Babamı affetmeli miyim?

af dileyen mi var da affedeceksiniz?
anlıyorum insan kendi çocuğu olduğunda daha farklı bir sorgulamaya giriyor ama bir adım atılacaksa o adımı atan siz olmamalısınız. ağlayın zırlayın rahatlayın ama sakın aramayın.

Ablalarım, kardeşlerim öncelikle merhaba yazacaklarım belki biraz uzun olabilir ama bana bir akıl verirseniz çok sevinirim. 24 yaşındayım 2 senedir evliyim yaklaşık 15 haftalık da hamileyim. sanırım hamilelik de düşüncelerimi biraz etkiliyor. 2 gün önce bebek için bir anı albümü aldım o zamandan beri ağlamamı durduramıyorum. Albümde anneanne,babanne dede vs için fotoğraf köşesi yapmışlar fakat şöyle bir durum var ki ben 2 aylıkken babamla annem boşanmış. Ben yaklaşık 11-12 yaşlarına gelene kadar da hiç aramadı sormadı. Görüşmediğimiz o dönemde başka biriyle evlenmiş ve benden başka çocukları da olmuş. Babamla tanıştığımdan beri geçen sürede bir kez olsun benimle sohbet etmişliği yoktur. Allah var hakkını yiyemem ben üniversite okurken evimin kirasını, faturalarını ödedi ama bana yaptığı tek şey maddi destek olmaktı. 2 senedir evliyim daha bir kez olsun arayıp da kızım nasılsın eşinle iyi misin diye bile sormadı. Bebek haberini vermek için aradığımda erken olmuş ama neyse sağlıkla gelsin diyip kapattı. Bebeğin cinsiyetini söylemek için de yine ben aradım söyledim şu an müsait değilim kızım dedi kapattı geri de aramadı.

Eşim daha doğmamış bebekle sohbet ediyor, doktor kontrolünde çektiğimiz bir video vardı 5 saniyelik kalp atışının sesini açıp dinliyor. Kendi kendime diyorum ki bu adam daha doğmamış bebeğe babalık yapıyor ben bugün 24 yaşına gelmişim babamdan babalık görmedim. Annem il dışında o da 6 sene önce evlendi ama eşi çok iyi bir adam. 2-3 günde bir arayıp bak bebek için şunu ye faydalıymış, bu hafta şurası oluşmuş torunumun diyor bana. Eşimin babası aynı şekilde her gün arıyor kızım istediğin bir şey varsa getireyim diye. Arkadaşlarımın eşleri bile eşimin geç saatlere kadar çalıştığını bildikleri için canın bir şey ister de enişte yetiştiremezse biz alır getiririz diyorlar.

Bugün bakıyorum kendi durumuma eşimle iyi anlaşıyorum her evlilikte olduğu gibi tartışmalarımız oluyor ama çok şükür ciddi bir tartışmamız olmadı bugüne kadar. Bir yandan şu ekonomide kendi evimde oturuyorum, kendime ait bir arabam var, eşim bir dediğimi iki etmez ben de çok abartılı şeyler istemem. Maddi olarak hiçbir zorluk çekmiyorum. Çok şükür annem, eşi, eşimin ailesi, arkadaşlarım hepsiyle de aram iyi. Ama son günlerde babam aklıma düşüp duruyor. Bebek albümünde dede kısmına annemin eşinin fotoğrafını yapıştırdım. Çok isterdim babam iyi bir baba olsun aklıma gelen ilk insan o olsun ama malesef...

Zaten istesem de babamla çekilmiş bir fotoğrafım bile yok... Yine de kendimi yiyip duruyorum ben babama haksızlık mı ettim acaba diye. Kafamın içi susmuyor. Az önce yemek yerken aklıma geldi yine babam benim en çok sevdiğim yemeği bile bilmez, arkadaşlarımı bilmez, neye üzülürüm neye sevinirim bilmez. Yine de acaba diyorum bu yaşımdan sonra babama bir adım atsam da biz neden böyle olduk beni neden diğer evlatların gibi sevmedin diye sorsam konuşsak mı diyorum. Muhtemelen benim babam onu da beceremez.

