Nasıl Davranmalıyım?

öncelikle tekrardan merhaba.
dün akşamda aynı konuyu açmıştım ancak benzer durumu yaşayıp konu açan ve banlanan bir kullanıcı ile karıştırıldım. bugün whatsapp üzerinden buradaki yetkiliyle görüştüm tekrardan konumu açıyorum.

biraz uzun olacak bilginiz olsun. farklı kişilerden fikir almak istiyorum çünkü gerçekten çok mutsuzum. 1 yıldır süren bir ilişkim var öncesinde arkadaştık kendisiyle. gerçekten çok düzgün bir insan aynı iş yerinde çalıştığımız için ve arkadaşlarımızın çoğu da ortak olduğu için bunu artık bilebiliyorum. evlenme kararı aldık ben 27 yaşındayım erkek arkadaşım 28. onun ailesi çok istekli tanıştım ve bana gerçekten düzgün davranıyorlar. ancak konuyu benim babama açınca ortalık karıştı. asla hiçbir şekilde kabul etmiyor ancak normal bir şekilde değil sinir krizi geçiriyor, eşyaları fırlatıyor, bana küfürler beddualar edip saldırıyor artık işin içinden çıkamıyorum. babamın durumu çok iyi, bana araba vs aldı bunları hep yüzüme vuruyor. erkek arkadaşımın da kendi arabası ve evi var ancak ailesinin durumu çok iyi değil benim umrumda olmamasına rağmen babam sürekli kendinin onlardan üstün olduğunu onlarla aynı yere oturmayacağını falan söylüyor. bu arada erkek arkadaşımla aynı memleketliyiz ancak babam kendi akrabalarından nefret ettiği ve görüşmediği için o aileninde böyle olduğunu düşünüyor. bende en azından bir tanış bak nasıl insanlar direkt kestirip atma dedim ama çıldırıyor yani böyle bir şey yok. çok malım mülküm var onların peşindeler sen aptalsın, ben sana para vermem vs diyor ki bir iğnesini dahi istemiyorum inanın ki.bana ayrılacaksın diye baskı yapıyor, işten çıkartmakla tehdit ediyor (ki bunu yapmam) eğer çıkmazsam gelip rezalet çıkarıp beni kovduracağını söylüyor tehdit ediyor. annem de ona çok karşı çıkıyor beni desteklediğini söylüyor ama arkamda bir destek hissetmiyorum asla. işlerim de çok yoğun artık gerçekten psikolojim bozuldu. Geceleri beni uyandırıp ayrıldınız di mi bitti mi bu iş diye soruyordu siz düşünün. Bana benim onay verdiğim biriyle olabilirsin(istediği kimse yok) bu benim kararım senin fikirlerinin, isteğinin hiçbir önemi yok vs diyor ben daha da çıldırıyorum. kriterleri zengin olması falanmış, bu insanlar bize denk değilmiş konuşmaları hep böyle. ve babamın söylediklerini erkek arkadaşıma söyleyemiyorum sadece istemediğini biliyor. Çünkü o kadar saçma ki. Yok içki içmiyorlar diyor, babasının mesleğini söyleyerek aynı sofraya oturtmam vs… erkek arkadaşımsa daha açma konuyu kendi hayatımızı kurarız diyor ama arkamı dönüp çekip gitmekte bana zor geliyor. seneye evlenmek istiyoruz ama normal psikolojide bir insan olmadığı için biliyorum ki gidip evlensem bile peşimi bırakmayacak ancak ikna olma ihtimali de yok. ben gidersem anneme bir şey yapmasından da korkuyorum. Kendisine eğer aileyi sevmezse veya erkek arkadaşımı tanıştıktan sonra anlayışlı olacağımı, araba dahil hiçbir şeyi istemediğimi isterse hepsini bir yere bağışlayabileceğini, istemezse aileyle hiç görüşmeyebileceğini her şeyi söyledim ama konu açılınca sinir krizi geçiriyor. yerimde olsanız ne yapardınız belki benzer durumlardan geçmiş birileri vardır bana da fikir olmuş olur. buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim

**yani mutlaka babanın bildiği bir şey vardır diyebilirsiniz ancak babam şuan erkek arkadaşımın adını dahi bilmiyor bu şekilde yorum yapıyor gerçekten. Eğer ki tanışıp gerçekten kötü bir şey görse fikirlerini göz ardı etmezdim.

Ya gerçekten çocuk gibisin. Daha sorumluluk alamıyorsun. Gerekirse 1 sene bekle, baban karşı tarafı iyice tanısın, sen de bir yetişkin gibi kendini geçindirecek parayı kazan sonra kendi paranla evlen.

Ne saçma sapan bir durum bu, adam daha damadının adını bilmiyor sen evlenecem diyorsun.

Ondan gördüğünüz nicki almasaydınız keşke. Herkesin daha önce de sizi aynı kişi sanması normal o zaman. Neyse olan olmuş. İşi gücü olan insansınız. Kendiniz için iyi olanı yapıp babanız rahatsız ederse uzaklaştırma kararı çıkartın.
Haklısınız çok teşekkür ederim yorumunuz için

yok yani insanlar çok yaşlı olduğu için bir şey yapmadılar. şuan gitsem bile iş yerimi falan da bildiği için gelip orada rezalet çıkarır orada rezil olmaktan çok çekiniyorum bunu da biliyor kendisi
Yaptığı her şey yanına kaldıysa böyle ali kıran baş kesen olması normal

Ya gerçekten çocuk gibisin. Daha sorumluluk alamıyorsun. Gerekirse 1 sene bekle, baban karşı tarafı iyice tanısın, sen de bir yetişkin gibi kendini geçindirecek parayı kazan sonra kendi paranla evlen.

