Bartholin kisti

belkibirgunnn

Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2024
109
23
24
Kızlar benim bi kaç gün önce vajina dudağımın içerisinde nohut büyüklüğünde bi şişlik çıktı ağrı ve kaşıntısı yok sadece tuvalet sonrası peçeteyle silerken acıyor internetten araştırdım bartholin kisti diye geçiyor. Doktora gidicem ama tedavi nasıl oluyor bunun bilen var mı? Birisi bakire misiniz değil misiniz diye doktor soruyor tedavi etmeden demiş. Bakire değilim ve ailemin öğrenmesinden korkuyorum. Annem ben de gelcem senle diyor. Odaya almam ama doktordan falan öğrenirse akıl verin lütfen 🥺

Doktorlar söyleyemez senin özelini, yine de baş başayken doktora söylersin durumu, düzgün tedavi için doktora doğruları söyle

Hasta mahremiyeti diye birşey var.Anneniz giremez odaya siz istemedikçe.Bir an önce gidin doktora kist hakkında bilgim yok.Gecmis olsun

Ben iki defa ameliyat oldum , birincisinde ameliyat oldum , ikincisinde iğne ile boşalttılar .
Basit kolay bir operasyon hemen gidin ihmal etmeyin , küçükse çok kolay bir operasyonla çıkarılır. Bekarım diyin geçin iç tarafla işleri olmuyor 😁

Hasta mahremiyeti diye birşey var.Anneniz giremez odaya siz istemedikçe.Bir an önce gidin doktora kist hakkında bilgim yok.Gecmis olsun Yine de doktora belirtsem komik mi olur
Hasta mahremiyeti diye birşey var.Anneniz giremez odaya siz istemedikçe.Bir an önce gidin doktora kist hakkında bilgim yok.Gecmis olsun

Ben iki defa ameliyat oldum , birincisinde ameliyat oldum , ikincisinde iğne ile boşalttılar .
Basit kolay bir operasyon hemen gidin ihmal etmeyin , küçükse çok kolay bir operasyonla çıkarılır. Bekarım diyin geçin iç tarafla işleri olmuyor 😁
Yaaa beni de ameliyat ederler mi ki benim yeni çıktı ve çok büyük değil ? Antibiyotikle geçmez mi sadece

Kızlar benim bi kaç gün önce vajina dudağımın içerisinde nohut büyüklüğünde bi şişlik çıktı ağrı ve kaşıntısı yok sadece tuvalet sonrası peçeteyle silerken acıyor internetten araştırdım bartholin kisti diye geçiyor. Doktora gidicem ama tedavi nasıl oluyor bunun bilen var mı? Birisi bakire misiniz değil misiniz diye doktor soruyor tedavi etmeden demiş. Bakire değilim ve ailemin öğrenmesinden korkuyorum. Annem ben de gelcem senle diyor. Odaya almam ama doktordan falan öğrenirse akıl verin lütfen 🥺
Doktorlar söyleyemez zaten senin özelini.. ben de bakir değilim boşanmıştım. İlişkiye aktiftim. 7 ay boyunca ameliyatsız acı çektim. En son dayanamadım ameliyat oldum o gündür bugüne kadar tekrarlamadı çok şükür. Başlarda ameliyatsız bir bakın tekrarlamazsa şanslısın tekrarlarsa maalesef ameliyat ettirin kökten kurtulun. Cafelerde ortak wc’lerinden mikrop kaptım dersiniz sonuçta cinsel yolla da değil ortak tuvaletlerden de kapmış olabilirsiniz ve tırnaklarınız uzun ise kes tırnakları içindeki mikropları da etkisi de olabilir (uzun tırnaklıydım artık kısa takılıyorum, ortak wc’lerine mümkün olduğunca çok gitmemeye çalışıyorum; doktorun tavsiyesiydi). Erkek arkadaşına söyle özel bölgesinden enfeksiyon varsa tedavi ettirsin ciddi iseniz değilse salla gitsin bir daha görüşmezsin.. 🤷🏼‍♀️ pazartesi günü direk kadın uzman doktoruna çıkıyorsun dayanamıyorsanız acile gidin şırıngayla alınıyor. Gitmemezlik yaparsanız zaten büyümeye edecek patlayacak sonra gene tekrarlayıp büyüyecek kısır döngü ile. Kısacası gidin tedavi olun derim bunda korkulacak bir şey yok çok geçmiş olsun 🙏🏻

