Ayrıntılı ultrason/Detaylı ultrason ve konusunda yardım...

ayyy sıcağı sıcağına cevap yazmışsın.Öncelikle gözünaydın,hersey yolunda ne güzell çok şükür....Ayy nolur anlatsana,ne kadar ayrıntılı görüyorsun.ne biliyimm parmakları burnu vs..iç organlarını sen görebildinmi yada??

Canım gerçekten ayrıntılı olarak görüyorsun, yüz yapısını, organlarını, omuriliğini, ellerini, parmaklarını hemen hemen herşeyi gördük.
Ama inan onu görmekten çok doktorun "iyi, normal, gelişimi güzel" gibi şeyler söylemesi insanı mutlu ediyor:)

Bazı arkadaşlar fiyat sormuşlar, ben Ankara'da Dr. Eyüp Ekici'ye yaptırdım, ki kendisi gerçekten bu işin uzmanı, fiyatı da 260 lira.
Ama daha uyguna yaptırmak isteyenler için devlet hastanelerinde de yapıldığını biliyorum. Benim doktorum istersen hastanede de yaptırabilirsin demişti çünkü.
Ben biraz sorunlu bir hamilelik yaşadım ilk zamanlarda, o nedenle içim rahat etsin diye tam işin uzmanına gitmek istediğimden gittim.

mrb. ben detaylı ultrasona 17 haftada girmiştim. öncelikle bu iş uzmanına yaptırmak çok önemli çünkü milimetrik ölçümler yapılıyo ve her doktor bunları doğru ölçemiyo biliyo.ben prof'a yaptırdım. bebişin her yeri neredeyse detaylı inceleniyo, kemik ölçümleri yaplıyo. organlarının işleyişleri konrol ediliyo. benim ki 45 dk sürmüştü.el ayak parmakları sayılıyo,dudak yapısı inceleniyo hatta doktorum gözbebeğine bile baktı ve çok şaşırdım. inş canım sende endişelenme herşey yolunda gider.

merhaba arkadaşlar,bende girdim birkaç gün önce detaylı ultrasona ama hiç öyle 45 dk falan sürmedi 5 belki 10 dk sürdü.Bir terslik mi var diye düşündüm şimdi...

bende girmeyi düşünüyorum ayrıntılı ultrasona doktorum biyer önerdi cerrahpasada colormed diye biyer hiç oraya giden oldumu aranızda

merhaba
ben 21.haftamda daha dogrusu 20+5 bu pazartesı gıttım ayrıntılı ultrasona gırdım
kalpte sorun cıktı kanamam olmus ama ıc kanama sımdı ıstrahatteyım
dıkkat edın kendınıze ben yerımde duramadım bu hale geldım belkıde

merhaba
ben 21.haftamda daha dogrusu 20+5 bu pazartesı gıttım ayrıntılı ultrasona gırdım
kalpte sorun cıktı kanamam olmus ama ıc kanama sımdı ıstrahatteyım
dıkkat edın kendınıze ben yerımde duramadım bu hale geldım belkıde

merhaba culha
çok geçmiş olsun çok üzüldüm umarım en kısa zamanda yoluna girer herşey sağlıkla kavuşursun bebeğine...
benim girdiğim detaylı çok kısa sürdü benimde endişelerim oldu kendi doktorumdan başka birisine gittim detaylı için.senin ne kadar sürdü ve nelere baktı merak ediyorum.bana hiçbir sorun yok dedi doktor o şekilde de rapor verdi ama içim rahat etmedi...

ben 15 haftalıkken doktora gittim cinsiyetini merak ediyoduk ondan doktor baktı sağlıklı falan dedi ayrıntılı ultrasyonun var bi dahaki aya dedi yani 19 haftalık olmuş olcam şimdi 16+6 yım 2 haftam var çok mu erken olur acaba şimdi meraklandım ama dahada fazla bekleyemem şimdiden diyorum acaba gitsemmi diye napsam acaba?

Profesörden aldığım bilgi 19-22 hafta arası ayrıntılı ultrasonda bakılması gerekirmiş.

arkadaşlar
ben içim rahat etmediği için 2.kez detaylı ultrasona girdim sn.Eyüp Ekici beyin muayenehanesine gittik ve gerçekten çoook memnun kaldım kendisinden içimi çok rahatlattı,hiç baştan savma değildi muayenesi uzun uzun baktı bebişimize, bana da anlatarak ölçümlerini yaptı,espriler yaptı aklına her ne takılıyorsa sor dedi moralim o kadar düzeldiki,doktorun yaklaşımı gerçekten çok önemli .sizlere de çok teşekkür ederim beni uyardığınız için tekrar gitmem konusunda.
sevgiler

bende 1 hafta içinde yaptırıcam ama ümraniyedeki hastaneler ne kadara yapıyo kızlar en uygun yer neresi bilen varmı acaba...

slm şimdi yorumları okudum kızlrda bende girdim ayrıntılıya hiç öyle 45b dk falan sürmedi 15 dk taş çatlasın acaba bizdemi anormallik var merak ettim şimdi ayrıca şuanda 38 haftamdayım bebişimin yüzünü ne ayrıntılıda ne de normalde hiçç görmedim

merhabalar;

bende 18.haftayım 20. haftamda gidicem ayrıntı ultrasona 2 li - 3 lü tarama testlerimin hepsi temiz çıktı.. bana göre gereksiz Burasadayım Jimerdeki Cenk Beye gidiyorum ama tarama testlerinde herhangi bişey çıkarsa yaptırıcaz demiştü dünde aradı hepsi temiz dedii anlamadım ben çok karasız kaldım 150 tl istedi ücret olarak napıyım kızlar yardım lütfen..

bende bursada özel bir doktora gidiyorum.benim 2li temiz çıktı 3lüye gerek duymadık.bildiğim kadarıyla ayrıntılı ultrasonda bütün organlara bakılıyor.kalp,beyin,akciğer,böbrek vs..tarama testleri down sendromuna bakıyo.pek alakalı değik ayrıntılıyla.ha beyin gelişimide inceeleniyor ayrıntılıda o yüzden belki tarama testlerinin işini görebilir ama ayrıntılı şart.tarama testleri organlara bakmıyorki

slm herkese bende yeni yaptırdım detaylı ultrasonu bursadakiler için konuşuyorum çekirge dorukta 75 liraya yaptırdım benimde ikili ve üçlü temiz çıktı ama cocuğun tüm organlarına bakılıyo bence gerekli bişey 21+4 te yaptırım kalbi midesi beyni herseyi gücü olan yaptırsın

ben özel doktora gidiyorum bursada.jimerden ayrılmış kendi muayenehanesi var 4 boyutlu ultrasonu var.sıra filan beklemek yok.70 tl dedi ayrıntılıya.çok rahat valla. hastaneler beni bunaltıyo

slm şimdi yorumları okudum kızlrda bende girdim ayrıntılıya hiç öyle 45b dk falan sürmedi 15 dk taş çatlasın acaba bizdemi anormallik var merak ettim şimdi ayrıca şuanda 38 haftamdayım bebişimin yüzünü ne ayrıntılıda ne de normalde hiçç görmedim

şimdi bebeğin kocaman olmuştur dimi canım yaa bizde bu zamanlara gelicez mi çok merak ediyorum nasıl bebeğin şimdi ozamanlar ne kadar çok merak ediyordun dimi şimdi onunlasın ne güzelll allahıımm bende istiyorum o zamanlar gelsin tabii herşeyden önce sağlıklı ve zamanında doğsunda

X