Ayrılık acısı nasıl geçiyor? Çok kötüyüm..

gunesshan

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2022
106
92
26
Merhaba herkese
Buraya içimi dökmek istedim. Yazarken bile ağlıyorum pek kendimde olmasamda ifade etmeye çalışacağım.
Çok güzel giden tüm çevremin desteklediği ilk defa bu kadar sevip sevildiğim bir ilişkim vardı uzun bir ilişkiydi. Bugüne kadar birbirimize saygısızlığımız vs olmadı. Sonrasında karşı tarafın kendince hayatında bazı problemler oluştu ve bunu aşamadı ( maddi, ailevi) bu konuda sorun yaşasakta yine bir şekilde devam ettirdik ilişkimize tutunduk. Krizli dönemli bir şekilde atlatmaya çalıştık.. ama ben üzülüyordum ilişkimize yansıdığı için.
Sonrasında erkek arkadaşım bu şekilde ilerlemenin zor olduğunu benide istemeden üzdüğünü söyledi ve ilişkiyi bitirmek istedi. Tamam dedim ne diyebilirim ki.. ama gelin görün ki 1 aydır yaşıyor muyum onu bile bilmiyorum. Berbat bir haldeyim, bazen iyi hissediyorum ama ardından hemen ağlama krizlerim başlıyor. Çok özlüyorum ellerini özlüyorum kokusunu özlüyorum sarılmak istiyorum hesap sormak istiyorum ama elim kolum bağlı birşey yapamıyorum. Resimleri numarası hala telefonumda. Odam aldığı hediyelerle dolu. İşime konsantre olamıyorum bütün çevremiz ortak olduğu için buradan uzaklaşamıyorum da. Ona ait birşeyleri silip atacak güce sahip değilim. Kendimi bi boşlukta hissediyorum çok çaresizim.. toparlanamıyorum. Allahım diyorum keşke bir kere arasa yazsa.. ama yok.. ağlamaktan yüzüm çöktü artık. Ben bunu nasıl aşacağım herkes zaman diyor ama zaman bana ilaç değil.. canım çok yanıyor

sonradan ağlamaktansa şimdi ağlamak daha iyi.
zor olduğuna eminim ama ailesel konuların bütün evlilik boyunca devam ettiğini sen de eminim burda iki gün takılırsan anlarsın.
yol yakınken ayrılmanız en dğrusu olmuş.
mantıklı bakmakya çalış.sürekli sana onu hatırlatacak resim vb. şeyleri ortadan kaldırmanı tavsiye ederim.

Zaman size ilaç.diyecegim yani kötü söz gibi gelecek bu .Ne desek ise yaramayacak gibi geldi bana haliniz mecburen atlatacaksiniz yavaş yavaş ağrılı sancılı.Bitecek süresini bilmesemde hayat bu duyguları böyle dondurup bıraksa ölürdü insanlar.Her ölünün arkasindan giderdi yani kalpten acıdan.Bir anda sevmediniz bir anda mutlu olmadınız oda zaman almıştı.Acisida öyle bir anda geçmeyecek.

Zaman her seyin ilaci gercekten. Henuz cok taze aciniz bir sure boyle devam edecek dayanmaya calisin. Psikolojik destek alin mumkunse. Odanizdaki onu hatirlatacak her seyi kaldirin. Kesinlikle mesaj atmayin, aramayin.
Uzulerek soyluyorum ki karsi taraf kafasinda bitirmis iliskiyi, size sevgisi tukenmis. Yoksa ne olursa olsun ayrilmazdi. Siz de o olmus gibi dusunun. Kabullenmek iyilesmenin en onemli adimidir.

Siz ona zor günlerinde destek olmak istemişsiniz o sizi terk etmiş böyle birisi için üzülmeye bile değmez. İlişkiniz daha çok yara alırdı en iyisi bitmesi olmuş. Ona ait her şeyi atmadan unutmaya başlayamazsınız. Olan olmuş artık önünüze bakmanız en mantıklısı sizin için. Üzülmek ağlamak bir yere kadar olmalı insanlar neleri kaybediyor zaman her şeyin ilacı sadece kendinize biraz zaman tanıyın.

Merhaba herkese
Buraya içimi dökmek istedim. Yazarken bile ağlıyorum pek kendimde olmasamda ifade etmeye çalışacağım.
Çok güzel giden tüm çevremin desteklediği ilk defa bu kadar sevip sevildiğim bir ilişkim vardı uzun bir ilişkiydi. Bugüne kadar birbirimize saygısızlığımız vs olmadı. Sonrasında karşı tarafın kendince hayatında bazı problemler oluştu ve bunu aşamadı ( maddi, ailevi) bu konuda sorun yaşasakta yine bir şekilde devam ettirdik ilişkimize tutunduk. Krizli dönemli bir şekilde atlatmaya çalıştık.. ama ben üzülüyordum ilişkimize yansıdığı için.
Sonrasında erkek arkadaşım bu şekilde ilerlemenin zor olduğunu benide istemeden üzdüğünü söyledi ve ilişkiyi bitirmek istedi. Tamam dedim ne diyebilirim ki.. ama gelin görün ki 1 aydır yaşıyor muyum onu bile bilmiyorum. Berbat bir haldeyim, bazen iyi hissediyorum ama ardından hemen ağlama krizlerim başlıyor. Çok özlüyorum ellerini özlüyorum kokusunu özlüyorum sarılmak istiyorum hesap sormak istiyorum ama elim kolum bağlı birşey yapamıyorum. Resimleri numarası hala telefonumda. Odam aldığı hediyelerle dolu. İşime konsantre olamıyorum bütün çevremiz ortak olduğu için buradan uzaklaşamıyorum da. Ona ait birşeyleri silip atacak güce sahip değilim. Kendimi bi boşlukta hissediyorum çok çaresizim.. toparlanamıyorum. Allahım diyorum keşke bir kere arasa yazsa.. ama yok.. ağlamaktan yüzüm çöktü artık. Ben bunu nasıl aşacağım herkes zaman diyor ama zaman bana ilaç değil.. canım çok yanıyor
geri gelir merak etme ben öyle hissettim biraz aradan zaman geçsin döner

