babam yüzünden bir türlü doğru yolu bulamayan kendime saygım ...

hazel41

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2022
5
-13
21
henüz 21 yaşındayım ama şuan yazıcaklarım asla ergenlik vb durumlardan oluşan isyankar yada tripkolik saçma sapan ergen yakarışlarından değil bunu belirterek başlamak istiyorum ciddi anlamda fikirlerinize ihtiyacım var gerçekten çok zor bi durumdayım lütfen beni yargılamayın

anlatmaya ilk baba sevgisinden başlıycam hayatım boyunca ilk defa bunu burada dile getiriyorum daha önce hiç kimseye böyle bi muhabbette bulunmadım

babamdan sevgi ,tatlı söz hiç duymadım , babamın her dediğine evet dedim , asla istemesemde onun istediklerini kabul ettim ve kendi fikirlerimi savunamadım , asla onun gözünün içine bakarak konuşamadım o da benimkşne bakmadı hiçbir zaman , babam bana hiç sarılmadı ben ona sadece bir kez sarılabildim şu son zamanlara kadar asla bunları bu kadar dert etmezdim kendi kendime aman kim babasından sevgi görmüş iki güzel sözcük duymuş kim gidipte babasıyla sarılmış omzuna yatmış gülmüş etmiş derdim ama bugün arkadaşıma oturmaya gittiğimde bian babasına sarılınca ve babasıda ona canım kızııımmm diyince tuhaf bi şekilde kendimi lavaboda göz yaşı akıtırken buldum

ağlamakta benim için çok zor bir şey olmasına rağmen

şu an o kadar doluyumki ona karşı konuya alakasız bir yerden girdim bu konuyu açmamın sebebi babamın çevresindeki insanları elde etme ve çevresindeki kadınlara benzeme isteğimden bir türlü vazgeçemeyişim

10 yaşımdan beri babamın annemi aldattığını biliyorum babamı her gün başka bir kadınla mesajlarken gördüm , anneme her gün yalan söyleyen bir baba , erkek ismiyle kaydedilen bi kadın profil fotoğrafı gördüm her sabah kadına günaydın mesajları atan bir baba gördüm evden erkek arkadaşının doğumgününe diye çıkıp sevgilisinin doğum gününe giden ailede ketum kral duygularını belli edemeyen aşkım hayatım bile diyemyen romantiklik sevmeyen bi adam olarak bilinen babamı masaya güller döktüren bir kadınla aynı fotğraf karesinde pasta kadının önünde sözde doğum günü çocugu masanın en alakasız köşesinde yarısı fotoğraftan kesilmiş sadece saati gözükür halde sözde doğum günü çocuğu olan arkadaşı tarafından paylaşılan story de gördüm , araba torpidolarında toka- adının baş harfi olan bi kolye bile gördüm ... daha neler neler

