Bartholin kisti

Hanımlar ben de 3 4 senedir bartholin kistinden muzdarip biri olarak apseleşme sonucu 9 Şubat'ta marsupializasyon ameliyatı oldum. 2 haftaya tekrar şişti. Doktor da şaşırdı. Şırınga ile boşalttılar. Bir hafta sonra tekrar şişti resmen 3 haftada 3 kez apse beni mahvetti. 3.de artık internete bartholin kisti yazdığınızda çıkan ve bu konuda bilgi birikimine mevcut bir doktordan randevu aldım. Gümüş nitrat kullanarak ameliyatımı 6 martta yaptı. 17gün geçti. Şükürler olsun ki tekrar şişlik olmadı inşaallah olmaz gerçekten çok kötü resmen bartholin kisti yüzünden bilmem kaç defa muayeneye gittim. Muayenesi ayrı ameliyatı ayrı sıkıntılı bir süreç. En hassas yer.:KK43: İnşaallah benim de bu sıkıntıya yakalanan herkesin de bir daha tekrar etmez hatta olanların da kaybolsun bir an evvel. Anlatılmaz yaşanır. Daha da tekrarı olmasınnnnn 🤲🏻
Merhaba,
Ben de bartholin marsupializasyon ameliyatı oldum. Tekrar eder diye çok korkuyorum. Tekrarladı mı kistiniz? Benim doktorum tekniğin çok önemli olduğunu tekrarlama olasılığının düşük olduğunu söyledi. Ameliyattan sonra kaç gün sonra iyileştiniz gerçek anlamda? Ameliyat sonrası hafif bir şişlik oldu mu? Benim olalı bir hafta oldu. Cevap verirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler,

Ben bartholin bezimi pazartesi günü sağ taraftan aldırdım . Şu an o tarafım şiş ve mor , ilk iki gece şiddetli ağrı oldu bu gün daha iyi . Sünnet çocuğu gibi geziyorum.
Benim ağrı yoktu ama kocaman bir şişlik görüntüsü vardı. 4 cm büyüklüğüne erişmiş bez ve zamanında aldırmışım . İnşallah en kısa sürede iyileşeceğim.

Merhaba,
Ben de bartholin marsupializasyon ameliyatı oldum. Tekrar eder diye çok korkuyorum. Tekrarladı mı kistiniz? Benim doktorum tekniğin çok önemli olduğunu tekrarlama olasılığının düşük olduğunu söyledi. Ameliyattan sonra kaç gün sonra iyileştiniz gerçek anlamda? Ameliyat sonrası hafif bir şişlik oldu mu? Benim olalı bir hafta oldu. Cevap verirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler,
Çok geçmiş olsun. İnşaallah sondur. Benim çok şükür ki tekrarlamadı. Normalde doktora göre daha erken ayağa kalkmam gerekiyordu ama canım o kadar az ki ve bir ayda 3 defa operasyona maruz kalmıştım. Bunun iki tanesi ameliyattı. Galiba 2 hafta sürdü düzelmem tam hatırlamıyorum. Bir de dikiş aldırmadım düşmesini bekledim. Arada ince sızı hissettiğim oluyordu. Hafif bir şişlik sanki vardı. Ama çok şükür ki tekrar etmedi. Sizin durumunuz nasıl şimdi

Ben bartholin bezimi pazartesi günü sağ taraftan aldırdım . Şu an o tarafım şiş ve mor , ilk iki gece şiddetli ağrı oldu bu gün daha iyi . Sünnet çocuğu gibi geziyorum.
Benim ağrı yoktu ama kocaman bir şişlik görüntüsü vardı. 4 cm büyüklüğüne erişmiş bez ve zamanında aldırmışım . İnşallah en kısa sürede iyileşeceğim.
İnşaallah. Çok geçmiş olsun. Fakat bezin aldırılması önerilmiyor. Diğer bezde sıkıntı çıkarsa zor durumda kalınmaması için. İnşaallah tekrardan yaşamayalım artık 🤲🏻🤲🏻🤲🏻🌼🌼🌼

Merhaba kistiniz tekrarladı mı ve ne kadar sürede iyileştiniz ?
Bir de dışardan çok belli oluyor mu agızlastırılan kısım ?