Ne saçma sapan bir durum bu, adam daha damadının adını bilmiyor sen evlenecem diyorsun.
Sizce ben böyle olmasını istiyor gibi mi duruyorum karşıdan? Konuyu açamıyoruz ve hiçbir şekilde de yumuşamıyor. İlk açtık konuyu sinir krizi geçirdi, bekledik 2 ay tekrar açtık siz ayrılmadınız mı hala diye daha büyük bir tepki verdi. Şimdi ben bu adamı nasıl alıştırabilirim? Beni dinlemiyor bile.

Acaba sizin bilmediginiz ama babanizin bildigi detaylar mi var? Adını dahi bilmiyor diyorsunuz ama maddi durumunu biliyormus?

Sizi takip ettirip, sevgilinizin kimligini ogrenip araştırmış olabilir mi?

Hayir bu kadar cildirmasinin tek bir aciklamasi var, sevgilinizin uvey abiniz olmasi?

Acaba sizin bilmediginiz ama babanizin bildigi detaylar mi var? Adını dahi bilmiyor diyorsunuz ama maddi durumunu biliyormus?

Sizi takip ettirip, sevgilinizin kimligini ogrenip araştırmış olabilir mi?

Hayir bu kadar cildirmasinin tek bir aciklamasi var, sevgilinizin uvey abiniz olmasi?
:))
yok adını dahi sormadı. direkt maddi durumlarını sordu oradan biliyor :)

:))
yok adını dahi sormadı. direkt maddi durumlarını sordu oradan biliyor :)

Evlenmeden once biri bana bu konularda ahkam kesse ne olacak bir taraf oburunden zenginse, ya da farkli kulturler varsa diye, sadece gulerdim, aşk varsa hersey cozulur derdim.

Cozulmuyormus, belki babanizin cildirmasi da bundandir.

Acaba sevgiliniz isim yapmış bir zengin olsaydı, babanız yine aynı tepkiyi mi verirdi?

Eğer burada tek konu para ise üzgünüm ama seçim yapmak zorunda kalacaksınız gibi görünüyor.

Evlenmeden once biri bana bu konularda ahkam kesse ne olacak bir taraf oburunden zenginse, ya da farkli kulturler varsa diye, sadece gulerdim, aşk varsa hersey cozulur derdim.

Cozulmuyormus, belki babanizin cildirmasi da bundandir.
Evet tabii haklı da olabilirsiniz ama iki ailenin arasında babamın hayal ettiği kadar bir maddiyat farkı yok ancak dinlemiyor bile

Babanız zengin ama varlıklı değil. Arada fark var, zenginlik bağırır servet fısıldar demişler. Anneniz korkmuş geri dönmüş siz de korkunuzdan gık çıkartamıyorsunuz kendi hayatınız hakkında söz hakkınız yok. Bence de evlenmeyin yakmayın milletin başını. Nedir yani evinde cephanelik mi var, kanun kural dinlemem gelir basarım hakkını kim veriyor kendisine? Anneniz çekmeyi kabul etmiş, ailesi de sahip çıkmamış gelmiş geri. Mesleği yok diyorsunuz da o kadar para mal hepsi evlenmeden önce mi yapıldı? Açsaydı davayı alsaydı hakkı neyse. Sizi de bu adamın eline bırakmazdı böyle. O kendini kandırmış siz de kandırmaya devam edin. Adama bak Ali kıran baş kesen takılıyor kimse de sesini çıkaramıyor. Uzaklaştırma çıkartırsınız hanımefendi işyerinize yaklaşamasın diye. Aslında her türlü eliniz sağlam da siz korkuyorsunuz. Ben siz olsam üzerime yaptığı ne varsa derhal geri veririm. Olmaz olsun böyle adamın malı mülkü.

Karşınızdaki insanların da onuru gururu haysiyeti eşi-dostu var. Ailece kimsiniz ki bu insanları da böyle rencide ediyorsunuz? Adama bak en zenginde yok bu hava. Ortalamanın üstünde maaş alıyorsunuz, görüştüğünüz kişinin evi arabası işi var. Buna rağmen babanızın elinin altından çıkamıyorsunuz. Bu kişiyle evlenmek zorunda da değilsiniz bu arada. Ama o evden çıkmanız şart.

Babanizin bu hallerini sevgilinize soylemeden bir araya getirmeyin diyorum hatta bir araya gelmeseler de bilmesi lazim belki de o sizi istemeyecek?
Ben böyle ev basan, iş yeri basmaya calisan devamli huzursuzluk cikaracak bir ailenin içine girmek istemem, kendi ailemi de sokamazdim mesela.
Hersey aşk degil. Öz cocuguna bunlari yapan baskasina ne yapmaz.
Olur da babaniz gelsinler bile dese, o ortamda neler olacagini benve siz bile tahmin edemezsiniz.

X