Bartholin Kisti (Absesi )

öncelikle çok geçmiş olsun. evet sanırım haklısın ben de bugün kontrole gittim doktora o da iyice büyümüş artık operasyon şart dedi, benimki henüz apseye dönüşmedi ama dönüşürse daha sıkıntı olur diye alınması lazım artık diyo. ama kesinlikle tekrarlama ihtimali var dedi, sonuçta bünye bu tekrar üretebilirmiş. bartholin bezlerinin de bir kısmı alınacakmış ben ondan tereddütlüyüm acaba sonrası bi zarar olur mu diye senin alındı mı herhangi bir sıkıntısını yaşıyor musun?

ya arkadaşlar size bişey sorucam cvb verirseniz sevinirim
bende 1 hafta önce sert ağrısız küçük bi şişlik farkettim ama şişliği farkettiğim yeri tam olarak neresi diye adlandıramıyorum bi türlü eyvahedigeldismile yardım edin tam vajına dudaklarında değil kafam karıştı yanlış anlaşılmasın ama kızlık zarının olduğu tarafta yinede vajina mı oluyo bilmiyorum kusura bakmayın:KK1:
farkedince hemen travacort adlı merhem sürmeye başladım annemde de olmuştu daha önce onunki ceviz büyüklüğündeydi ama dışa doğruymuş ona sordum bnmkindendir dedi dr da ona bu kremi vermiş bende 1 hafta oldu kullanalı pirinç kadar küçüldü ve sertlik yumuşadı biraz dr gitmeye çekindim açıkçası bnmki biraz içe doğruydu elle hissediliyordu şimdi küçüldü ama 1 hafta da tamda iyileşmedi korkuyorum acaba bendeki de mi bartholin kisti ccvb verirseniz sevinirim
ayrıca baktığım zaman gözükmüyo artık küçüldü diye mi bilmiyorum sadece wc ye çıktığımda elimle temizlerken hissediyorum

bu şekilde bizim bi cevap vermemiz çok doğru değil tabiki. doktora mutlaka danış derim ben çünkü bu işin şakası asla yok. bartholin kisti tam iç tarafta çıkar ve büyüklüğü eline de gelir gözlemleyebilirsin de. bahsettiğn krem sadece enfeksiyon ( mantar fln) varsa iyi gelir. benim doktorum da büyüdüğünde vermişti ve biraz inmişti yanlız sadece o kremle kistin yok olması imkansız. bu arada internette bartholin kisti diye yazarsan bazı sitelerde resimle zaten gösteriyo doğru yeri o şekilde görebilirsin, tabi dayanabilirsen :KK36:

cvb için teşekkürler arkadaşım
kadın hastalıkları doktoruna gittim zaten anlattım da muayne etmeden genel cerraha yönlendirdi neyse ona da göründüm apse olduğunu söyledi bayramdan sonra kontrola gidicem işte şişlik anlattığım gibi küçüldü ama geçmedi hala doktorda bişey vermedi zaten geçmezse küçük bi müdahele ederiz dedi işte çok korkuyorum ya :18:yine bi nebze evli olsaydım bu kontroller bnm açımdan daha rahat geçerdi :KK17:of of bi yandan da bi sürü para gerektiriyor bu işlemler herşey beni mi buluyo diye sormadan edemiyorum kendime neyse kötü bişey olmasında iyileşirim inş kafaya takmaktan bayramımda zehir olacak bu gidişle:KK25: allah herkese şifa versin ya kadın olmak gerçekten zor

