Bağışıklık sistemi baskılama

ismigizli

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2023
102
-16
28
Merhabalar Hanımlar,
Daha önce defalarca Kimyasal Gebelik geçiren biri olarak artık gerçekten Tükendim.. yavaş yavaş umutsuzluğa kapılıyorum. Tüm Testler bende ve Eşimde yapıldı. Tüm sonuçlarımız temiz çıktı. Her yolu denedik ama herzamanki gibi hep kimyasal Gebelik ile sonlandı..
Hiç bir Doktor bana bu konuda yardımcı olamadı. Acaba Bağışıklık sistemim güçlü olduğu için mi Vücut Embriyoyu hastalık olarak görüp atıyor diye düşünüyorum. Çünkü ben çok nadir hasta olan bir insanım. Hasta olduğum da da bir gün içerisinde hastalığı atarım. Bağışıklık sistemini baskılayan bir ilaç var mı acaba? Böyle birşey mümkün olabilir mi?

Merhabalar Hanımlar,
Daha önce defalarca Kimyasal Gebelik geçiren biri olarak artık gerçekten Tükendim.. yavaş yavaş umutsuzluğa kapılıyorum. Tüm Testler bende ve Eşimde yapıldı. Tüm sonuçlarımız temiz çıktı. Her yolu denedik ama herzamanki gibi hep kimyasal Gebelik ile sonlandı..
Hiç bir Doktor bana bu konuda yardımcı olamadı. Acaba Bağışıklık sistemim güçlü olduğu için mi Vücut Embriyoyu hastalık olarak görüp atıyor diye düşünüyorum. Çünkü ben çok nadir hasta olan bir insanım. Hasta olduğum da da bir gün içerisinde hastalığı atarım. Bağışıklık sistemini baskılayan bir ilaç var mı acaba? Böyle birşey mümkün olabilir mi?
Var. Bağısıklık sistemini baskılama diye bir şey değil konu. Vücudun embriyoya karşı bağışıklık geliştirip , yabancı madde gibi algılayıp yok etmesini önleyici ilaçlar var. Mesela ben haşimato hastasıyım vücudum tiroidlerime saldırıp yok ediyor çalışmasını baskılıyor. Otoimmün bir hastalık. Antikor üretiyor vücudum. Embriyoya karşıda antikor üretip yok edebilir diye o ilaçtan kullandım hamileliğimin 12 haftası. Ama kortizon ilacı ve tehlikeli. ANA diye bir test var antikor testi. O testler gibi testlerin sonucuna göre doktor uygun görürse yazae

Bir teşhis olmadan böyle bir ilaç kullanamazsınız. Otoimmün hastalığınız olup olmadığına bakılması lazım. Doktorunuzla konuşun bunu.

X