Banka tarafından gönderilen ihtarname

700 lira için bu kadar tutuşmasın yahu. Bir kutu krem olmuş 250 lira, bir de parfüm deodorat aldım, ihtiyacım vardı desin geçsin.
Olay tutar değil işte bunun gereksiz harcamaları 🤦
700 lirayı ödeyememiş ve 700 lira için mi ihtar çekmişler? Hem de 20 gün geçmiş diye? Pek mümkün görünmüyor bence bu.
Bende inanmadım önce başka bişey mi var 700 ben bile borç verirdim dedim hesap bilgilerini gönderdi. Nasılsa ödeyeceğim diye asgarisini bile ödememiş 🤦hem iyi oldu diyorum hem de çok panikledi diye üzülüyorum. Yaptığı harcama neyse de eve kağıt gelcek olması kombo oldu. Neyse çare yok heralde

Bende inanmadım önce başka bişey mi var 700 ben bile borç verirdim dedim hesap bilgilerini gönderdi. Nasılsa ödeyeceğim diye asgarisini bile ödememiş 🤦hem iyi oldu diyorum hem de çok panikledi diye üzülüyorum. Yaptığı harcama neyse de eve kağıt gelcek olması kombo oldu. Neyse çare yok heralde

Yarisi posta masrafi tutar ztn, 700 tl ve tebligat imkansiz baska bir is var o iste

Kızlar merhaba. Bir arkadasimin sıkıntısıyla ilgili yardım almak amacıyla yazıyorum. Kendisi eşinden gizli kredi kartından bir harcama yapmak durumunda kalmış ve ödemeyi 20 gün geçirmiş. Bugün bankadan aramışlar gecikmesi hakkında bilgi vermişler ve zaten ihtarnameniz de gönderilmiş demişler. Korkutmak amaçlı mı diye tekrar bankayı arayıp sormuş tarafıma gönderilen ihtarname var mı diye var demişler. Kız şu an tutuşmuş durumda. Şansa da eşi yıllık izinde,çoğunlukla evde. Pttyi aramış gönderi no olmadan bilgi vermiyolarmis. Banka da ihtarnamede gönderi no olmuyor demiş. Zor bence ama ihtarname teslimini eşinin haberi olmadan halledebilmesi için önerisi olan var mı? Kızcağız yana yakıla yardım arıyor sizlere de danışayım dedim
Ne kadarlık gizli bir harcama ? Kadın erkek farketmez eşinden gizli böyle bir işe kalkismamaliydi. Kapıya illa ki gelecek.

KRedi kartindan yapilan tek harcama bu mu yani? 700tl...kendi kredi karti diye anladim, esinden gizli derken kendi kredi kartindan bi harcama yapamayacaksa ne anlami var kredi kartinin olmasinin? Her harcamada onay mi alacak?

ihtarname oyle posta ile falan eve gelmiyor 20 gunde, telefonla ararlar sadece...bu ne panik yaaa 700tl.icin kizan kocanin da .....E calissin kendi kazansin o zaman bu kadar sorunsa her sey..elin oglunun eline bakiyorlar sonra panik olurlar...biz bosuna mi eziyet cektik sagda solda calisip, biz de bilirdik evde oturmayi

700 lirayı ödeyememiş ve 700 lira için mi ihtar çekmişler? Hem de 20 gün geçmiş diye? Pek mümkün görünmüyor bence bu.
Bana da öyle geldi. 35 binlik harcama yapmistim , üst üste kayıp yaşadığımız bir dönemde 3 ay gecikme yaşamış asgarisi 13bin küsur beni arayıp bilgilendirdiler. İsterseniz yapilandiralim ya da asgariyi ödeyin riskli gruba düşmeyin dediler hiç ihbar yollariz demediler. 700 ₺ nin asgarisi kaç lira olacak ki ?

Gerekliydi desin işte ben de onu diyorum. Kredi kartı ekstresinde yazmıyor ki ne aldığı. Bence arkadaşınız yalan söylüyor. Bu devirde 700 lira bir markete gir çık parası çünkü.

Rakam komik 700 TL hatta kızdım bu hale duscegine soylesen önceden hallederdik diye. Konu rakam değil daha önce gereksiz şeylere para harcamaktan,satıcılara hayır diyememekten defalarca kötü oldular eşi ona kiziyor. Bu da artık yüzüm yok bu sefer iyice kizcak diyo. 1 ay içinde ödeyeceğine guvenmis.

Yalan borcum olduğunu hatırlamıyorum
bu kadar komik bir rakam için mı ağlıyor? çok saçma 700tl harcayamayacaksa pes gerçekten.

Kredi kartı arkadaşınızın üzerine ise 700 lira için bu kadar tutuşmasına gerek yoktu. Eşinin üzerine olan ek kart gibi bir şeyse de zaten ekstreye düşecek. Banka borç yapılandırması için zibilyon kere arıyor ödeme gecikince. 20 günlük ödeme için ihtar çekileceğini hiç sanmıyorum. Oturmadı konu kafamda. Arkadaşınızın farklı harcamaları olabilir mi?

Banka 20 gün geçtiği için ihtarname göndermez 60 gün süresi var 60 günden sonra ihtarname gönderir büyük ihtimalle arkadaşınız sizede yalan söylüyor ve belirttiği miktarın 700 lira olduğunu düşünmuyorum güzellik merkezi dediğinize göre belkide lazer için peşin para çektirmiş olacağı aklıma geldi nedense.

Banka 20 gün geçti diye ihbar göndermez.
Yaklaşık 7-8 yıldır kredi kartı kullanırım. 1 dönem atladığım olmadı, bankaya borcunuzu 3 dönem ödemezseniz tarafınıza ihbar gönderilir ve kartınız kapatılır diye biliyorum. 20 gün değil ama benimde bazen gecikmeye girdiğim oluyor sadece arayıp hatırlatıyorlar ihbar göndermiyorlar.

Ekte bilgi mevcut.

Eklentiler

• IMG_5123.jpeg
    IMG_5123.jpeg
    96,8 KB · Görüntüleme: 47
X