cvb için teşekkürler arkadaşım
kadın hastalıkları doktoruna gittim zaten anlattım da muayne etmeden genel cerraha yönlendirdi neyse ona da göründüm apse olduğunu söyledi bayramdan sonra kontrola gidicem işte şişlik anlattığım gibi küçüldü ama geçmedi hala doktorda bişey vermedi zaten geçmezse küçük bi müdahele ederiz dedi işte çok korkuyorum ya :18:yine bi nebze evli olsaydım bu kontroller bnm açımdan daha rahat geçerdi :KK17:of of bi yandan da bi sürü para gerektiriyor bu işlemler herşey beni mi buluyo diye sormadan edemiyorum kendime neyse kötü bişey olmasında iyileşirim inş kafaya takmaktan bayramımda zehir olacak bu gidişle:KK25: allah herkese şifa versin ya kadın olmak gerçekten zor

zaten operatör olması lazım doktorun (yani ameliyata da girebilen). doktorlara göre zaten bu küçük bir müdaheledir onlar için çok kolaydır ya da biz mi çok abartıyoruz bilmiyorum, açıkçası ben de çok korkuyorum ama doktorum her soruma sabırla cevap verdiği için içim biraz daha rahat. benim tereddütüm sadece acaba özel hastanede olduğu için para alsınlar diye çok da şart olmamasına rağmen alalım kurtulalım derler mi diye korkuyorum, oyüzden bir de üniversite hastanesinde bi profa görünmek istiyorum. senin doktorun da özel miydi? bu arada benim gittiğim hastane konyanın en iyilerindendir ama para tuzağı bi hastanedir ona rağmen bana 200 lira dediler ücretine ( ama mutlaka küçük küçük çaktırmadan da yok o parası yok bu parası diye isterler diye de düşünüyorum). herhangi bir sorun olursa da bilebildiğim taktirde yardımcı olurum. geçmiş olsun.

sağol sanada çok geçmiş olsun sanırım senin durum bartholin absesiydi geçmedi mi daha annemde de olmuştu ama söylediğim kremi kullanınca geçmişti bi de antibiyodik vermişti doktoru
bnm durum ise malesef farklı bende istanbulda özel bi hastaneye gidiyorum malum özel bi bölge olduğundan çekiniyo insan ama müdahele için çok fiyat isterlerse devlet hastanesini de düşünmüyo değilim yani ama devlet hastanesinde de bi sürü kişi başına toplanıp örneğin doktoru öğrencisi uzmanı vesayle muayne eder diye korkuyorum bi de dikkat gerektiren bi yer :KK31:
bu müdahele lokal anesteziyle mi yapılır yoksa genel anesteziyle mi diye de çok merak ediyorum o yüzdende çok korkuyorum nasıl oldu niye oldu hiç anlamış değilim zaten neyse çekilecek derdimiz varmış demek :97: böyle şeyler gelir dolaşır bnm gibi panik birini bulur zaten :KK3:
ne diyim allah yardımcımız olsun
200 tüm masraflar içindeyse bi de söylediğin gibi çok iyi bi hastaneyse iyi ama bi devlete de görün belki alınması gerekmez böyle durumların iyileşmesi epey uzun sürüyor annemki 1 ayı geçmişti öyle indi