ve o günlerden sonra asla annem gibi bi kadın olmıycam diye kendime yemin ettim annemin hiçbir suçu olmamasına rağmen içimdeki asla yok edemediğim diğer tarafım hep annem yüzünden babamın böyle olduğunu söyledi susturamadım onu
ve hep o diğer kadın gibi olucam diye kendime söz verdim saçımı onun gibi yaptım makyajımı onun gibi yaptım üniversitede bile onun okuduğu bölümü okumayı tercih ettim onun gibi giyindim onun montunun aynısından aldım ayakkabısından aldım çantasından aldım elbisesinden aldım kadın ne giyiyorsa onu aldım kirpikleri çok kıvrıktı gittim kirpik lifting yaptırdım teni esmerdi komik olacak ama solaryuma girdim sigara kullanırdı 15 yaşımda sigaraya başladım ve malesekfi ona benzeme isteğim saçım okulum kıyafetim ayakkabım ve alışkanlıklarımla kalmadı bende o kadın gibi dost hayatı yaşayan aciz kendisine saygısı olmayan ailesini düşünmeyen annesini düşünmeyen onun yaşattıklarını yaşatan biri oldum bende
o kadın gibi ikinci oldum metres oldum aşağılanan oldum gizli yerlerde buluşan sevgilisiyle çarşıda gezemeyen kafede oturamayan ya adamın iş yerinde yada otel odalarında bir araya gelen birine dönüştüm
bununlada kalmadı belki babamın dikkatini çekerim diye belkide onu rezil etmek için bilmiyorum babamın çevresindeki adamlarla oldum kendimden 10 yaş büyük 13 yaş büyük hatta 21 yaş büyük adamlarla asla kendimden küçük yada 4-5 yaş gibi sıradan insanlar girmedi hayatıma
babamın çevresinden seçtim geceler boyu instagramını stalkladım adamlarla tanıştım buluştum görüştüm ilişki yaşadım
ve hiç arkama bakmadım annemi düşünmedim babamın gururunu düşünmedim bugüne kadar ve babamında hiçbir zaman haberi olmadı yakınındaki insanlarla flört ettiğimden
ki babam katı bi insandır akşamları beni asla dışarı çıkarmaz ama ben sabah çıktım okula gidiyorum dedim onlarla buluştum arkadaşımla kahvaştıya gidiyorum dedim onlarla gittim

ve asla babamı üzemedim asla onu annemin yerine koyamadım yada sevgilisinin babasının yerine koyamadım beceremedim

hiçbir zman babamdan sevgi beklemedim ama babam niye bana böyle yaptı

Son düzenleme:
Yazık ya annenize ne çekmiş ve çekiyor kadıncağız
BAbanızla hamurunuz aynı
Ne demek babanızın ilgisini çekmek için rezil bir insana benzeme çabası gidin tedavi falan olun ağır bir psikolojik sıkıntı

Son düzenleme:
Anneniz olmamak icin cozumunuz okuyup iyi bir meslek sahibi olup dogru erkegi bulana kadar kendi ayakları ustunde dik duran bir kadın olmalıydı siz babanızın kızı olmuşsunuz yazık..

Keşke babanın kızı olacağına annene benzeseymişsin aldatılmak onun suçu değil çünkü.baban şerefsizin teki.annenin tek suçu ona katlanmak olmuş.hiç bir konuda annenizi suçlamayın suçlanacak tek kişi baba olamayan o adam.bi psikoloğa görünün bence.

henüz 21 yaşındayım ama şuan yazıcaklarım asla ergenlik vb durumlardan oluşan isyankar yada tripkolik saçma sapan ergen yakarışlarından değil bunu belirterek başlamak istiyorum ciddi anlamda fikirlerinize ihtiyacım var gerçekten çok zor bi durumdayım lütfen beni yargılamayın

anlatmaya ilk baba sevgisinden başlıycam hayatım boyunca ilk defa bunu burada dile getiriyorum daha önce hiç kimseye böyle bi muhabbette bulunmadım

babamdan sevgi ,tatlı söz hiç duymadım , babamın her dediğine evet dedim , asla istemesemde onun istediklerini kabul ettim ve kendi fikirlerimi savunamadım , asla onun gözünün içine bakarak konuşamadım o da benimkşne bakmadı hiçbir zaman , babam bana hiç sarılmadı ben ona sadece bir kez sarılabildim şu son zamanlara kadar asla bunları bu kadar dert etmezdim kendi kendime aman kim babasından sevgi görmüş iki güzel sözcük duymuş kim gidipte babasıyla sarılmış omzuna yatmış gülmüş etmiş derdim ama bugün arkadaşıma oturmaya gittiğimde bian babasına sarılınca ve babasıda ona canım kızııımmm diyince tuhaf bi şekilde kendimi lavaboda göz yaşı akıtırken buldum

ağlamakta benim için çok zor bir şey olmasına rağmen

şu an o kadar doluyumki ona karşı konuya alakasız bir yerden girdim bu konuyu açmamın sebebi babamın çevresindeki insanları elde etme ve çevresindeki kadınlara benzeme isteğimden bir türlü vazgeçemeyişim

