında verilen kilolar geri alınmaz :) yani arada bu şekilde vücutu arındırmak gerekir

bunu bir detox olarak kabul edebiliriz zaten sizin dediğiniz gibi de yapıldıgında verilen kilolar geri alınmaz :) yani arada bu şekilde vücutu arındırmak gerekir
Açıkçası bu kadar sağlıksız ve aç bırakan detox görmedim güzel bir şekilde spor yapıp kısmadan güzelce beslenmek var iken saçma geliyor böyle şeyler.

Açıkçası bu kadar sağlıksız ve aç bırakan detox görmedim güzel bir şekilde spor yapıp kısmadan güzelce beslenmek var iken saçma geliyor böyle şeyler.
Şu Zamana kadar 17 kilo verdim verdiğim kiloları yediklerimden kısıp spor yaparak verdim uzun süredir kilom durdu detox iyi olur diye düşündüm gerçekten işe yarıyor sürekli böyle devam edicek diye bişey yok zaten sağlıksız olur bir kaç günlük detox söyledikleriniz için teşekkür ederim :KK16:

Arkadaşlar gerçekten çok çok rahatım 6.günüm bugun ve hiç zorlanmadım. Ama oncesınde sağlıklı beslenıyordum ekmeği şekeri hayatımdan cıkartmıştım o yuzden zorlamadı belkı de yarın son gunum perşembe gunu de tartılıcam bakalım ne olacak

bende yarın başlıcam.
Bir tartım yok ama pantolonlardan anlarım diye düşünüyorum. Sonucu yazarım.
Bire bir yapmayı düşünmüyorum bazı eklemeler yapıcam daha sağlıklı bir hal alması için.
Yazarım.
Yapmak isteyen varsa beraber destek olarak yapabiliriz.
68 kiloyum 58 olmak istiyorum.
Bu diyetle ilk başta verilen 3-5 kilo sadece ödem. Kilo vermek yağdan olur. Bu diyetele yağdan kilo verilmez ama ilk 1 hafta midenizi küçültmenize yarar ve sporla modifiye ettiğinizde yağdan da gider.
Kilo vermeye başlamak için iyi bir modivasyon sebebi olabilir.

bende yarın başlıcam.
Bir tartım yok ama pantolonlardan anlarım diye düşünüyorum. Sonucu yazarım.
Bire bir yapmayı düşünmüyorum bazı eklemeler yapıcam daha sağlıklı bir hal alması için.
Yazarım.
Yapmak isteyen varsa beraber destek olarak yapabiliriz.
68 kiloyum 58 olmak istiyorum.
Bu diyetle ilk başta verilen 3-5 kilo sadece ödem. Kilo vermek yağdan olur. Bu diyetele yağdan kilo verilmez ama ilk 1 hafta midenizi küçültmenize yarar ve sporla modifiye ettiğinizde yağdan da gider.
Kilo vermeye başlamak için iyi bir modivasyon sebebi olabilir.
Kesinlikle öyle bu arada ben birebir uyguladım tam 1 hafta 2 kilo vermişim ama bu da birşey yani kilo fazlaysa daha çok veriliyor ama farkettım kı midem küçülmüş

Arkadaşlar biz 2 kişi bu diyeti yaptık. Ayran vücutta su tuttuğu için cok fazla şişkinlik yaptı ve hiç kilo veremedik. Ve o kadar aç kaldıktan sonra sonuç bizim için hayal kırıklığıydı. Vücudunuz şiş ama açsınız. İşkence gibiydi ve bi halta yaramadı. Bunun yerine isveç diyeti ya da şu 5 günlük tek besin diyetini tavsiye ederim. Bu çok gereksizdi zaman kaybı sadece.

Arkadaşlar biz 2 kişi bu diyeti yaptık. Ayran vücutta su tuttuğu için cok fazla şişkinlik yaptı ve hiç kilo veremedik. Ve o kadar aç kaldıktan sonra sonuç bizim için hayal kırıklığıydı. Vücudunuz şiş ama açsınız. İşkence gibiydi ve bi halta yaramadı. Bunun yerine isveç diyeti ya da şu 5 günlük tek besin diyetini tavsiye ederim. Bu çok gereksizdi zaman kaybı sadece.

Nedense benimde şişkinliğimi attı :) Bence kişiden kişiye göre değişiyor herkesin metabolizması aynı değil ben uzun zamandır diyetteyim kilo vermem durdu bu detoxla 2,5 kilo verdim isveçle 6,700 kilo verdim gene de söylediklerin için teşekkür ederimm :)

merhaba kızlar
geçen haftadan beri ayran diyeti yapıyorum ve sonuçlar mükemmel
hazır yaz da yaklaşıyorken sizinle de paylaşayım sonuçları ööğreneyim dedim...
eweeet şimdi geliyoruz diyet listesine

ilk gün:
sabah
3 bardak ayran

öğle:
3 bardak ayran

akşam:
3 bardak ayran+1 porsiyon ızgara ya da haşlanmış tavuk

ikinci gün:
sabah:
3 bardak ayran

öğle:
2 bardak ayran

akşam:
1 bardak ayran+ sınırsız meyve

3. gün
sabah:
2 bardak ayran

öğle:
2 bardak ayran

akşam:
1 bardak ayran+sınırsız sebze (çiğ yenecek ya da tuzsuz haşlanarak da tüketilebilinir)

