Bağımlı olmaktan nasil kurtuluyorsunuz ? Lutfen okuyun?

Önce şunu kabullenelim bu kiloları yıllar içerisinde aldın bir an önce vermeyi hedeflememelisin. Uzun bir süreç.
İkinci olarak hayatına spor katmalısın kendin için bir şey yapıyor olma hissini zamanla seversin. Bir süre seni zorlayacak sonra mutlu edecek. Açık havada yürüyüş yapma şansın var mı 1-1,5 saat
Evet var ama psikolojikmen çok mutsuz ve kötüyüm sadece uyumak istiyor sürekli yatıyorum. Çocuğumu okula zor götürüyorum getiriyorum.. ödevlerini zor yaptırıyorum okadar kötüyüm ki sadece onlarla ilgilenmek için zorla ayakta duruyorum onlar olmasa 24 saat uyurum

Evet var ama psikolojikmen çok mutsuz ve kötüyüm sadece uyumak istiyor sürekli yatıyorum. Çocuğumu okula zor götürüyorum getiriyorum.. ödevlerini zor yaptırıyorum okadar kötüyüm ki sadece onlarla ilgilenmek için zorla ayakta duruyorum onlar olmasa 24 saat uyurum
Bak bu cümlede bile kendin için yaptığın bir şey yok. Sen beni dinle öncelik hedef kilo vermek bunun için neler yapıyoruz ?
1- öncelikle doktorda kan değerlerine baktırıp eksik olanların takviyesini almalısın. Ferritin düşüklüğü depresyona bile sebep olabilir,d vitamini eksikliği kilo vermeyi zorlaştırır vesaire. O yüzden ilk öncelik kan değerleri
2- diyete başlıyorsun ama bu senin için yaşam şekli olacak öyle çok düşük kalori falan değil uzun sürede kalıcı kilo vermek
3- kendin için yürüyüşe başlıyorsun yürüyüş yaparken seni eğlendirecek şeyler dinleyeceksin. Spotify ya da podcast olabilir. Meksika açmazı,Rabarba,anlatamadım vesaire seni güldürecek şeyler dinle.

Baktırdım hepsi çok düşük vücudumda vitamine dair hicbirsey yok
Sürekli uyuma isteği, mutsuzluk, depresif haller, yalnzlaşma isteği bu eksikliklerden kaynaklanıyor olabilir. Eksikliklerin yarattığı her bir problem diğerinin sebebi oluyor. Öncelikle bu eksiklikleri gidermelisiniz.

Sürekli uyuma isteği, mutsuzluk, depresif haller, yalnzlaşma isteği bu eksikliklerden kaynaklanıyor olabilir. Eksikliklerin yarattığı her bir problem diğerinin sebebi oluyor. Öncelikle bu eksiklikleri gidermelisiniz.
Evet demir eksikliği sinir hastalıklarına sebep olur demişt doktorum. Farkında değiliz ama çok etkili. Az su içmek bile etkiliymiş

Bak bu cümlede bile kendin için yaptığın bir şey yok. Sen beni dinle öncelik hedef kilo vermek bunun için neler yapıyoruz ?
1- öncelikle doktorda kan değerlerine baktırıp eksik olanların takviyesini almalısın. Ferritin düşüklüğü depresyona bile sebep olabilir,d vitamini eksikliği kilo vermeyi zorlaştırır vesaire. O yüzden ilk öncelik kan değerleri
2- diyete başlıyorsun ama bu senin için yaşam şekli olacak öyle çok düşük kalori falan değil uzun sürede kalıcı kilo vermek
3- kendin için yürüyüşe başlıyorsun yürüyüş yaparken seni eğlendirecek şeyler dinleyeceksin. Spotify ya da podcast olabilir. Meksika açmazı,Rabarba,anlatamadım vesaire seni güldürecek şeyler dinle.
Diyete başladım 3 gündür yapıyorum aslında zaten psikolojikmen yiyemiyorum, eşimi saplantı halinden nasıl çıkaracağım onu basarmam gerek.. aramamam yazmamam. Yaptıklarınin üstüne düşmeden umursamaz olmam gerek bunu başarıp mutsuzluğumdan kurtulmam gerek

1-esiniz sizin duygularınızı degersizlestiriyor
2-zayif noktalarinizi bilip, sizi oradan vuruyor

Sahsen kendimi o kadar seviyorum ki kimse icin kafayi yormaya degmeyecegini düşünüyorum. Birisi beni üzüyorsa bana layık olmadigini hissediyorum. Oncelk her zaman kendi mutlulugunuz olsun. Sizi asagi cekrn herseyi hayatinizdan def edin. Basta kocaniz

Farkındayım ama gideremiyorum.. sürekli bana dediği şeyler aklıma geliyor. Umursamadan yoluma devam etmeliyim başaramıyorum elimi kesicem en son