10 yaşımdan beri babamın annemi aldattığını biliyorum babamı her gün başka bir kadınla mesajlarken gördüm , anneme her gün yalan söyleyen bir baba , erkek ismiyle kaydedilen bi kadın profil fotoğrafı gördüm her sabah kadına günaydın mesajları atan bir baba gördüm evden erkek arkadaşının doğumgününe diye çıkıp sevgilisinin doğum gününe giden ailede ketum kral duygularını belli edemeyen aşkım hayatım bile diyemyen romantiklik sevmeyen bi adam olarak bilinen babamı masaya güller döktüren bir kadınla aynı fotğraf karesinde pasta kadının önünde sözde doğum günü çocugu masanın en alakasız köşesinde yarısı fotoğraftan kesilmiş sadece saati gözükür halde sözde doğum günü çocuğu olan arkadaşı tarafından paylaşılan story de gördüm , araba torpidolarında toka- adının baş harfi olan bi kolye bile gördüm ... daha neler neler

ve o günlerden sonra asla annem gibi bi kadın olmıycam diye kendime yemin ettim annemin hiçbir suçu olmamasına rağmen içimdeki asla yok edemediğim diğer tarafım hep annem yüzünden babamın böyle olduğunu söyledi susturamadım onu
ve hep o diğer kadın gibi olucam diye kendime söz verdim saçımı onun gibi yaptım makyajımı onun gibi yaptım üniversitede bile onun okuduğu bölümü okumayı tercih ettim onun gibi giyindim onun montunun aynısından aldım ayakkabısından aldım çantasından aldım elbisesinden aldım kadın ne giyiyorsa onu aldım kirpikleri çok kıvrıktı gittim kirpik lifting yaptırdım teni esmerdi komik olacak ama solaryuma girdim sigara kullanırdı 15 yaşımda sigaraya başladım ve malesekfi ona benzeme isteğim saçım okulum kıyafetim ayakkabım ve alışkanlıklarımla kalmadı bende o kadın gibi dost hayatı yaşayan aciz kendisine saygısı olmayan ailesini düşünmeyen annesini düşünmeyen onun yaşattıklarını yaşatan biri oldum bende
o kadın gibi ikinci oldum metres oldum aşağılanan oldum gizli yerlerde buluşan sevgilisiyle çarşıda gezemeyen kafede oturamayan ya adamın iş yerinde yada otel odalarında bir araya gelen birine dönüştüm
bununlada kalmadı belki babamın dikkatini çekerim diye belkide onu rezil etmek için bilmiyorum babamın çevresindeki adamlarla oldum kendimden 10 yaş büyük 13 yaş büyük hatta 21 yaş büyük adamlarla asla kendimden küçük yada 4-5 yaş gibi sıradan insanlar girmedi hayatıma
babamın çevresinden seçtim geceler boyu instagramını stalkladım adamlarla tanıştım buluştum görüştüm ilişki yaşadım
ve hiç arkama bakmadım annemi düşünmedim babamın gururunu düşünmedim bugüne kadar ve babamında hiçbir zaman haberi olmadı yakınındaki insanlarla flört ettiğimden
ki babam katı bi insandır akşamları beni asla dışarı çıkarmaz ama ben sabah çıktım okula gidiyorum dedim onlarla buluştum arkadaşımla kahvaştıya gidiyorum dedim onlarla gittim

ve asla babamı üzemedim asla onu annemin yerine koyamadım yada sevgilisinin babasının yerine koyamadım beceremedim

hiçbir zman babamdan sevgi beklemedim ama babam niye bana böyle yaptı

Neyazikki konu o kadar tanidik geldi ki yapacaginiz hataları dusunup uyari yapmaya gelecektim ki maalesef yapmışsın.

