Başım dönüyor ama dönmüyor(muş)

Merhaba geçmiş olsun osteopati tedavisinde neler yapılıyor ? Birde nerede gidiyorsunuz şehir doktor vs söyleyebilirseniz sevinirim. Çünkü 5-6 aydır geçen şey son 2 haftada yeniden olmaya başladı Buda panikatağımı tetikliyor
Aslında osteopati olarak bir şey yapılmıyor. Vestibüler rehabilitasyon uygulanıyor bu da kişinin kendi yapacağı egzersizlerin öğretilmesini kapsıyor diyebilirim. Güncellemedim ama neredeyse tamamen rahatladım artık çok şükür. Ben Ankaradayım ama siz şehrinizde vestibüler rehabilitasyon yapan bir fizyoterapistten destek alabilirsiniz. Egzersizler de gayet kolay bu arada. Ankara’da yaşıyorsanız isterseniz özelden yazabilirim gittiğim hocanın adını

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır aynı problemi yaşayıp çaresizce bu başlığı okuyordum. 2,5 sene ara ara olup son 6 aydır hiç geçmeyen aynı hissi yaşıyordum. Tariflemek bile zordu benim için, sırf buraya yazmak için üye oldum foruma.
Öncelikle ben de defalarca kbb, nöroloji ve dahiliye gezdim. Bütün tetkikleri yaptırdım her şey temizdi şükür. Ama artık bir şey çıksa da çözümü bulunsa keşke seviyesine gelmiştim.
Lafı uzatmayayım bir fizyoterapist hocama danıştım. Yalnız herhangi bir fzt değil, benimki osteopat fizyoterapistti. Bir araştırın isterseniz siz de. Eğer hiçbir şey bulunamadıysa bu vestübüler hipofonksiyondur kesinlikle dedi. Yani denge sisteminin bir kısmının az çalışması diyebilirim. Vestibüler rehabilitasyon ve manuel terapi uyguladılar bana. Egzersiz verdiler dengeyle ilgili. Bunları her gün yapmamı böylece beynimin bu duruma alışacağını söyledi. 3. Seansım bitti ve düzenli egzersiz yapıyorum. Büyük oranda azaldı şikayetlerim. Bu benim için mucizevi bir şey çünkü artık durumun psikolojik olduğunu düşünmeye ve antidepresan mı başlasam demeye başlamıştım. Durumumuz aynı mıdır bilmiyorum ama bu çaresizliği çok iyi biliyorum. O yüzden bunları yazmak istedim belki işinize yarar. Şehrinizde vestibüler rehabilitasyon konusunda yetkili biri varsa bir şans verin derim. Umarım hepiniz bir an önce rahatlarsınız.
Kalkıp lavaboya gidemiyorum ki nasıl oraya gidip spor aktivite falan yapıcaz çok zor

Kalkıp lavaboya gidemiyorum ki nasıl oraya gidip spor aktivite falan yapıcaz çok zor
Böyle zorlayıcı bir spor değil içiniz rahat olsun. Basitten başlıyoruz zaten örneklendireyim kafanızda oturması için. İki elimize birer kart alıyoruz oturur pozisyonda ellerimizi iki yana açıyoruz ve sırayla kafamızı çevirip kartlara bakıyoruz. Bunun gibi şeyler yani daha çok göz ile yapılan egzersizler. Basit gibi geliyor ama çok etkili bir araştırın derim.

Aslında osteopati olarak bir şey yapılmıyor. Vestibüler rehabilitasyon uygulanıyor bu da kişinin kendi yapacağı egzersizlerin öğretilmesini kapsıyor diyebilirim. Güncellemedim ama neredeyse tamamen rahatladım artık çok şükür. Ben Ankaradayım ama siz şehrinizde vestibüler rehabilitasyon yapan bir fizyoterapistten destek alabilirsiniz. Egzersizler de gayet kolay bu arada. Ankara’da yaşıyorsanız isterseniz özelden yazabilirim gittiğim hocanın adını
Anladım ben izmirdeyim bakıp araştırayım evde oturunca kendi başına birşey yapılmıyor asla

Boyun düzleşmeniz var mı? Benim benzer şikayetlerim vardı. Uygun yastık kullandım ama yastığın daha yüksek olan tarafında uyudum. Pilatese başladım birde. Artık şükür yaşamıyorum dengesizlik sorununu
Bende boyun düzleşmesi var bide Skolyoz var bide fibromiyalji var dediler