merhaba kızlar,
öncelikle hepinize geçmiş olsun.. bende de 2 hafta önce bir anda çıktı bartolin kisti,hiç ağrım yoktu.. özel bi hastaneye gittim gümüş nitratla tedaviyi önerdi doktor,marsupializasyon yöntemiyle başarı oranı aynı,hemen müdahale etmemiz lazım çok gerilmiş apseleşmesine az kalmış dedi..ama bize tuzlu geldi fiyatı 400 lira istediler.. devlet zaten 500 lira ödüyomuş bu işlem için... ertesi gün fatih üniversitesi hastanesine gittik orda bi prof.a göründüm, hemen müdahale edelim apseleşmesine az kalmış dedi, hemen oracıkta operasyona başladı..uyuşturmicakmısınız dedim, attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmez dedi!!!! önce iğneyle iltihabı çekti, sonra alkol enjekte etti, o anda benim devreler yandı! müthiş bi ağrı yanma! alkolü 10 dk orda tutmak gerekiyomuş..7. dk.da alkolü geri çekti, bi daha enjekte etti,aynı acıyı bi kere daha yaşadım böylelikle..bi de kisti kaybettim dedi dedi kanırttı durdu! üzerime üzerime öksürmesi de cabası tabi! nasıl sinir oldum anlatamam!! bi maske tak demi yani yada öksürürken kafanı çevir arkadaş!!! gayet savunmasız bi durumda olduğum için bişi diyemedim tabi! antibiyotik kullanıyorum şimdi ama 2 gün oldu hala şişlik geçmedi:KK43: operasyonun şişliği zaten var da kistin olduğu yerdeki sertlik hala duruyo:KK43:tekrar aynı şeyleri yaşıcam die çok korkuyorum :KK43: buranın fiyatı da 100 liraydı bu arada..
ya bide bi sorum olacak ..ameliyat olan arkadaşlar, ameliyattan kastınız nedir, bartolin bezinin alınması mı?? bezin alınması kesin çözüm mü? bide benim gibi alkolle tedavi olan var mı?? internette bu tedavi çeşidinden pek bahsedilmiyo da:KK43:

sağol sanada çok geçmiş olsun sanırım senin durum bartholin absesiydi geçmedi mi daha annemde de olmuştu ama söylediğim kremi kullanınca geçmişti bi de antibiyodik vermişti doktoru
bnm durum ise malesef farklı bende istanbulda özel bi hastaneye gidiyorum malum özel bi bölge olduğundan çekiniyo insan ama müdahele için çok fiyat isterlerse devlet hastanesini de düşünmüyo değilim yani ama devlet hastanesinde de bi sürü kişi başına toplanıp örneğin doktoru öğrencisi uzmanı vesayle muayne eder diye korkuyorum bi de dikkat gerektiren bi yer :KK31:
bu müdahele lokal anesteziyle mi yapılır yoksa genel anesteziyle mi diye de çok merak ediyorum o yüzdende çok korkuyorum nasıl oldu niye oldu hiç anlamış değilim zaten neyse çekilecek derdimiz varmış demek :97: böyle şeyler gelir dolaşır bnm gibi panik birini bulur zaten :KK3:
ne diyim allah yardımcımız olsun
200 tüm masraflar içindeyse bi de söylediğin gibi çok iyi bi hastaneyse iyi ama bi devlete de görün belki alınması gerekmez böyle durumların iyileşmesi epey uzun sürüyor annemki 1 ayı geçmişti öyle indi

Bende 3 senedir var ama benimki apseye dönmedi çok şükür ki. kistleşmiş birr şekilde duruyo. krem ve antibiyotik de kullandım ama hiçbir aksiyon yok. sadece geçen ay biraz şişti o da mantar enfeksiyonu varmış ondan şişmiş antibiyorikle eski haline döndü şu an. benim korkum acısı yokken operasyonla daha fena mı olur yoksa şimdi bi derdi yokken alıp kurutlmak daha iyi mi olur bilemedim...

kızlar bn yarın opersayon olucam bartholin bayramdan sonra anlatırım size bayıltıp yapıcak özel olucam675 tl özel sigortam belli bi kısmını karsılacak umarım. kurtulayım bende sadece şişlik var herkese acil sifalar dua edin bana korkuyorum.

kızlar bn yarın opersayon olucam bartholin bayramdan sonra anlatırım size bayıltıp yapıcak özel olucam675 tl özel sigortam belli bi kısmını karsılacak umarım. kurtulayım bende sadece şişlik var herkese acil sifalar dua edin bana korkuyorum.

hadi geçmiş olsun o zaman şimdiden, ben hala korktuğum için takılıyorum öyle:KK70: deneyimlerini bekliyoruz...