Maalesef yapma degince olmuyor hata yaptigini farkındasin ama üstüne yürüyorsun yürüyeceksin senin adina mutlu oldum durumu erken farketmis olmana artik ne oldugunu yanlusi dogruyu biliyorsun gerekirse profosyonel destek al yada kendini gelistirerek degistirmeye calis birseyleri ama lutfen degistir boyle kalirsa gercekten cok yaralanip daha cok inciteceksin.

Bende durum sendeki gibi babamin hayatindaki kadina benzeme istedigi olmadi hic cunku babamin hayatinda kadin degil kadinlar vardi sayisizca. Ama nedense bende hep yasi benden cok buyuk olanlara baktik ve ozel bi secim olmasi ama nedensw bekar diye düşündüğüm insanlar bile evliymis babamin laneti gibi hissettim.

Gercekten bu yasadiklarin devam ettikce ozsaygini kaybedeceksin kendini sevmeyeceksin kendinden uzaklasacaksin ve kendini sevmemek zatwn butun sorunlari beraberinde getirecek belki sen dedigim herseyi benden daha cok biliyorsun ama lutfen gec olmadan don.

Sevgiyi seninle yasit krndi jeneraayonun insanlarda bulabilirsin ve kacak gocek olmayan daha güzel bir iliski yasayabilirsin

Babanız hatalı ve kötü bir baba ama siz dr hiç mi durup kendinize ben ne yapıyorum demediniz?

Psikolojide şöyle bir şey var, çukura ne kadar bakmamaya çalışırsan,o kadar dibine yaklasirsin ..
Bilmem anlar mısın, bence buradaki insanların yorumlarıni da çok sallayacak birine benzemiyorsun."ayy aman ya beni hiç anlamuyorrrlar kiii" diyorsundur belki .yaşına veriyorum.
Senin anlayacağın şekilde bir örnek vereyim, aşkı memnu isminde bir dizi vardı. Dizi deyip geçmemek gerek, roman edebiyatımızdaki önemli eserlerden biridir.gercek bir hikayedir, hatta yazarin hayatından izler taşır, merak eden arastirabilir.
Bihter, annesinden nefret ediyordu, ondan intikam almak için Adnan Bey'le evlendi. Annesinden nefret ettikçe annesine benzedi, ben ne kadar babamın kziiyim dese de o annesinin kızıydı.hatta bence annesinden beter bir işe girdi. Ve sonunda kendini öldürdü.
Sizinki de aynı psikolojik durum.yaedim almanız gerekiyor. Babanızdan nefret ettikçe, ondan daha iğrenç birine donusuyorsunuz.beni yargılamayın demişsiniz,,ama sizin ciddiyetinizle paralel bir durumdur bu. Lütfen buradaki yorumları ve uyarıları dikkat edin.ergence davranamiyorum diyorsunuz ya, bir ytiskin gibi uyarılara kulak verin.
Yaşadıklarıniz zor, aynısı olmasa da ben de annemle benzer bir süreç geçirdim ve geçiriyorum.aldatma vs yok sadece. Ama bana zararı oldu hayatım boyunca..ama fark ettim ki ben ondan nefret ettikçe ,özel iliskilerimde annemin kopyası gibi olmaya başladım.resmen sevgililerime annemin babama davrandığı gibi davranıyordum, birebir değil tabi ki ama benzeyen huylarim olduğunu goruirum.bu farkındalığa eriştikten sonra biraz daha herşey yoluna girdi. Onu olduğu gibi kabul edip, saygisizlik etmeden, kendi yoluma baktım evlat olarak üzerime duseni ypiuorum, sevgi yada ilgi beklemiyorum.kendi hayatımı kurmaya çalışıyorum.
Lütfen siz de yardım alın ve kendi hayatınızı kurmaya çalışın. Bir omur babanizla mücadele ederek geçmez.

X