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır aynı problemi yaşayıp çaresizce bu başlığı okuyordum. 2,5 sene ara ara olup son 6 aydır hiç geçmeyen aynı hissi yaşıyordum. Tariflemek bile zordu benim için, sırf buraya yazmak için üye oldum foruma.
Öncelikle ben de defalarca kbb, nöroloji ve dahiliye gezdim. Bütün tetkikleri yaptırdım her şey temizdi şükür. Ama artık bir şey çıksa da çözümü bulunsa keşke seviyesine gelmiştim.
Lafı uzatmayayım bir fizyoterapist hocama danıştım. Yalnız herhangi bir fzt değil, benimki osteopat fizyoterapistti. Bir araştırın isterseniz siz de. Eğer hiçbir şey bulunamadıysa bu vestübüler hipofonksiyondur kesinlikle dedi. Yani denge sisteminin bir kısmının az çalışması diyebilirim. Vestibüler rehabilitasyon ve manuel terapi uyguladılar bana. Egzersiz verdiler dengeyle ilgili. Bunları her gün yapmamı böylece beynimin bu duruma alışacağını söyledi. 3. Seansım bitti ve düzenli egzersiz yapıyorum. Büyük oranda azaldı şikayetlerim. Bu benim için mucizevi bir şey çünkü artık durumun psikolojik olduğunu düşünmeye ve antidepresan mı başlasam demeye başlamıştım. Durumumuz aynı mıdır bilmiyorum ama bu çaresizliği çok iyi biliyorum. O yüzden bunları yazmak istedim belki işinize yarar. Şehrinizde vestibüler rehabilitasyon konusunda yetkili biri varsa bir şans verin derim. Umarım hepiniz bir an önce rahatlarsınız.
Merhabalar, ayni seyleri yasiyorum turkiyede en iyilere gittim maalesef dogru duzgun teshi yok. Avrupada yasiyorum burada ozel bir vertigo doktoruna gittim simdilik vestibular migren uzerinde durdugunu, PPPD olabilecegini soyledi ve denge sistemimde baya bozukluk var pppd yapiuor bunu ve sizin gittiginiz gibi manurl terapi ve egzersizler verecekmis. Henuz ilac kullanmiyorum doktorum once yuksek doz magnezyum ve b12 baslatti en son care ilac dedi.
Magnezyum alali 1 hfta olmadi ama aldigim an psikolojik mi bilmiyorum ama kesinlikle daha iyi oluyorum. Oruc sersemligimi artirdi iftar sonrasi ya magnezyum ya da su icmek sersemligimi azaltiyor

Boyun düzleşmeniz var mı? Benim benzer şikayetlerim vardı. Uygun yastık kullandım ama yastığın daha yüksek olan tarafında uyudum. Pilatese başladım birde. Artık şükür yaşamıyorum dengesizlik sorununu
Boyun duzlesmesine bakilmadi benim ona da baktirayim kime gorunmek lazim ?

Migren botoksu iki kez oldum ve bidaha olmucam. Her ay muayene gidiyorum artık her defasında ücret slıyor şu anlık 1500 tl. Toplam 30bini oldu ama ikinci migren botoksundan sonra baş dönmesi ağrısı kesildi normal hayıatıma dönedüm Allah razı olsun Gökhan beyden. Şimdi 3 ay sonra tekrar kontrole gideceğim ve fulsac kullanıyordum hergün şimdi bir içip bir içmiyorum. Trankobuskas ilacına ise günde iki kez sabah akşam devam ediyorum
Migren botoxunj ilk defa duydum Allahim bizi bu dertten kurtarsin insallah bunu deneyeyim mutlaka

Boyun duzlesmesine bakilmadi benim ona da baktirayim kime gorunmek lazim ?
Benim nöroloji bakmıştı. Benim dengesizlik baş dönmesi gibi sorunlarım vardı. Bir kaç saniye sanki beynim duruyodu. O nedenle beynimde bi sorun var mı diye nörolojiye gitmiştim orda boyun düzleşmesi var demişlerdi. Çok şükür benim sorunum geçti ama geçene kadar yaklaşık bir sene yaşadım. Hala sanki boynumu ya da kollarımı yorduğumda çok çok hafif bi dengesizlik oluyor. Benim o dönem yaşadığım korku psikolojimi bozdu anksiyete bıraktı bende