merhaba kızlar,
öncelikle hepinize geçmiş olsun.. bende de 2 hafta önce bir anda çıktı bartolin kisti,hiç ağrım yoktu.. özel bi hastaneye gittim gümüş nitratla tedaviyi önerdi doktor,marsupializasyon yöntemiyle başarı oranı aynı,hemen müdahale etmemiz lazım çok gerilmiş apseleşmesine az kalmış dedi..ama bize tuzlu geldi fiyatı 400 lira istediler.. devlet zaten 500 lira ödüyomuş bu işlem için... ertesi gün fatih üniversitesi hastanesine gittik orda bi prof.a göründüm, hemen müdahale edelim apseleşmesine az kalmış dedi, hemen oracıkta operasyona başladı..uyuşturmicakmısınız dedim, attığımız taş ürküttüğümüz kurbağaya değmez dedi!!!! önce iğneyle iltihabı çekti, sonra alkol enjekte etti, o anda benim devreler yandı! müthiş bi ağrı yanma! alkolü 10 dk orda tutmak gerekiyomuş..7. dk.da alkolü geri çekti, bi daha enjekte etti,aynı acıyı bi kere daha yaşadım böylelikle..bi de kisti kaybettim dedi dedi kanırttı durdu! üzerime üzerime öksürmesi de cabası tabi! nasıl sinir oldum anlatamam!! bi maske tak demi yani yada öksürürken kafanı çevir arkadaş!!! gayet savunmasız bi durumda olduğum için bişi diyemedim tabi! antibiyotik kullanıyorum şimdi ama 2 gün oldu hala şişlik geçmedi:KK43: operasyonun şişliği zaten var da kistin olduğu yerdeki sertlik hala duruyo:KK43:tekrar aynı şeyleri yaşıcam die çok korkuyorum :KK43: buranın fiyatı da 100 liraydı bu arada..
ya bide bi sorum olacak ..ameliyat olan arkadaşlar, ameliyattan kastınız nedir, bartolin bezinin alınması mı?? bezin alınması kesin çözüm mü? bide benim gibi alkolle tedavi olan var mı?? internette bu tedavi çeşidinden pek bahsedilmiyo da:KK43:

ben onu da duydum her doktor farklı sistem uyguluyor yaw anlamadım gitti bu durumu ben. ama benim doktorum kist ekstirpasyonu ile yapıcaz dedi. yani o bölgeyi alıcaklarmış, bezlerimi de alıcakmış ki tekrarlama riski azalsın?! ama bezleri almanın pek bi zararı yokmuş ( tek taraflı alacağı için, bir de kistleşen bez zaten işlevini yitirirmiş) of ya feci korkar oldum deneyimlerinizi okudukça, sana da geçmiş olsun canım

ben onu da duydum her doktor farklı sistem uyguluyor yaw anlamadım gitti bu durumu ben. ama benim doktorum kist ekstirpasyonu ile yapıcaz dedi. yani o bölgeyi alıcaklarmış, bezlerimi de alıcakmış ki tekrarlama riski azalsın?! ama bezleri almanın pek bi zararı yokmuş ( tek taraflı alacağı için, bir de kistleşen bez zaten işlevini yitirirmiş) of ya feci korkar oldum deneyimlerinizi okudukça, sana da geçmiş olsun canım

çok sağol tatlım:) sen ne zaman ameliyat olcaksın? inşallah kesin çözüm olur...ööff çok illet bişi zira:KK43: benim şişlik küçülmüştü tam inmemişti, kontrole gittiğimde bi daha iğneyle çekti, alkol vermedi neyseki!:) ama hala tam inmiş değil, böyle böyle ne kadar sürcek bilmiyom valla:KK43:(

inşallah acısız olmuştur canım, geçmiş olsun..

