Azınlığın başına gelen eşimin başına geldi lütfen bakın sperm testi sonucu= Geriye Boşalma. Volüm Hacim düşüklüğü

Penisten boşalma miktarı çok az (0,3 - 0,5 mL), en az 2 mL civarında olmalı ki, spermler ilerlesin de sizi dölleyebilsin. Vajeninize ancak bir iki damla geliyordur. Ama nasip işte, bu miktarlarda da mümkün. Sperm kalitesi ve sayısı mükemmel, Doğal yolla olmazsa her halukarda kolaylıkla aşılama ile gebe kalabilirsiniz. İmipramin etkisini bekleyin bence, olmazsa aşılama denersiniz.
Ay çok sağolun valla, doktorum gibi konuştunuz :) Biraz üzüldüm çünkü geriye boşalma kısırlık sorunu yaşayan 100 erkeğin 1 ya da 2 sinde görülüyormuş. Her şeyi temiz çıktı nedenini de asla anlayamadık... Kendimden çok eşimi besler oldum şu sıralar, keçiboynuzu pekmezi içiyor her gün, E vitamini alıyor, proxeed plus kullanıyor, 3 gündür imipiramin aldı, bazen portakal veya havuç suyu sıkıyoruz içiyoruz, değerlerimiz düşer mi sizce 3 ay beklersek? Bu değerlerle aşılama çok güzel tutuyor çünkü ama 3 ay daha dişimizi sıkalım diyoruz.

Penisten boşalma miktarı çok az (0,3 - 0,5 mL), en az 2 mL civarında olmalı ki, spermler ilerlesin de sizi dölleyebilsin. Vajeninize ancak bir iki damla geliyordur. Ama nasip işte, bu miktarlarda da mümkün. Sperm kalitesi ve sayısı mükemmel, Doğal yolla olmazsa her halukarda kolaylıkla aşılama ile gebe kalabilirsiniz. İmipramin etkisini bekleyin bence, olmazsa aşılama denersiniz.
şöyle söyleyim aslında yavaş sıvı geliyor 1 çay ila tatlı kaşığını doldurur şekilde, ama fışkıran kızım çok az aynen...

Bence aşılama öncesi kendiliğinden hamile kalacaksınız brz rahatlayın çok şekerli şeyler paketli gidalar fast food gazlı içecekler kullanmayin protein ağırlıklı beslensin

Bence aşılama öncesi kendiliğinden hamile kalacaksınız brz rahatlayın çok şekerli şeyler paketli gidalar fast food gazlı içecekler kullanmayin protein ağırlıklı beslensin
Ay inşallah canım benim. Normalde bu değerlerde evet hamile kalabilirm ama hacim düşüklüğünde rahime ulaşamayabiliyormuş spermler maalesef :KK43: Ama ben yine de umudumu kaybetmeyeceğim deneyeceğim şansımı. 3 ayımız var hayırlısı bakalım :)

şöyle söyleyim aslında yavaş sıvı geliyor 1 çay ila tatlı kaşığını doldurur şekilde, ama fışkıran kızım çok az aynen...
Mastürbasyon yapsa da mı fışkırmıyor? Yani bu durumda size boşaldığında üstünüzden birkaç dakika ayrılmasın. Sonra siz de yatakta ayaklarınızı biraz kaldırarak bekleyin. Yedirip içirmenizin etkisiyle az boşalsa bile sperm kalitesi, sayısı, hareketliliği oldukça iyi. İmipramin biraz faydalı olur bence, bu duruma retrograd ejakulasyon deniyor, spermler bosalırkenidrar yoluna değil, mesaneye gidiyor. Prostat ilişkin sorun var mı?

A öyle mi hamile misin çok sevindim canım , sağlıkla kucağına al inşallah, kusura bakma dalgınlıktan o kısmı algılayamadan direkt soruna odaklanmışım şimdi gördüm :), darısı biz isteyenlere olsun, peki hamile kaldığında sperm kaç mlydi en son?
cok tesekkurler alllah kimsenin kucagini bos birakmasin mlysini bilmiyorum peceteye bulasan tirnak ustu kadar biseydi 1/2 damla。sperm akisi yok denecek kadar az saskinim

Kızlar kadın doğum doktorumla görüştüm dün. Bana dedi ki sayıda inanılmaz bir artış olmuş değerler çok güzel ama hacim böyle düşük olunca aşılamadaki başarı şansı spontan ilişkiye göre daha fazla oluyor bize en az 1.5-2 ml hacim lazım dedi. Ama değerler güzel artmış 80 milyon çok iyi ilaç tedavisine de başlamış eşin 3 ay bekleyelim bir deneyin yine olmaz ise sana rahim içi filmi çekelim ve aşılama yapalım dedi. Yani son deneme martta olacak eğer martın sonunda da hamile kalamaz isem nisanda aşılama deneyeceğiz, başarısız olursa mayısta da deneyeceğiz. Yine olmaz ise ve eşimin hala hacim artışı yok ise zaten yazın tüp bebek düşünüyorduk haziran ya da temmuzda tüp bebek deneyeceğiz. Hakkımızda hayırlısı inşallah... Sizi de bilgilendireyim dedim dua edin.
dualarim seninle umarim hic ugrastirmadan gelir bebis