Benim nöroloji bakmıştı. Benim dengesizlik baş dönmesi gibi sorunlarım vardı. Bir kaç saniye sanki beynim duruyodu. O nedenle beynimde bi sorun var mı diye nörolojiye gitmiştim orda boyun düzleşmesi var demişlerdi. Çok şükür benim sorunum geçti ama geçene kadar yaklaşık bir sene yaşadım. Hala sanki boynumu ya da kollarımı yorduğumda çok çok hafif bi dengesizlik oluyor. Benim o dönem yaşadığım korku psikolojimi bozdu anksiyete bıraktı bende
Ben baş dönmesi atağı yaşamıştım yürüyemediğim felakat olan bir baş dönmesi ama siz sanırım böyle bir atak yaşamadınız direk dengesizlik sebebiyle mi gitmiştiniz ?

Ben baş dönmesi atağı yaşamıştım yürüyemediğim felakat olan bir baş dönmesi ama siz sanırım böyle bir atak yaşamadınız direk dengesizlik sebebiyle mi gitmiştiniz ?
Yani baş dönmesi ile gittiim 10 dk aralıklarla başım dönüyor midem bulanıyordu. Sonra o geçti dengesizlik başladı

Öncelikle selamünaleyküm başımdan geçen olayı sizlerle paylaşmak istiyorum yaklaşık bundan 2 ay önce iş yerinde çalışırken birden başım döndü ve kalbim çarptı hızlı bir şekilde arabaya binip hastaneye gittim bir şey olmadığını söylediler tabii bu süre zarfı içerisinde öyle bir halsizlik çöktü ki serumlar bile yanıt vermiyor ondan sonra bir buçuk ay falan yataklara attı beni kafamı kaldıramıyordum kalp çarpıntılarım bir yandan baş dönmesi hissi bir yandan etrafım dönmüyor ama çok berbat bir his gidip hemen uyumak istiyorsun geçmeyecek diyorsun ağlıyorsun ama sabır etmemiz lazım 2 ayı geçti benim ve yerini sersemliğe bıraktı sersemlik geçmiyor ben de sizlerin de yardımını almak istiyorum böyle bir olay yaşayan var mı sersemlik nasıl gidecek arkadaşlar şunu söyleyeyim hayatta hiçbir şeyi kafaya takmayan bir insanım birden başladı bu insan gerçekten kafadaki sersemliği bitirmek için malını varını her şeyini verir lafı uzatmayayım nasıl bir tedavi yolu çizebilirim ya da ne ilaç kullanabilirim 2 gündür sibelium kullanıyorum

Yani baş dönmesi ile gittiim 10 dk aralıklarla başım dönüyor midem bulanıyordu. Sonra o geçti dengesizlik başladı
Aayy turkiyeye gelir gelmez baktiracagim insallah ama daha gelmemize var peki boyun duzlesmesi varsa eger nasil tedavi oldunuz , dikkat ettiginiz seyler var mi oneriniz olursa gelene kadar yapmaya calisirim yastik vs onerisi ?

Aayy turkiyeye gelir gelmez baktiracagim insallah ama daha gelmemize var peki boyun duzlesmesi varsa eger nasil tedavi oldunuz , dikkat ettiginiz seyler var mi oneriniz olursa gelene kadar yapmaya calisirim yastik vs onerisi ?
Pilates iyi geldi bana birde ortopedik yastık ama o yastığın yüksek olan tarafıyla yatın. Pilates yapamıyorsan egzersizler var boyun için ondan yapın.

Peki doktorlar bu konu hakkında bir şey demiyor mu nasıl kurtulacağız bu durumdan sersemlik geçmiyor değil mi bende de var ya

Peki doktorlar bu konu hakkında bir şey demiyor mu nasıl kurtulacağız bu durumdan sersemlik geçmiyor değil mi bende de var ya
Geçmiyor, uzun süredir geçmişti yeniden başladı birde boynumda sanki bişeyler sıkıştırıyolar bi anda ağrı vuruyo bu sefer panik atak azıyo stresten. Boyun Düzleşmesi var zaten, fibeomiyalji de var. ağlıyorum yalvarıyorum Rabbime geçsin diye. Geçecek inşallah ama bittim, tükendim bayılcam mı noluyor neden çarpıntım var diye düşünmekten hep aynı. Sonra da hastalık hastasına çıkıyor adımız

X