çok sağol tatlım:) sen ne zaman ameliyat olcaksın? inşallah kesin çözüm olur...ööff çok illet bişi zira:KK43: benim şişlik küçülmüştü tam inmemişti, kontrole gittiğimde bi daha iğneyle çekti, alkol vermedi neyseki!:) ama hala tam inmiş değil, böyle böyle ne kadar sürcek bilmiyom valla:KK43:(

şimdilik kaçıyorum canım, şu aralar yine indi şişliği o yüzden dertsiz başıma dert almayım die kaçıyorum ama tabi doğru mu yapıyorum bilmem:KK43:

merhaba yaklasık 1 ay once bnde bartolın kıst operasyonu gecırdım arkadaslar ,,, 5 gun ıcınde sıslık ve muthıc dayanılmaz agrıyla basladııı dr. gttım ılk dr ıgneyle hemen cekerız demıstı sakınnnnnnnnnnn ama sakın bunu yaptırmayın,, tekrarlama rıskı cok yuksekmıs daha sonra daha ıyı bır dr gıttık ve operasyon yapılması gerektıgınıı soyledı ve genel anestezi oldum bartolın bezesınınn kanalı genısletıldı kı bırdha tıkanmasın dıyee temızledıı ust tarafa yenı kanal actı 5-6 dıkısım vardı 1-2 gun bıraz keyıfsızdımm sımdı ıyıyımm umarım bı dha tekrar etmezz cok sancılıı bı durum hepımıze gecmıs olsunn ...

merhaba yaklasık 1 ay once bnde bartolın kıst operasyonu gecırdım arkadaslar ,,, 5 gun ıcınde sıslık ve muthıc dayanılmaz agrıyla basladııı dr. gttım ılk dr ıgneyle hemen cekerız demıstı sakınnnnnnnnnnn ama sakın bunu yaptırmayın,, tekrarlama rıskı cok yuksekmıs daha sonra daha ıyı bır dr gıttık ve operasyon yapılması gerektıgınıı soyledı ve genel anestezi oldum bartolın bezesınınn kanalı genısletıldı kı bırdha tıkanmasın dıyee temızledıı ust tarafa yenı kanal actı 5-6 dıkısım vardı 1-2 gun bıraz keyıfsızdımm sımdı ıyıyımm umarım bı dha tekrar etmezz cok sancılıı bı durum hepımıze gecmıs olsunn ...
öncelikle geçmiş olsun; valla şu anda içimi bir nebze sen rahatlattın:) yalnız iğneyle sakın aldırmayın demişsin benim de ilk doktorum iğneyle çekmişti ama sadece rahatlatmak amacıyla ve sıvı kistin abseleşip abseleşmediine bakmak için, yoksa tekrarlayacağını zaten sölemişti ( çnk kanal kapalı zaten şırıngayla çeksen nolcak yine birikecek) onun için şırıngayla çektirmenin bi zararı yok. sadece birkaç hafta sonra eskisi gb olucak diye drlar gerek duymuyor. benim dr umun da yapacağı sistem sanırım bu sistem çnk bayaa bi anlattı sağolsun, sadece kendimi hazırlamam kaldı, bir de başka bi dr.a sormakta da fayda var:94: bakalım hepimiz için en iyisi neyse o olsun kızlar acil şifalar olsun hepimize :KK71:

kızlar bnde oldum suan iyi gibiyim şişlik indi dikişlerim dökülücekmiş doktorum cok iyiydi aynı gün eve gittim dinlendim cinsellik yasak tabiki son kontrolümde yasak kalktı dedi ama biz yapmıyoruz nolur nolmaz diye dikişlerim acıyo cünki bazen umarım birdaha tekrarlamaz bartholini olan arkadaslar iyi bir doktor sayesinde acısız agrısız kurtulabilirsiniz.

hemşehrim :82: (izmirli) hadi geçmiş olsun o zaman, tekrarlamaması dileğiyle... senin doktor hangi yöntemle aldı peki? bartholin bezlerin ne alem? biraz bilgi verir misin

cnm sudekan doktorum. mastiripulasyon tam doru yazamadım sanırım 17 gün oldu iyiyim şişlik anında indi

anladım canım, teşekkür ederim tekrarlamaması dileğiyle darısı da bizlerin başına:KK70:

X