bakteri nedeniyle toplatılan aptamil bebek sütü haberim silinmiş!

turkmengelini

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2010
3.046
33
evet, mod lara mesaj attım ama dönüş de olmadı.

amacım mamayı kötülemek değildi. belli bir son kullanma tarihi olan seri bakteri nedeniyle toplatılıyordu. bu sitede kullanan yüzlerce anne var. sizce önemsiz mi bu? elinizdeki bebek sütünde ölümcül bakteri olduğunu bilseniz yine bebeğinize verir misiniz?

üstelik açıklamayı aptamil kendi yapmıştı...

bazen bu siteyi hiiiiç anlamıyorum.

haa haberi de tekrar bulup buraya yazacağım. siz tekrar silene kadar bir kaç anne de okusa kardır.

Almanya'nın en büyük bebek maması üreticilerinden Milupa rutin kontroller sırasında içinde bakteri olduğu belirlenen bir mamasını toplatma kararı aldı.
Şirketten yapılan açıklamada son kullanma tarihi "11.01.2014" olan "Aptamil pre" adlı bebek sütü serisinde "Cronbacter sakazakii" bakterisine rastlandığı belirtildi. Bakteriye bu mamaların "02.14-05.00" saatleri arasında üretilen bölümünde rastlandığını belirten şirket yetkilileri, ellerindeki verilere göre söz konusu seriden şu ana kadar sadece iki kutu satıldığını belirlediklerini ifade etti.

Milupa'dan yapılan açıklamanın devamında ise halen satışı süren serideki mamaların talimatnameye uygun olarak hazırlanması halinde bebeklerin sağlığına zarar vermeyeceği belirtildi. Ancak pişirme talimatnamesine uymadan hazırlanan mamaların dört ila sekiz haftalık bebeklerde çeşitli enfeksiyon ve iltihaplanmalara yol açabileceğine dikkat çekildi. Bu nedenle serideki bütün kutuların toplatılacağını duyuran Milupa yetkilileri, elinde bu mamalardan bulunan ailelerin ürünü aldıkları yere iade etmeleri halinde satış bedelini geri alabileceğini kaydetti.

Fransız gıda devi Danone bünyesinde yer alan Milupa son olarak bu yılın başında bir ürününü toplatmak zorunda kalmıştı. Toplatılan mamaların ambalajında aksi belirtildiği halde, içeriğinde nişasta ve hububat proteini (gluten) tespit edilmişti. Gluten içeren gıda ürünleri bu maddeye karşı hassasiyeti olan bebeklerde, bir tür sindirim sistemi rahatsızlığı olan çölyak hastalığına sebep olabiliyor.

sabah.com.tr den alıntıdır.

Son düzenleme:
evet, mod lara mesaj attım ama dönüş de olmadı.

amacım mamayı kötülemek değildi. belli bir son kullanma tarihi olan seri bakteri nedeniyle toplatılıyordu. bu sitede kullanan yüzlerce anne var. sizce önemsiz mi bu? elinizdeki bebek sütünde ölümcül bakteri olduğunu bilseniz yine bebeğinize verir misiniz?

üstelik açıklamayı aptamil kendi yapmıştı...

bazen bu siteyi hiiiiç anlamıyorum.

haa haberi de tekrar bulup buraya yazacağım. siz tekrar silene kadar bir kaç anne de okusa kardır.

teknik sebepden dolayı sabah 8:00 akşam 22:00 arası silinmişti bütün üyelerin paylaşımı...
size kasıtlı değildir..:KK34:

Merhaba
Yaşadığımız teknik bir sorun sonrasında bugün sabah 08:00 ile 20:30 arasında sitede ki tüm yazışmaları(yeni üyelikler, gün içi açılan konular, gün içi yaptığınız yorumlar) malesef kaybetmiş durumdayız.
Yaşanan aksaklık sebebi ile özür dileriz.

Bu sebeple konunuz forumda yok.Tekrar ilgili başlığa konunuzu açabilirsiniz.

X