bacak krampları

Bendede bugün oldu sağ bacağımda alt baldırımda taş gibi oldu kımıldatamadım ya çok kötüydü masaj yaparak düzeldi.Ama bende gebelik yok şuan.Düşünüyorum ama şuan hamiş değilim:KK43:Neden oldu acaba?

benim bidiğim kalsiyum eksikliğinin ilk belirtisidir kramplar. Ama yinede doktora danışmak gerek.

kramlar banada ilk 10 hatfada cok oluyordu doktorum magnezyum verdi...simdi cok sükür eskisi kadar degil

bende kalsiyum eksikliğinde yaşıyorum karampları

hatta bikaç gecedir başladı

Arkadaşlar krampa en iyi çözüm; ayak parmaklarınızı ve ayağınızı kendinize doğru çekin. Eşim uzun zaman futbol oynadığından o biliyor bunları. Bana şimdiye kadar 1 kez ve ilk kez oldu Allah' tan eşim de evdeydi, hemen ayağımı bana doğru çekti ve anında geçti..

bacak krampları için hamileliğin erken dönemlerinden itibaren muz yemek çok faydalıymışşş

canım onu ye bunu ye boş sözler
doğru yardım ediyo ama malesef bunu biz hiss edemiyoruz
benim bacagıma öyle bi karamplar batıyoduki ayagimi atamiyodum bile sanki bir bacagim çalımıyo gibi.Doktora gittim bana Bemag isimli ilaç yazdı MAGNEZıUM ıÇERıKLı ıLAÇ günde 2 defa her defasında da 2 tane kullandım bitirdim.Şimdi o kadar da şikayetim yok demekki dogruymuş.Magnezium azalınca oluyor böyle.Bir de karbonatlı su, kahve falan azaltıyormuş magneziumu.

ölüyorum ya kaç gündür arada oluyordu ama dün gece beni mahvetti korkudan uyuyamadım sabahı zor ettim.sol bacağımda oldu.sütte içiyorum dr. uma da sordum kalsiyum eksikliğinden olabilir diye dşündüm süt içiyorum dedim.dr. um bana zannetmiyorum . geçmezse gel ilaç yazalım dedi.
kalsiyumdan değil özellikle süt içerken dikkat etmek gerekiyormuş.çünkü fosfor fazlallığı ve magnezyum eksikliği yapıyormuş.sütte de fosfor çok ...deli gibi uykum var ama korkudan uyuyamıyorum yaaa :KK14:

ölüyorum ya kaç gündür arada oluyordu ama dün gece beni mahvetti korkudan uyuyamadım sabahı zor ettim.sol bacağımda oldu.sütte içiyorum dr. uma da sordum kalsiyum eksikliğinden olabilir diye dşündüm süt içiyorum dedim.dr. um bana zannetmiyorum . geçmezse gel ilaç yazalım dedi.
kalsiyumdan değil özellikle süt içerken dikkat etmek gerekiyormuş.çünkü fosfor fazlallığı ve magnezyum eksikliği yapıyormuş.sütte de fosfor çok ...deli gibi uykum var ama korkudan uyuyamıyorum yaaa :KK14:
calsiyum eksikliğinden değilde magnezyum eksikliğinden oluyor kendiliğin geçmiyor hiç bekleme magnorm diye bi ilaç var onu al,bnm bacağımda kasıklarımda vardı kasılmalar ilaç geçirdi içmediğim gün yine kasılıyorum

calsiyum eksikliğinden değilde magnezyum eksikliğinden oluyor kendiliğin geçmiyor hiç bekleme magnorm diye bi ilaç var onu al,bnm bacağımda kasıklarımda vardı kasılmalar ilaç geçirdi içmediğim gün yine kasılıyorum

Teşekkür ederim. kesinlikle doktoruma danışıp bu ilacı kullanacağım.canıma okudu dün gece. İnşallah faydasını görürüm çok sağol. :KK70:

Mg gebelikte çok yönlü bir ilaç. Artık bir çok doktor rutin olarak başlıyormuş. Ben hamileleiğimden önce çok yaşardım krampı ama gebeliğimde yaşamadığım halde verdi doktor kan tahlilleri sonucu. Midem bulanıp kullanmak istemeyince doktor bir tanışım krampın yanı sıra bu ilacın rahim kasılmalarını düzenleyip erken doğumu önlemede ve tansiyonuda düzenlemede yardımcı olduğunu söyledi.
Ahlaya vahlaya korkumdan her gece içiyorum faydası var diye teselli olaraktan. Yine de krampım olmasa da kuyruk sokumu civarında ağrılarım var. Bu arada kramba en etkili en çabuk çözüm ayak parmak uçlarınızı yukarı doğru yapabildiğiniz kadar ittirin. Senlerce kramp gir gir deneyim yaptım. Benimki sıkıntılı ve yorgun günlerimde kabus eşliğinde olurdu.
Malum eşiniz uyanmayabilir, ya da benim ki gibi olay geçtikten sonra uyanıp ne oldu diye sorabilir. tek başına uygulayabileceğiniz en etkili çözüm bu.

Mg gebelikte çok yönlü bir ilaç. Artık bir çok doktor rutin olarak başlıyormuş. Ben hamileleiğimden önce çok yaşardım krampı ama gebeliğimde yaşamadığım halde verdi doktor kan tahlilleri sonucu. Midem bulanıp kullanmak istemeyince doktor bir tanışım krampın yanı sıra bu ilacın rahim kasılmalarını düzenleyip erken doğumu önlemede ve tansiyonuda düzenlemede yardımcı olduğunu söyledi.
Ahlaya vahlaya korkumdan her gece içiyorum faydası var diye teselli olaraktan. Yine de krampım olmasa da kuyruk sokumu civarında ağrılarım var. Bu arada kramba en etkili en çabuk çözüm ayak parmak uçlarınızı yukarı doğru yapabildiğiniz kadar ittirin. Senlerce kramp gir gir deneyim yaptım. Benimki sıkıntılı ve yorgun günlerimde kabus eşliğinde olurdu.
Malum eşiniz uyanmayabilir, ya da benim ki gibi olay geçtikten sonra uyanıp ne oldu diye sorabilir. tek başına uygulayabileceğiniz en etkili çözüm bu.

merhaba eczilayda teşekür ederim.sabah öyle yaptım ayağımın parmaklarını gerdim birde bacağımı hafif gerdim.rahatlattı hakikaten ama baldırdaki acı duruyor.herhalde defalarca kramp girince kaldı acısı.inşallah geçer bir an önce.

o dert bende de var.suya atılan ilaçları sevmiyorum :26: bu egzersizi düzenli yaptığımda bi sorun kalmaz inşallah.

bende hamileyim ve bendede var kramp... magnezyum verdi doktorum suya atmalı portakal tadında hiç hoş değil ama mecbur içiyorum :nazar:napim..yoksa acısı bi yana kaçgün geçtiği halde kramp giren yerde acısı kalıyo..çok zor allahım yardımcımız olsun..:KK31:

X