4.gün
sabah:
2 bardak ayran

öğle:
2 bardak ayran

akşam:
1 bardak ayran + sınırsız patlamış mısır (tuzsuz)

5. gün
sabah
2 bardak ayran

öğle
2 bardak ayran

akşam
1 bardak ayran+sınırsız soda

6. gün
sabah
2 bardak ayran

öğle
2 bardak ayran

akşam
1 bardak ayran+sınırsız bitki çayı

7. gün
sabah
2 bardak ayran

öğle
2 bardak ayran

akşam
1 bardak ayran+sınırsız çorba

eweeet kızlaar bu diyet ağır bir diyet olduğundan ayda sadece 1 hafta uygulanmaktadır.aslında ben ilk 2 günden sonra hiç zorlanmadım çünkü bünye alışıor bir yerden sonra açlığa.gelgelelim sonucuna bir haftada taaaam 4.5 kilo verdim inanılır gibi değil bu diyet tam 3 5 kilo fazlası olan hanımlarımız için biçilmiş bir kaftan sadece bir hafta dişinizi sıkarak kilolarınızdan kurtulabiliyorsunuz.ben çok beğendiğim için paylaşıyım dedim umarım beenirsiniz şimdiden öpüldünüz :)))
Spor yapdınızmı?

5 günlük tek besin diyetini de tavsiye etmiyorum 5 gun ac kalip 2 gun ara verdiginde verdiklerini geri aliyorsun isvec diyeti daha iyi

yok kız aslında bu diyet biraz da toksinlerden arınmak için o yüzden öğünlerde pek fazla çeşitlilik yok.zaten ayda 1 hafta uyguluyorsun eğer devamını getirmek istersen bir sonraki ayı beklemelisin yani tabi o aradaki 3 hafta yediğine içtiğine de dikkat etmelisin formunu korumalısın yani.ben şu an 7. gündeyim ve her şey yolunda gitti
kaç kilo verdiniz acaba 7 günde ?

Sevgili arkadaşlar,
Beslenme üzerine çeşitli araştırmalar ve tezler yazan bir sağlıkçı olarak,
Öncelikle muhakkak şok diyetler veya tek tip beslenme gibi bir modele geçmeden önce vücudunuzun bunu kaldırıp kaldıramayacağı ile ilgili bilgi sahibi olmanızı öneririm.
Aile hekiminize 6 ayda veya senede bir kez giderek genel kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Fakat,
Kliniğimizde yapmış olduğumuz denemeler sonucunda,
Ve daha önceden yapılmış bilimsel araştırma ve denemelerin ışığında vardığımız genel kanı şu şekilde;

Bir insan, vücudunu senede 1 veya birkaç kez dinlendirmeli...
Yediğimiz her şey atık,
Karaciğerimizde birikim yapıyor, bağırsak floramızı bozuyor, safra çalışma düzenimiz bozuluyor.

Öncelikle bir hekim veya beslenme uzmanına kişisel olarak danışmanızı tavsiye ederim,
Şimdi ayran diyeti ile ilgili şu yorumu yapmak istiyorum;

Her sabah muhakkak en az 1 yumurta yemelisiniz.
Maydanozlu omlet, yanına bir parça peynir, yanına ayran...
Erken saatte olması ve metabolizmayı başlatmak önemli...

Ara öğün olarak (şart değil ancak) biraz leblebi ile 1 bardak yeşil çay eklemek ayranın ödem oluşumunun önüne geçecektir.

Öğlen yemeği olarak 1 litreye kadar ayran içebilirsiniz.
Yanına 1 adet meyve eklemek (veya 3 ceviz & biraz badem & biraz leblebi) dengeli olacaktır.
Akşam yemeğinde yine istediğiniz kadar ayran içip,
Yanına rendeleyip yağsız tavada hafif pişirdiğiniz kabak ekleyebilirsiniz.

Yatana kadar, ayran içme konusunda serbestsiniz.
Ayran içine salatalık ve nane ekleyerek alternatif oluşturabilirsiniz.

Bu yukarıda bahsettiğim şekilde uygulanan diyet 1000 kalori civarında olduğu için ŞOK DİYET sayılmaktadır.
Ve uzun süre uygulanmamalıdır.
3 gün sınırında tutulmalıdır.
Öğün çeşitliliğini artırıp 1300 kaloriye ulaşırsanız 1 hafta-10 güne ulaşabilirsiniz. Muhakkak diyetinize lif, protein, sağlıklı yağ eklemelisiniz. Bir beslenme uzmanına danışmalısınız.

Benim de meslek yakınlığı sebebiyle takip ettiğim Diyetisyen Nilay Keçeci Hanım, kendi sayfasında bunun bir benzerini KABAK DETOKSU olarak paylaşmaktadır, o da 3 gün sınırında tutmaktadır diyeti, incelemenizi tavsiye ederim.
Biz de yalnızca vücudu dinlendirmek, toksinlerden arındırmak için ayran ile beraber öğünlerde kabağı öneririz.

Ayran güzel bir probiyotiktir.

Kilo vermek de yanında bonus olarak gelmektedir.
Ancak biliniz ki eğer buna rağmen kilo vermiyorsanız,
Şeker veya tiroid gibi metabolik bir hastalık araştırılmalıdır.

Sevgiyle kalın.

X