Azosperm kaynaklı tüp bebek tedavisinde 3. gün embriyosu transferi

Gerçekten öyle bende buraya yazarak deneyimlerimi paylaşarak hem rahatlıyorum hemde bizim gibi bu yollara yeni giren birine belki bir nebze faydam olur diye yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum bu süreci en iyi süreci yaşayanlar aktarabilir her doktor farklı bir tespit yapıyor zaten bizimde en çok bu söylemler kafamızı karıştırıyor inşallah güzel sonuçlar alacağız ben gönülden inanıyorum çünkü şükür ki şu an deneme sürecindeyiz öyle insanlarla tanıştım ki yıllarca eşinden sperm bekleyen kadınlar hiç sperm çıkmamış sonrası tam çıkışlar olmuş bu sefer kadınların yaşı ilerlediği için ekstra işleri zorlaşmış bu şekilde 47 yaşında bir ablayla tanışmıştım hala umudunu diri tutuyordu bana çok motive olmuştu ikinci transferimiz birbirine yakın tarihler olur zaten bilgilendiririz birbirimizi 🥲 bende negatifi kolayca atlatmıştım hatta öğrendiğim gün kalkıp makyajımı yaptım süslendim eşimi güzelce karşıladım gayet olağan bir durum olduğunu o da fark etsin diye öyle de oldu eşimde kolayca kabullendi senin adetin başladı mı benim ilaçları bıraktıktan iki gün sonra iki gün koyu lekelenme geldi sonra adet oldum ikinci adetim de Nisan 8-9 gibi olur diye düşünüyorum o zaman 12 gün ilaç tedavisi olacakmış ondan sonra rahim kalınlığına göre transfer belli olacak bakalım 😊
Benim ilaçları bırakalı 2 gün oldu adet belirtileri yaşıyorum henüz olmadım ama oldum olucam nerdeyse 🙂 sen 2. Adetinle mi gidiceksin bana ilk adetinle gel yumurtalarına bakalım dedi. Dondurulmuş embriyodan umudum var gerçekten. Bence bu sefer olacak yaa inşallah yani gerçekten hissediyorum🥰 aynı zamanlarda olalım daha iyi günler geçmek bilmiyor en azından süreci paylaşırız bişeylerden konuşuruz inşallah güzel haberlerde alırız 🙏🥰

Kızlar bağışıklık aşısından bahsediyordunuz etkisi var mı? Bende yaptırıyım diyorum. Normalde hiç hastalanmam ama bağışıklığım düştüğünde direk cildime vurur aşırı kaşıntı, yara, kızarıklık. Ne diyorsunuz S Selmate V verayldrm
Ben bu transferimde yaptırdım gebelik aşısı ve bağışıklık serumu malum sonuç negatif o yüzden bilemiyorum belki sizde işe yarar, bana yapılan şey benden kan aldılar onu laboratuvarda ayırıp rahime enjekte ettiler, bende biraz araştırdım aslında erkekten kan alınıp ayıklanıp kadın rahmine verilmesi gerekiyormuş hani sonuçta embriyo da erkekten de gelen bişey kadından da. Embriyo yapıştırmayı da denedim her transferimde yine olmadı ama doktorlar genelde tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında hastaya öneriyolar

Benim ilaçları bırakalı 2 gün oldu adet belirtileri yaşıyorum henüz olmadım ama oldum olucam nerdeyse 🙂 sen 2. Adetinle mi gidiceksin bana ilk adetinle gel yumurtalarına bakalım dedi. Dondurulmuş embriyodan umudum var gerçekten. Bence bu sefer olacak yaa inşallah yani gerçekten hissediyorum🥰 aynı zamanlarda olalım daha iyi günler geçmek bilmiyor en azından süreci paylaşırız bişeylerden konuşuruz inşallah güzel haberlerde alırız 🙏🥰
İnşallah ya evet bana Dr ikinci adette başlayabiliriz dedi transfer sonrası adetimden sonra rahim filmi çektirdim daha önce yapmamıştım hiç şükür temiz çıktı içim rahatladı acaba demiştim çünkü ayy inşallah ben transfer olduğumda bir iki gün dinlenirken hep kadınlar kulübünde geziniyordum okumadığım konu kalmadı herhalde 😅 o bekleyiş zamanı destek arıyor insan 🥲

Ben bu transferimde yaptırdım gebelik aşısı ve bağışıklık serumu malum sonuç negatif o yüzden bilemiyorum belki sizde işe yarar, bana yapılan şey benden kan aldılar onu laboratuvarda ayırıp rahime enjekte ettiler, bende biraz araştırdım aslında erkekten kan alınıp ayıklanıp kadın rahmine verilmesi gerekiyormuş hani sonuçta embriyo da erkekten de gelen bişey kadından da. Embriyo yapıştırmayı da denedim her transferimde yine olmadı ama doktorlar genelde tekrarlayan tüp bebek başarısızlığında hastaya öneriyolar
Sende neye bağlıyolar canım negatif durumu, herşeyi yaptırmışsın çünkü 🤷🏼‍♀️

İnşallah ya evet bana Dr ikinci adette başlayabiliriz dedi transfer sonrası adetimden sonra rahim filmi çektirdim daha önce yapmamıştım hiç şükür temiz çıktı içim rahatladı acaba demiştim çünkü ayy inşallah ben transfer olduğumda bir iki gün dinlenirken hep kadınlar kulübünde geziniyordum okumadığım konu kalmadı herhalde 😅 o bekleyiş zamanı destek arıyor insan 🥲
Hocayla ilk görüşmemizde ilk istediği şey rahim filmiydi iyiki hiç araştırmadım ufuktan randevu aldım direk girdim 😁😁😁 allahım öyle bişey yok yani. İyiki araştırmamışım sürekli ertelerdim yada kesin anestezili yaptırırdım 😁😁 iyi şükür bişey yokmuş sende de 🙏 bizde sorun yok eşlerimizdeki sperm motil ama en düşük oran bizde. Gerçekten çok garip 😳