Merhaba herkese
Çiftlerden birinin ondan bağımsız sorunları varsa elbette ilişkiye yansıyacak. Burada kilit nokta karşıdaki kişinin bu dönemi doğru yönetebilmesi.

Sorunların size yansımasına değil de karşılıklı yapıcı çözümler üretme ve destek aşamasına odaklansaydiniz keşke.

Tamam elbette yara bandı olun, kurtarıcı psikolojisine girin, tüm sorumluluğu alın demiyorum ama çözemediği bir sorun size yansıdı ve yönetmeyi bilemediniz diye o da kendince sizi uzak tutmaya çalışmış.

adamın bazı problemleri var diye ilişkide sorun çıkarmayı ben doğru bulmuyorum
benim de eski sevgilimin hayatı çok sıkıntılıydı
ama her zaman yanında olmaya çalıştım, sorunlarını ilişkiye yansıttığı için tartıştığımı hiç hatırlamıyorum
biraz bencillik yapmışsın gibi duruyor o da böyle gitmez bitirelim demiş
yani insan hayatındaki kişiden manevi destek mutlaka bekler

Kafanızı karıştırmak istemem fakat erkekler durduk yere ayrılmazlar. Büyük ihtimalle başka biri var hayatında.
Hiç bir şekilde iletişime geçmeyin, dönme ihtimali varsa bile dönmez siz iletişime geçerseniz.
Hiç sevmeseniz dahi ayrılık kolay bir şey değil. Yapacak bir şey yok hayatınıza bakın.

Bana da başka birisi var gibi geldi. Durup dururken böyle bir şey için kolay kolay ayrılmaz insanlar. He başkası yoksa da hayatında kötü giden bir durumda ilk sizi gözden çıkartıp uzaklaşıyorsa da zaten o adamdan hayır gelmez. Evlenseniz ne olcaktı? Her kötü zamanında sizden uzaklaşacak mıydı?

Merhaba herkese
Hiçbir erkek bu yüzden ayrılmaz gibi geliyor. Hayatında başka biri olabilir mi?

siz bu şekilde tabi ki unutmazsınız. kafanızda onu mükemmel aşık görüp bizi hayat ayırdı diye düşünüyorsunuz. masum olduğunuz için. gerçek öyle değil. keşke insanlar dürüst olsa. sizden ayrılmasının sebebi sizin onu sevdiğiniz kadar sevmemesi. eğer beni seviyor diyorsanız adam nerede. neden ayrıldı. neden aramıyor. şu an başınıza bir şey gelse adam bilmeyecek. ailenize bir şey olsa, hasta olsanız duymayacak çünkü bilmemeyi tercih ediyor. lütfen gözlerinizi açın. olmayacak duaya amin demeyin. sizi umursamayan birini siz de umursamayın. çünkü çoğu genç kadın bu şekilde terk ediliyor. adam ayrılırken dürüst olarak seni sevmiyorum demiyor, sorunlarım var bekle diyor. kadın yıllarca unutamıyor. sonra kadın sosyal medyada adamın çoktan evlendiğini 3 yıldır biriyle sevgili olduğunu görüp yıkılıyor. asla beklemeyin. gençlik çok değerli. sizi seven bir adam terk etmez. ileride göreceksiniz.

Bunun zamandan başka ilacı yok
Bende aşk acısı çekmiştim şu an çekmiyorum ama bazen düşünürüm birileri bir yerlerde aşk acısı çekiyor diye
Dünya döndükçe birileri aşk acısı çekmeye devam edecek

Herkesin dediği gibi zaman herşeyin ilacı. Elbette unutacaksınız bu çektiğiniz acı geçecek. Sadece biraz zamana bırakın. Ayrıca eski sevgilinize ait anılardan kurtulmanız gerekiyor aldığı hediyelerden sosyal medya hesaplarından telefon numarasından vs vs.

Ilk önce umudu kesmeniz lazım her an arar mı diye düşünmemek için her yerden engelleyin. Sonra gününüzü dolduracak seyler bulun spor vs.

erkekler gerçekten seviyorsa bırakmaz konu ne olursa olsun. Ha bu arada bence dönecektir sana bu uzun vadede de olsa ama sen kabul etme. Yoluna bak, aynısını yaşadım zorda olsa geçiyo. Sonra sen kendin istemiyorsun, zamanla alışıcaksın hafifleyecek. Onu beyninde mükemmel biri olarak kodlamaktan vazgeç. Sana bu acıyı yaşatan insan seni sevmiyodur. Ben bu süreci yaşarken onu ölü gibi kodlamıştım ve o telefonun asla çalmıcagını kabullenmiştim. Sende öyle yap.

X