Merhaba,
Teşekkürler,
Merhaba kistiniz tekrarladı mı ? Ve dışardan agızlastırılan kusum belli oluyor mu ?

Merhaba 🌸 gümüş nitrat tedavisi sonrasında marsupializasyon da olduğu gibi bi açıklık her zaman kalıyor nu yoksa bi zaman sonra kapanıyor mu

Ben bekar oldugum icin bilmiyorum ama doktorumun soyledigi kadariyla sagda ve solda oldugu icin birinin alinmasindan bi sorun olmazmis ayni zamanda rahimde ztn bu siviyi kendi salgilayabiliyomus.o yuzden herhangi bi sorun olmuyomus.aratirmalarima görede kimse bi sorun yasamamis ztn kayganligi saglayici bitkisel ilaclarda piyasada mevcutmus.bnm ilk ameliyatimi yapan doktor almadi ve ben cok cektim bu kistten o yuzden bu ameliyati daha once yapmis bi doktoru bulup arastirip gidin derim gercekten cokda lazim bisey degil bu kadar aci cekmeye değmiyo.bence kucuk ve sorun olusturmicak bi kist olmadigi icin doktorlar ugrasmak istemediginden bahane üretip almıyolar.benim kistim cok ciktigi icin artik kanserden süphelendiler ve ilk seferde alinmasinin daha iyi olabilcegini söylemisti doktorum.eger ankarada yasiyosaniz hacettepe hastanesinde dr. mehmet coşkun salman ı önerebilirim.
Merhaba bir sorun yaşadınız mı suan evliyseniz kuruluk vs oldu mu

bende 12 yıldır var. 2-3 kez doktora gittim bunun için. ama sonuç alamadım. pek sallamadılar zaten. ama çok büyük yani görüntüyü bozuyor resmen. apse ağrı yok ama dedim ya görüntüden çok rahatsız olmaya başladım. bekarım ve evlendiğimde bu durumdan utanabilirim diye düşünüyorum. poff.. bekarken yani kızlık zarını etkilemeden bir ameliyat mümkün mü bunda? yani kesiyi boşaltma bir işe yaramıyor sanırım, kesin çözüm için bezleri aldırırsam cinsel açıdan sıkıntı mı olur acaba? ayy bilemedim şimdi. Zaten her halükarda bu şekilde de cinsel ilişki çok zor olur. hem kayganlaşmıyor hem de yumurta gibi kapatıyor malum yeri :KK70:
Merhaba aldırdınız ve ve evlendiyseniz sorun yaşadınız mı

L

Pahalı derken ne kadar ödeme yaptınız acaba?Benimde 6 yıl önce 2 kez gümüş nitrat operasyonu oldu sağ tarafımda ,bu kez de sol tarafımda aynı problem var ve çok üzülüyorum.Word katater yaptırmayı düşünüyorum ama onunda çıkma ihtimali falan varmisBeni biraz bilgilendirin lütfen
Sağ tarafınız düzeldi mi ve gümüş nitrat tedavisinde de maraupializasyon da olduğu gibi açıklık bırakıyorlar mu

Merhaba bende 1 haftadır doktor doktor gezdim hepsi farklı yönlendirdi beni! Kist dediler ilaç verdiler kimisi alalım dedi. Baktım iyive kötüleşiyorum acısıda aman allahım açık yaraya limon basmak gibi birşeydi.

Şimdi ameliyattan çıktım annemin eski bir doktoruna gittik hopp kendimi ameliyatta buldum :)Aç gel demişti zaten.şu an iyiyim umarım tekrar etmez içerisine tampon gibi birşey koydu paArtesi alacakmış. Bu işlemi tekraralamaması için yaptığını söyledi. Fiyat merak eden için yazıyorum hastane ve doktor toplamda 2200 tl civarı tuttu. Genel anestezi ile ameliyathanede oldum. Bu sıcak su tutmalar antibiyotikler falan hikaye kızlar kist seğil abse varsa eğer mutlaka oprasyon şart. Başka arkadaşımda kist var sorun olmuyor pek bazen ilişki sonrası olduğunu söylüyor. Ama abse varsa kesinlikle aldırın salgı beziniz de zarar görmüyor..! İlerleyen zamanlarda gelişmeleri yazarım çıkar çıkmaz siteye üye olup paylaşmak istedim çünkü Allah düşmanıma vermesin..!!
Merve hanım merhabalar 🌸 size marsupializasyon gümüş nitrat vs. Yapıldı mı yoksa kist boşaltıldı mı sadece ?