Mastürbasyon yapsa da mı fışkırmıyor? Yani bu durumda size boşaldığında üstünüzden birkaç dakika ayrılmasın. Sonra siz de yatakta ayaklarınızı biraz kaldırarak bekleyin. Yedirip içirmenizin etkisiyle az boşalsa bile sperm kalitesi, sayısı, hareketliliği oldukça iyi. İmipramin biraz faydalı olur bence, bu duruma retrograd ejakulasyon deniyor, spermler bosalırkenidrar yoluna değil, mesaneye gidiyor. Prostat ilişkin sorun var mı?
Boşalma olduğunda önce çok hafif çiseleme tarzında bir sıvı düşüyor üstüme (bütün halinde fışkırmıyor) sonra ardından yoğun bir sıvı geliyor yavaşça. Eşim de diyor biraz artış hissedebiliyorum önceden biraz daha azdı diyor. Zaten ileri hızlı hareketlisi%4, yavaş hareketlisi %48 ama yine de kötü bir değer değil. Aynen her gün aksatmadan keçi boynuzu pekmezi E vitamini 2 tane proxeed alıyor. Kabak çekirdeği , muz ve havuç /portakal suyu da tüketiyor. Sayıyı ilaç ve takviyeler artırdı çok şükür. Doktor da sırf bu yüzden 3 ay daha bekle dedi. Evet maalesef retrograd ejakulasyon yani geriye boşalma örneği var benim eşimde üstelik prostatta da sorun çıkmadı, makat tarafından girip ultrasonla baktılar temizdi. Nedeni anlayamadık doktor da anlamadı o yüzden sinirsel ve mesane boynu kası ile ilgili olacağını düşündüğünden imipiramin verdi umarım ileri çıkışı sağlar bu ilaç. :dua: Zor bir drum ne yapacağımızı anlayamadık değerler de düşmeden aşılama mı deneseydik diye düşünmüyor değilim ama beklicez bakalım... 80 milyon 0.3 mlde var bir o kadar da idrarda var.. idrara sıkışıkken birliktelik önermiş köşe yazısında bir doktorbelki ksı kapatır diye onu da deneyeceğiz...

cok tesekkurler alllah kimsenin kucagini bos birakmasin mlysini bilmiyorum peceteye bulasan tirnak ustu kadar biseydi 1/2 damla。sperm akisi yok denecek kadar az saskinim
dualarim seninle umarim hic ugrastirmadan gelir bebis
Amin kuzum inşallah isteyen tüm iyi kalpli insanlara yaşatsın Allah'ım bu duyguyu :dua: Bizde sıvı çıkışı daha fazla aslında ama sanırım rahim içine gelemeden girişte kalıyor fazla ilerleyemiyor..Ama dediğiniz gibi umut yine var sonuçta ilaç kullanıyor sayı da arttı hareket de, düzelebilir yani .. Sağol canım benim inşallah sağlıkla gelsinnn...:KK200::anneadayı:

Bunu deneyin bence.
Evet o yöntemleri de deniyoruz neler yaptırıyorum yine iyi bana pes artık yeter demiyor :) Hatta hacim sorunundan dolayı ilerleme çok zor olacağı için artık gece deniyoruz ve ben o şekilde tuvalet ihtiyacım gelene kadar yatıp uyuyorum. En azından 3/4 saat geçmiş oluyor daha gönül rahatlığı ile lavaboya kalkıyorum. Kullandığım kayganlaştırıcım bile hamilellik için özel, ama onu içine sıkmıyorum ilerlemeyi durdurur diye korktum, sadece giriş kısmının kuruluğunu alıyorum. Çok sağolun tavsiyeleriniz için inanın insan derdine derman olacak, onu anlayabilip tavsiyede bulunacak birilerini arıyor yoksa tek başına düşün dur çok zor...

şırınga yoluyla hamile kalan apla vardı 😁 eşi şırıngayı hemen veriyordu oda yatar pozisyonda kendine hızlıca sıkıyordu bu basınçla hamile kalmıştı bi bakın isterseniz

şırınga yoluyla hamile kalan apla vardı 😁 eşi şırıngayı hemen veriyordu oda yatar pozisyonda kendine hızlıca sıkıyordu bu basınçla hamile kalmıştı bi bakın isterseniz
Hahahah koptum gerçekten yorumunuza Allah da sizi güldürsün :KK48: Evet o yorumu ben de okumuştum birkaç ay önce valla sağlıklı bir yöntem olsa başvururdum ama riskli :KK70: O nedenle aşılama deneyeceğiz 2 ay daha çocuk olmaz ise.

merhaba, bebek oldumu acaba cok merak ettim:)
Merhaba kuzum, evet bu başlığı açtıktan 3 ay sonra hamile kaldım şu an 5 aylığız çok şükür iyi gidiyor. Hatta o ay da hamile kalmıştım(ocak sonu) ama sağlıksızdı kromozomların eşleşmesi ile alakalı sizle ilgili değil dedi doktor düşük yaptım 1 ay regl gördüm tekrar denedik Allahıma şükür hqmile kaldım sağlıklı gidiyor . İkisinde de aşılama vs olmadı normal yolla oldu vitamin takviyeleri ve iyi beslenme sayesinde😇🙏🏻🤲🏻🧿

X