Banka tarafından gönderilen ihtarname

Y. Bankası ise şöyle bir durum yaşadım. Bankadan kredilerim oldu, üstelik maas hesabım ordan. Maaşım da asgari ücret değil. Kredilerimi gününde ödedim genelde. Ama son iki kredim beş on gün gecikmisti. Neyse kapattım kredileri.Kredi kartımı da yaklaşık bir senedir kullanmıyorum. Bundan İki ay sonra kredi kartımdan da sadece 771 tl harcama yaptım. Gelen maaşı da faturaları ödedikten sonra başka bankaya atıyorum hesapta para bırakmıyorum. Tam 15 gün gecikmiş kart. Benim de aklımdan çıkmış. Bir iki kere aradılar müsait değildim açmadım. Sonra da borcum harcim yok nasılsa diye üstünde durup dönmedim. 15 gün sonra mesaj geldi ihtarname göndermişler. Ama mail olarak geldi. Ben de kredi kartımı ödedim kapattım.

Valla yurtdışında yaşıyorum, ama bazı ödemeler türkiye kartından otomatik çekiyor. Ve her ay unutuyorum ödemeyi onlartı aktif kullanmadığım için, iki ay beraber ödediğim oluyor sık sık Kart doluyor kullanamıyorım öyle aklıöma geliyor. Bir kere ne aradılar ne yazdılar ne bişe geldi. O iş uzun iştir. 20 gün için kağıt gelmez eve. Eğer gelecekse de yapcal bişe yol artık. Kredi borcu falan mı acaba? 700 tl ne bide? Bence günah almayalım ama arkadaşınız eşinden de sizden de bişe saklıyor. Acıklayamadığı bi meblağ ödeyemiyordur. Normal bi 700 tl yi eşine diyememek nasıl bişe. Cocuklara harçlık parası oldu 700 lira.

Peki bu banka arama olayi sırasında borcunuzu yapılandiralim teklifi gelmedi mi? Hadi 20 gun dogru, hadi 700de dogru.

Ee borc yapilandirmasi tam olarak boyle zamanlarda devreye girer.

Ya da sizin arkadasinizin bayaği patlak borcu var ve bu 700 kalan son limitiydi baska bir aciklamasi olamaz.

Saka gibi ama bankanin hukuk birimine de oyle 444lu numarasindan ulasilmaz benim bildigim kadariyla?
Bana gelen mailde odeyecekseniz üç gün içinde ödeyin, odemeyecekseniz ödeme planı hakkında yardımcı olunmak üzere bankamızi arayın yeni bir ödeme planı oluşturalım yazıyordu. Tutar küçük olduğu için hemen ödedim ama ödenmemesi durumunda yardımcı olacakları yazıyordu yapılandırma vs.

Borcun asgari odemesi 700dur. 20 gun icinde de ihtar gondermezler. Dusuk limitli bi kredi kartim vardi borcumu eksik yatirmisim karti da aktif kullanmiyodum, unutmusum. Maile dusen ekstrelere bile bakmazdim. Bu yilin basinda bankadan aradilar 400 tl + 72tl gecikme zammini odemeniz lazim diye. Cok utanmistim 400tl icin..ay neyse yani oyle küçük paralarla ugrasmazlar

Hayatimda duydugum en sacma seylerden biri. Ben gecen evden ekmek ve sogan almaya diye ciktim. Uc bes bisey daha aldim 800lira tuttu.
Ayrica esten gizli birsey yapilmamali. Calistigim halde esimden gizli birsey yapmam. Sacma harcama bile olsa soylerim gider tablosuna yazariz.

Arkadaşınız öncesnde başka ödenmemiş borçları için bankaların kara listesine girmiştir,bankalar da sıkı takip altına almıştır ve ilk gecikmede ihtarname göndermiştir.Benim aklıma bu geldi ilk olarak.

X