Hanımlar ben de 3 4 senedir bartholin kistinden muzdarip biri olarak apseleşme sonucu 9 Şubat'ta marsupializasyon ameliyatı oldum. 2 haftaya tekrar şişti. Doktor da şaşırdı. Şırınga ile boşalttılar. Bir hafta sonra tekrar şişti resmen 3 haftada 3 kez apse beni mahvetti. 3.de artık internete bartholin kisti yazdığınızda çıkan ve bu konuda bilgi birikimine mevcut bir doktordan randevu aldım. Gümüş nitrat kullanarak ameliyatımı 6 martta yaptı. 17gün geçti. Şükürler olsun ki tekrar şişlik olmadı inşaallah olmaz gerçekten çok kötü resmen bartholin kisti yüzünden bilmem kaç defa muayeneye gittim. Muayenesi ayrı ameliyatı ayrı sıkıntılı bir süreç. En hassas yer.:KK43: İnşaallah benim de bu sıkıntıya yakalanan herkesin de bir daha tekrar etmez hatta olanların da kaybolsun bir an evvel. Anlatılmaz yaşanır. Daha da tekrarı olmasınnnnn 🤲🏻
Merhaba tedavi süreciniz nasıl ilerledi herhangi bi sıkıntı yaşıyor musunuz

Merhaba,
Teşekkürler,
Merhaba suan nasılsınız tekrarladı mı evliyseniz kuruluk yaptı mı

Merhaba tedavi süreciniz nasıl ilerledi herhangi bi sıkıntı yaşıyor musunuz
Merhaba 3. Tekrarlama durumunda gümüş nitrat ile ameliyatı oldum. Zaten ağızlaştırılma olması şart çünkü bartholin bezi ilişki esnasında sıvı üretmeye devam ettiği için kanalın açık olması lazım. Ameliyat sonrası 1-2 ay ilişki önerilmiyor. Evliyim. Sanırım 3 ay kadar bekledik net hatırlamıyorum. Ama sonrasında ilişki esnasında çok zorlandığımı hatırlıyorum. Sanki daralma vardı. Hissiyat bu şekildeydi. Ve ilk zaman sanki kuruluk da hissettim gibi. Ama bir kaç ilişki sonrasında herşey normale döndü bir sıkıntı yaşamadım şuanda da şükürler olsun tekrarlama yahut şişlik yok

Merhabalar bende birşey sormak istiyorum benimde ilişkiden sonra tek taraflı şiştiğini fark ettim ama 1 2 gün içindede iniyor şişken sanırım ağrı yapıyor yada ben pskolojik öyle düşünüyorum çünkü burda okumustum biryerde ilişkiden sonra şişiyor diye bi baktım benimde öyle ondan sonra fark ettim ve ağrı hissetmeye basladım sanırım benimkide bartholin apsesimi acaba ?

Merhabalar bende birşey sormak istiyorum benimde ilişkiden sonra tek taraflı şiştiğini fark ettim ama 1 2 gün içindede iniyor şişken sanırım ağrı yapıyor yada ben pskolojik öyle düşünüyorum çünkü burda okumustum biryerde ilişkiden sonra şişiyor diye bi baktım benimde öyle ondan sonra fark ettim ve ağrı hissetmeye basladım sanırım benimkide bartholin apsesimi acaba ?
Olma ihtimali var, doktora gittiniz mi?

Hayır randevum a üç gün kaldı gidicem bende merak ediyorum ama iniyor uzun süreli değil apsesi olanlarında öylemi acaba
Apseye dönse size rahat vermezdi çok ağrılı oluyor ve çok şişiyor sizin şuan sadece kist şeklinde tabi eğer bartholin ise. İnşaallah bir an evvel kalıcı şekilde iyileşirsiniz

Apseye dönse size rahat vermezdi çok ağrılı oluyor ve çok şişiyor sizin şuan sadece kist şeklinde tabi eğer bartholin ise. İnşaallah bir an evvel kalıcı şekilde iyileşirsiniz
Doktora gittim bartholin değil bartholin olsa ağrıdan duramazsın dedi ama bakmadı bile

X