Şu ailem öğrenir mi işlerini bir geçin artık.yeter.bırakın artık.hiç bir aile böyle birşeyde bekaretle ilgilenmez.ilgilenen tiyniyette aile de saygıyı haketmiyordur zaten.öğrenirlerse öğrensinler.boyle hayat geçmez.evet bakite misin değil misin diye soruyorlar ama ne alakası var ben de bilmiyorum.vajinanın dışındaki bir doku çünkü.bende de olmuşu.ilk olduğunda çok aşırı bir şişlik vardı.ve korkunç bir ağrı.siz o kadar büyümeden gidin kendi kendine geçmeme ihtimali var çünkü.ufak bir operasyonla içini boşaltıp, antibiyotik yazıyorlar.bana genel anestezi yapmışlardı.bir gece hastanede kaldım.sonrasında bir aya kadar tentürdiyot sürüp dikkatli olman gerekiyor.eğer bu kadar ciddi bir vaka değilse bazen kendi kendine de boşaltılıyor bir anda.o zaman müdahaleye gerek kalmıyor.bazen de çok enjekte olmamışsa genel anestezi olmadan enjektörle çekiyorlar.bu şekilde.ama bir an önce git saçma sapan şeylere takılma yoksa ameliyatlı bile olabilirsin.

Alakalı alakasız kadın doğuma gittin mi illa ki soruyorlar bunu.

Canim benim apse olmuştu hatta şu an o yüzden biraz şekil bozukluğu var :KK43: Estetik olmayı düşünüyorum....

Neyse apseden sonra doktora gittim anlamadılar hiçbir şey, ilaç verdi apse durdu ama şişlik kaldı.
Uzun süre doktora gitmedim çok geriliyordum en son dayanamadım gittim.
İlkinde patlattı tekrar şişti ikincisinde 2 dklık ameliyata alındım. Gerçekten 2 dk sürdü şimdi şu an sıkıntı yok.
Kontrole de gitmemiştim, benim için travma niteliğinde olay. Sen aksatma kontrollerini falan.

Annenin gözü önünde açmazlar seni merak etme, annen odadan çıkınca söylersin doktora gerçekleri

Bende nohut kadar vardı acıyordu 7 gün açlık yaptım yani su orucu,o zaman geçti. Vücut yemek sindirmekle uğraşmayınca kendini tamir etmeye başlıyor ,nerde hastalık varsa onu yemeye başlıyor disardan yiyecek gelmeyince. Ama birdenbire 7 gün olmaz. Siz yapmak isterseniz önce 1 gün sonra 3 gün yaparak vücudu alıştırmanız gerekir. Belki 3 günlük veya 5.gunluk oruç ta iyileştirir. Bir de ibrahim saracoglu nun videosu vardı bartholin kistiyle ilgili.onu da dinleyin.

Bende nohut kadar vardı acıyordu 7 gün açlık yaptım yani su orucu,o zaman geçti. Vücut yemek sindirmekle uğraşmayınca kendini tamir etmeye başlıyor ,nerde hastalık varsa onu yemeye başlıyor disardan yiyecek gelmeyince. Ama birdenbire 7 gün olmaz. Siz yapmak isterseniz önce 1 gün sonra 3 gün yaparak vücudu alıştırmanız gerekir. Belki 3 günlük veya 5.gunluk oruç ta iyileştirir. Bir de ibrahim saracoglu nun videosu vardı bartholin kistiyle ilgili.onu da dinleyin.
Benim acımıyor

X