Sende neye bağlıyolar canım negatif durumu, herşeyi yaptırmışsın çünkü 🤷🏼‍♀️
Yani her şeyi yaptık bilmiyorum ki ne diyecek doktor o da şaşırıyor sürekli. Ama benim doktor değiştirmem lazım bütün testlerim ile tahlillerim ile farklı bir gözün görmesi lazım diye düşünüyorum çünkü 4 negatif onca şeyr rağmen soru işareti oluşturuyor kafada. Ha tabi ki nasip kısmet orası da başka bi tarafı ama içimin rahat etmesi için başka doktora muayene olmam lazım

Yani her şeyi yaptık bilmiyorum ki ne diyecek doktor o da şaşırıyor sürekli. Ama benim doktor değiştirmem lazım bütün testlerim ile tahlillerim ile farklı bir gözün görmesi lazım diye düşünüyorum çünkü 4 negatif onca şeyr rağmen soru işareti oluşturuyor kafada. Ha tabi ki nasip kısmet orası da başka bi tarafı ama içimin rahat etmesi için başka doktora muayene olmam lazım
Gözden kaçan bişey var belliki, bencede değiştir doktorunu. İnşallah kısa zamanda sonuç alırsın🙏 4 negatif dile kolay gerçekten Allah dayanma gücü versin canım 🙏

Arkadaşlar merhaba, eşim azosperm, toplamda 3 embriyonun gelişimi devam ediyo ve yarın 3. Gün transferi yapılacak, embriyoloğa 5. Gün embriyosu daha sağlıklı oluyomuş beklesek olmaz mı dedim, azosperm vakalarında 3. Günden sonra embriyo gelişimi yavaşlıyor dedi. Bilgisi olan, benimle aynı durumda olan var mı? Yardımcı olursanız sevinirim
Benim eşimde azospermi mikro tese oldu 1 tüp sperm alındı ertesi gün opu oldum. 8 yumurta toplantı 7 si olgundu 7 tanesine mikroenjeksiyon yapıldı şuanda 2 tane embriyonuz gelişmeye devam ediyor denildi 3. Gündeyim bu ne demek oluyor bilen birisi yardımcı olabilir mi ? Yani 7 taneden 2 sinin embriyosu oluştu geri kalan 5 tane oluşmadı oluşmayacak mı yoksa işlemler devam ediyor oluşma olasılığı var mı ? Bir de 2 tane embriyomuz 3. Gündeyiz gelişmeme olasılığı var mı bana taze transfer demişlerdi

Benim eşimde azospermi mikro tese oldu 1 tüp sperm alındı ertesi gün opu oldum. 8 yumurta toplantı 7 si olgundu 7 tanesine mikroenjeksiyon yapıldı şuanda 2 tane embriyonuz gelişmeye devam ediyor denildi 3. Gündeyim bu ne demek oluyor bilen birisi yardımcı olabilir mi ? Yani 7 taneden 2 sinin embriyosu oluştu geri kalan 5 tane oluşmadı oluşmayacak mı yoksa işlemler devam ediyor oluşma olasılığı var mı ? Bir de 2 tane embriyomuz 3. Gündeyiz gelişmeme olasılığı var mı bana taze transfer demişlerdi
7 tanesi olgunmuş ama demek ki hepsi döllenmedi ya da döllensene bile 3.güne 2 tanesi gidelebilmiş. yani 2 tane var şu an diğerleri artık yok. maalesef 3 e gittiyse 5e de gider diye bi şey yok. gitmeme ihtimali var. 5. gün taze olacaksınızdır umarım gider.

7 tanesi olgunmuş ama demek ki hepsi döllenmedi ya da döllensene bile 3.güne 2 tanesi gidelebilmiş. yani 2 tane var şu an diğerleri artık yok. maalesef 3 e gittiyse 5e de gider diye bi şey yok. gitmeme ihtimali var. 5. gün taze olacaksınızdır umarım gider.
Peki neden döllenmez genelde 5. Gün taze transferde olmazsa tekrar tedavi başa sarıyor değil mi

yumurta kaynaklı da olabilir sperm de. olmazsa embriyo gelişmezse tedavi biter tekrar başlarsınız
Son 1 tane kalmış oda 5. Güne kalmaz zor dedi doktor :KK43: yumurta toplama tekrar ne zaman oluyor peki yine aynı şekilde ilaçlar falan kullanıyorum yumurta toplamaya geçiyorum değil mi?

Genelde 3. Güne kadar ulaşma yumurta kalitesiyle 5. Güne kadar ulaşma ise hem yumurta hem sperm kalitesiyle ilişkilendirilir doktorunuzla bu durumu konuşun hepsini 5. Güne bırakmak zorunda da değilsiniz sonuçta en güvenli ortam rahimdir maalesef klinikte 5. Güne kadar bazen sağlıklı yumurtalarda ilerlemeyebilir elinizde hiç yumurta kalmamasından iyidir 3. Günden yumurta dondurmanız benimde eşim azosperm 3. Günden riske atmamak için drum iki yumurta dondurdu bir tanesini de transfer etti olmadı maalesef ama bir umut geride yumurta kaldı 🙏

X