AYRI EVE ÇIKMAK VE GEÇİM KONUSUNDA YARDIM

Hangi il olduğuna bağlı. Biraz küçük idare eden bir ev ile, temiz spot eşyalar ile altından kalkabilirsiniz gibi. Kreş masrafı çokmuş. Belki devlet kreşine verebilirsiniz çocuğu. Ne bileyim ama birikim yapın. İşte çalışan kadının hali başka oluyor, kendi kanatları oluyor, boyun eğmiyor bravo.

Çalışmanız çok güzel..inşallah başarırsınız..
Şu sorumsuz adamlar yüzünden oluyor hep bunlar..ne var sanki baba olarak çocuğun kreş parasını ödese..
Şimdi siz Avrupa da olsanız bunlar hiç problem olmazdı..nafakayı vermemek hep bize mahsus..
Allah yardımcınız olsun..belki seneye devlet kreşine verirsiniz ..inşallah önünüze güzel bir kapı açılır

1 yıl daha birikim diyorum ben.

Annenize hak verin. Siz ayrı ev kurmussunuz ve kendinize göre bir düzene alismissiniz. Annenize öyle.

Yaşlanmislar, tahammül sınırları dar, dolayısıyla daha fazla anlayış bu işi çözer.
Az duymak Ve az görmek. Kolay mi değil, çocuklarınız için en azından bunu yapın.

Çalışmanız çok güzel..inşallah başarırsınız..
Şu sorumsuz adamlar yüzünden oluyor hep bunlar..ne var sanki baba olarak çocuğun kreş parasını ödese..
Şimdi siz Avrupa da olsanız bunlar hiç problem olmazdı..nafakayı vermemek hep bize mahsus..
Allah yardımcınız olsun..belki seneye devlet kreşine verirsiniz ..inşallah önünüze güzel bir kapı açılır

kadro açılırsa atanma durumum olabilir belkide düz memur olacağım için maaşım düşecek daha temkinli hareket etmem gerektiğini anladım..

nafaka konusunda da defalarca konuştum ama olmadı 3 yılda 10 bin tl birikti bile.. tek alacaklım sen değilsin diyor..

ben iyi bir babayım sen herşeyi maddi düşünüyorsun diyor:))

1 yıl daha birikim diyorum ben.

Annenize hak verin. Siz ayrı ev kurmussunuz ve kendinize göre bir düzene alismissiniz. Annenize öyle.

Yaşlanmislar, tahammül sınırları dar, dolayısıyla daha fazla anlayış bu işi çözer.
Az duymak Ve az görmek. Kolay mi değil, çocuklarınız için en azından bunu yapın.

bu bir yıl içinde birikim yapabilirim.. kredi kartını sıfırlayabilirim..kenara nakit para ayırabilirim.. ve gönül kırmadan olmuş olur herşey

kadro açılırsa atanma durumum olabilir belkide düz memur olacağım için maaşım düşecek daha temkinli hareket etmem gerektiğini anladım..

nafaka konusunda da defalarca konuştum ama olmadı 3 yılda 10 bin tl birikti bile.. tek alacaklım sen değilsin diyor..

Tabi çocuklar ilgiyi giyiyor, yiyor,onunla ısınıyor,çünki biz soyut varlıklarız:işsiz:O da gerekli ama maddi ihtiyaçlar ne olacak,adam full demogoji...:KK67:

Ayrıca ek iş düşünme derim ben.
Birincisi mevcut işindeki performansın düşer, sorun olabilir.
İkincisi bu kadar yoğunluğa can dayanmaz. En iyisi mevcut geliri doğru değerlendirmek.

Araba düşünmüşsün ama o da hesapta olmayan çok masraf çıkarabilir. Benim para biriktirme taktiğim tl de tutmamaktı. Tl olunca daha kolay gözden çıkarıp harcıyordum. Döviz, altın ya da vadeliye yatırmak o yüzden bana daha mantıklı geliyor, kolayca bozulmuyor.

Ayrı evde huzurlu olursun elbette, ama çok sıkı tutumlu davranmak gerekecek bir süre daha..

İkincisi bu kadar yoğunluğa can dayanmaz. En iyisi mevcut geliri doğru değerlendirmek.

Araba düşünmüşsün ama o da hesapta olmayan çok masraf çıkarabilir. Benim para biriktirme taktiğim tl de tutmamaktı. Tl olunca daha kolay gözden çıkarıp harcıyordum. Döviz, altın ya da vadeliye yatırmak o yüzden bana daha mantıklı geliyor, kolayca bozulmuyor.

elime geçeni döviz veya gram altın yapıp koymak sonra bozdurması zor olur harcanmaz teşekkür ederim

katalogdan makyaj ürünleri işine girdim ama pazarlama becerim yoktur çevremde iş dışında yok bakalım ne yapabileceğim :))

sererbah ciddiyim bak biraz psikolojik destek al daha sakin daha hoşgörülü olursun inanki.Ben de zor zamanlar geçirdiğim için üç ay önce başladım ve çok iyi geldi daha sakinim terör estirmiyorum artık evde.Maddi olarak kısıtlı yaşamak yoruyor bir süre sonra insanı.

İyi baba anlayışı bu mu sanki?neyse canım yukarda Allah var..inşallah hayırlı kapılar açılır da bir daha muhattap olmazsın

katalogdan makyaj ürünleri işine girdim ama pazarlama becerim yoktur çevremde iş dışında yok bakalım ne yapabileceğim :))
Sen bugünleri atlatırsın canım,hiç kuşkum yok...Sonra yıllaaar geçer,o adam çıkar çocukların karşısına,bir Ediz Hun edasıyla benn senin babanımm yavruum:cry: O zaman işte sende işte bir Filiz Akın edasıyla saçlarını şöyle bir savurur:süslü:,Aliye Rona bakışı atarak:KK62: yola devam edersin.:KK71::KK71:Çok mu türk filmi izledim,yoo,halamın gençliğindeki yeşilçam aşkı sağolsun:-)

Sen bugünleri atlatırsın canım,hiç kuşkum yok...Sonra yıllaaar geçer,o adam çıkar çocukların karşısına,bir Ediz Hun edasıyla benn senin babanımm yavruum:cry: O zaman işte sende işte bir Filiz Akın edasıyla saçlarını şöyle bir savurur:süslü:,Aliye Rona bakışı atarak:KK62: yola devam edersin.:KK71::KK71:Çok mu türk filmi izledim,yoo,halamın gençliğindeki yeşilçam aşkı sağolsun:-)

Boşanmayı kafaya koyduğum zaman adliye önündeki afilli yürüyüşümü hayal ederdim oynak şarkıları dinlerken duruşma bitince tepsi tepsi baklava dağıttım hatta
İnanır mısın podyumda yürür edasıyla girdim davaya

Şimdi diyorumki bana uzak mısıra sultan olsun. Arada aklıma geliyor yaşadıklarım peş peşe 3 tane oynak şarkı dinkeyince hepsi geçiyor

isterse dünyanın en iyi ailesi olsun ister bekar ister evli çocuklu olun belli bir yaştan sonra aileyle yaşanmıyor
bence mutluluk ve huzur en önemlisi ve çocuklar belki küçük diye aranızdaki tartışmaları anlamıyor sanabilirsiniz ama emin olun onlar bile ailenizin tavrının farkında
az eşyanız olur belki biraz harcamalardan kısarsınız ama huzurunuz olur kendi eviniz verdiği o rahatlık olur
Allah kolaylık versin yardımcınız olsun

X