Diyete başladım 3 gündür yapıyorum aslında zaten psikolojikmen yiyemiyorum, eşimi saplantı halinden nasıl çıkaracağım onu basarmam gerek.. aramamam yazmamam. Yaptıklarınin üstüne düşmeden umursamaz olmam gerek bunu başarıp mutsuzluğumdan kurtulmam gerek
Kendinle ilgilenmeye başladığın anda otomatik olarak ilgiyi ondan kaydıracaksın zaten

1-esiniz sizin duygularınızı degersizlestiriyor
2-zayif noktalarinizi bilip, sizi oradan vuruyor

Sahsen kendimi o kadar seviyorum ki kimse icin kafayi yormaya degmeyecegini düşünüyorum. Birisi beni üzüyorsa bana layık olmadigini hissediyorum. Oncelk her zaman kendi mutlulugunuz olsun. Sizi asagi cekrn herseyi hayatinizdan def edin. Basta kocaniz
Bu arada kendisi çok kötü bir eştir. Ama hiç bir zaman kiloma laf etmemistir.. Sen güzel.bir kadınsın ben senin eski halinde biliyorum sağlığın için zayifla zayiflayacaksan falan der.

Yani kilomu sorun ettiğini falan görmedim ama genel olarak aramızdaki hersey zaten bitti. Şuan tek mesele benim kendi ozguvenimi kazanıp kendi değerimi bilmem ve saygisizliklarina göz yummayip ayrılmayı göze almam

Evet demir eksikliği sinir hastalıklarına sebep olur demişt doktorum. Farkında değiliz ama çok etkili. Az su içmek bile etkiliymiş
D vitamini ve demir eksikliği yaşadığım dönemde hem berbat bi özgüven problemi yaşadım hem de inanılmaz depresiftim. Sürekli uyuma ve halsizlik vardı, sabrım bitmiş herkesi boğacak haldeydim. 6 aydır d vitamini, magnezyum, kan ilacı ve bareberinde c vitamini kullanıyorum hiç olmadığı kadar iyiyim.

D vitamini ve demir eksikliği yaşadığım dönemde hem berbat bi özgüven problemi yaşadım hem de inanılmaz depresiftim. Sürekli uyuma ve halsizlik vardı, sabrım bitmiş herkesi boğacak haldeydim. 6 aydır d vitamini, magnezyum, kan ilacı ve bareberinde c vitamini kullanıyorum hiç olmadığı kadar iyiyim.
Kilo yaptimi acaba

Merhaba.. bastırılmış ozguveni kırılmış oldukça bağımlı takıntılı bir insana dönüştüm.. eşim tarafından oldukça sindiriliyor ve manipule ediyorum.. beni sevmiyorsun falan diye konuya girdiğimde direk sen kuruyorsun sen şizofrensin sevmesem dünyada tek kadın sen mi varsın gibi laflar ediyor.. herneyse mevzu eşim değil sorunu anlayın diye anlattım.

Nasıl bağımlı olmaktan kurtulabilirim, cesaretimi nasıl kazanabilirim. Ben 2016 yılında evlendim 62 kiloydum boyum 172 falan gerçekten çok güzel bir kadındım.. hala yüzüm çok güzel ama 113 kiloyum ( 125 e çıkmıştım)

Ozguvenim kötü.. aşırı bağımlı takıntılıyım.. ayrılıktan korkup herseye göz yumuyorum. Kendime değer vermiyorum.. aranızda böyle olup sonradan kendini iyileştiren güçlü bir karakter olan insanlar varmi ? Neler yaptınız.. neler yapabilirim ( önceden böyle bir insan degildim eşimi bir çok kez terk ettim haklı sebeplerden ve hep peşimde kosmustur yalvarmistir nedenini bilmediğim şekilde o kendini çok üst görmeye beni hor görmeye başladı ve ben anlamadigim.bir şekilde bağımlı olmaya başladım)
Artık kaldıramıyorum iyileşmek istiyorum. Değerli hissetmek kendi değerimi bilmek.. zayıflamak
Değerli hissetmeniz için zayıf olmanıza gerek yok. Ha kilodan şikayetçiyseniz tabi ki zayıflayın. Biri bana da sürekli beni seviyor musun dese bana da bir offff gelir yani. Bence spor salonu ve maddi imkan varsa bir psikolog ile görüşün

Değerli hissetmeniz için zayıf olmanıza gerek yok. Ha kilodan şikayetçiyseniz tabi ki zayıflayın. Biri bana da sürekli beni seviyor musun dese bana da bir offff gelir yani. Bence spor salonu ve maddi imkan varsa bir psikolog ile görüşün
Evet o yüzden ilgimi sürekli yazmayı üstüne düşmeyi bırakmam lazım ve birakicam da ama nasıl yapicam bilmiyorum

X