Bebek Beslenmesi Bal Yanakla Meme Reddini Yendik :)

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ebit

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2009
194
96
35
Merhaba,
Bebeğim 53 günlük oldu.Meme reddini 1 günde alt ettik.İstedim ki meme reddi yaşayanlara faydam olsun.Motive olsun.Gelelim hikayeye;
Bebeğim sezeryan doğum ile dünyaya geldi.Hastaneden çıkmadan önce sol göğsümü taburcu olduktan sonra sağ göğsümü emmedi.Manuel pompalarla gece gündüz sağım yapmaya çalıştım yeni doğan için aldığım özel biberonla verdim ki meme reddi olmasın.İlk doktor kontrolüne gittiğimizde gazdan dolayı emmediğini söyledi doktorum ve şurup verdi.Şuruptan sonra rahatladı emmeye başladı kuzum.Ama bu sefer sarılığı atamadı kilo vermeye devam etti.ilk zamanlar etkin ememediği için sütüm yetmedi.Doktor mama takviyesi verdi .Mama o özel biberona olmayınca normal biberonla verdim.Başta emzirip sonra mama veriyorudum.Zamanla beni emmesi azaldı ve meme reddi başladı.Daha göğsümü görür görmez kaşlarını çatıp ağlıyor ayaklarını tepikliyordu.Vazgeçmedim duşta denedim olmadı gece uykuda denedim olmadı pekmez sürdüm olmadı beslenme sondası aldım olmadı.Yine vazgeçmedim emzirme danışmanı çağırdım.Bütün gün bizimleydi.Oğlum ağla ağla helak oldu.Ciğerim parçalandı ama yine vazgeçmedim.Gece parmak emzirmesi sonda yandım.Sabaha memeyi almaya başladık balyanak.Başta direndi ama pekmez sürdüm.
Eğer bir maniniz yoksa vazgeçmeyin.Bu veletler çabuk öğreniyor.
Sütüm benden büyümesi balyanaktan 😅
Sorularınız varsa cevaplarım.Anne sütsüz bebe kalmasın.
(Birde emzirirken Esma ül Hüsna dan El Hadi okudum içimden)

Merhaba,
Bebeğim 53 günlük oldu.Meme reddini 1 günde alt ettik.İstedim ki meme reddi yaşayanlara faydam olsun.Motive olsun.Gelelim hikayeye;
Bebeğim sezeryan doğum ile dünyaya geldi.Hastaneden çıkmadan önce sol göğsümü taburcu olduktan sonra sağ göğsümü emmedi.Manuel pompalarla gece gündüz sağım yapmaya çalıştım yeni doğan için aldığım özel biberonla verdim ki meme reddi olmasın.İlk doktor kontrolüne gittiğimizde gazdan dolayı emmediğini söyledi doktorum ve şurup verdi.Şuruptan sonra rahatladı emmeye başladı kuzum.Ama bu sefer sarılığı atamadı kilo vermeye devam etti.ilk zamanlar etkin ememediği için sütüm yetmedi.Doktor mama takviyesi verdi .Mama o özel biberona olmayınca normal biberonla verdim.Başta emzirip sonra mama veriyorudum.Zamanla beni emmesi azaldı ve meme reddi başladı.Daha göğsümü görür görmez kaşlarını çatıp ağlıyor ayaklarını tepikliyordu.Vazgeçmedim duşta denedim olmadı gece uykuda denedim olmadı pekmez sürdüm olmadı beslenme sondası aldım olmadı.Yine vazgeçmedim emzirme danışmanı çağırdım.Bütün gün bizimleydi.Oğlum ağla ağla helak oldu.Ciğerim parçalandı ama yine vazgeçmedim.Gece parmak emzirmesi sonda yandım.Sabaha memeyi almaya başladık balyanak.Başta direndi ama pekmez sürdüm.
Canım aynı sorun bende de var maalesef bebeğim iki buçuk aylık hep uykuda yada dalarken emziriyorum oda zorla mama hiç vermedim ne yaptıysam uyanık emmiyor aynı senin dediğin gibi bagiriyo memeyi görünce yada bir iki dört çekip birakiyo hala duzelmedi kafayı yedim artık ama pes etmiycem tabiki

Öncelikle geçmiş olsun.sağlıkla büyüt bebeğini.işaret parmağını ver kabul etmediğinde onu emeceğini göreceksin sonra çıkar memeni ver.ısrarla dene.duşta da deneyebilirsin.dönem dönem oluyor maalesef biberon almasa bile.eğer kilo verdiğini düşünüp de mama verirsen tavsiyem beslenme sondasıyla ver.pes etme sakın.ben artık emziremiyorum çünkü sütüm gitti o kadar emek boşa gitti . Umarım başarırsın 🙂

Bence işe yarar aynı taktikleri arkadasimada verdim çok şükür o da tutturdu tekrar 😊 sorucağınız bir şey olursa buradayım

Merhaba,
Benim kızım 2 aylık ve aynı şeyleri ben yaşıyorum silikon meme ucuyla alıyo başka turli hiç almıyo bende emzirme danışmanına basvuracam öyle gozikyo:KK43:(cok üzülüyorum

X