Bir yanım da diyor ki ne kayınvalidenden çekiyorsun ne görümcenden çekiyorsun, maddi bir zorluk yaşamıyorsun, işin de var, bebeğin de yolda geliyor sana, eşinle de iyisin 24 yaşına gelmiş kendini büyütmüşsün yuva kurmuşsun bu saatten sonra baban olsa ne olur olmasa ne olur diyorum kendime.

Siz ne dersiniz? Babamla konuşmaya çalışmalıyım, nasıl yapacağımı da bilmiyorum ama.. Ya da dediğim gibi zaten büyümüşüm böyle gelmiş böyle gider mi demeliyim?
Canım hıc bır sey hayatta dört dörtlük olmuyor bir yerden sınanıyorsun üzme kendini

Seni asla yadırgamıyorum.
İnsan kaç yaşına gelirse gelsin anne babasının şefkatını, dokunuşunu arıyor.
Bunu bulamadığındada o boşluğu bir şekilde dolduruyor. Kimi iyi şekillerde kimiside maalesef kötü yollara savrularak.
Kendine iyi davran lütfen.
Bazı duygular bırak gelsin.
Hiçbiri senin hatan değil. 💜
Çok teşekkür ederim gecemi güzelleştirdiniz ❤️

Ben yazacaktım başka üyeler de yazmış . Yüzünü görmediğim çocuklara burs verdim yıllarca. Geçen bir üni öğrencisine bilgisayar aldık eşimle kendimizden kısıp.. bununla anne baba olunmaz . Duyarlı insan olunur en fazla . Hiç kendinizi üzmeyin. Haksızlık size yapılmış
Hiç bu açıdan düşünmemiştim, diğer yazan kişi de sağolsun farklı bir açıdan görmüş oldum bazı şeyleri teşekkür ediyorum 🙏❤️

Kavuşma iki taraflı olur .....Tek taraf isteği çabası ile değil .....sadece kan bağı değil ....can bağı olmazsa olmazı.....siz bilirsiniz yalnız bir yardım alın bu travmalar için bu önemli .....Yani her şeyi boşanmaya baglayamayiz elbette annenizden bosanmasi değil konu .....konu size babalık yapmamış olması .....babalık yapmayan birinden dedelik beklemek ....bebekle beraber biraz fazla duygusal olduğunuzu düşünüyorum.....Olanı olduğu haliyle kabul etmek size hem iyi gelir hem şifa verir ...İnsanlara onlarda olmayan sıfatları yükleyemeyiz bence ....

Aynen öyle. Adam 6 yıldır hayatında, sana babalık yapamadiysa bile yaşından ötürü torununa dedelik yapacak birisi.
Bence kesinlikle onun fotosunu koyun. Hem gururlanir.
Açıkçası kan olayına inanmıyorum ben. Babanız da ne yani, sevmediği bir kadınla evlenmis, eskaza spermi yumurtayı döllemiş. Bu dna'da babanız yapar ama bir baginiz yok ki o adamla.
Bebek cinsiyeti için aradığında lafı ağzına tıkıp geri arayan adama adım da atsan beklediğin şeyi sana veremez.
Bence hiç güzel canını sıkıp daha çok üzülme. Bebeğinin iki tane dedesi iki tane nenesi var. Allah olanlara uzun ömür versin, yeter
Zaten çoğu zaman yapılanlar değil de beklentiler üzüyor insanı, çok teşekkür ediyorum yorumunuz için 🙏❤️

Bu zamana kadar öz baban hayatında olmamış. Sana babalığı yapan adama haksizlik ediyorsunuz bence. Hormonlardan olsa gerek duygularin karisiyor olabilir bu zamana kadar sana hal hatir sormamis umrunda olmamissin ki üzgünüm. Bu yüzden başın belada degilken bela arama derim öz babanı tanımıyorsun ne çıkacağını kestiremiyorsun. Şimdi çocuğunu bekle sağ salim kavuş inşallah
Arkadaş haklı daha cok üzülebilirsın

X