Başka şehirde tüp bebek yaptıranlar aşamalar nasıl oluyor? Kaç kez gel git yapıyorsunuz?

Ben Zonguldak'tan Kayseri'ye 6ay boyunca tek başıma gidip geldim çok zorlu bir süreç gecem gündüzüm hep yollarda geçti bazen ignelerimi otobüste bile vuruldugum oldu ama tutmadı herşey nasip arkadaslar vakti zamanı gelince bı bakmissiniz umudunuz bittiği anda oluveriyor rabbim biliyor ne kadar çektiğimizi oda istemezmi vermeye ama bu cektiklerimiz hep sınav öyle dusunun benim umudum artık bitmişti kafam dağılsın diye ise başlamıştım 1ay sonra şiddetli karın ağrısıyla hastaneye gittim ve 5haftalik hamile olduğumu ogrendim doktor hamilesin dio biz eşimle yok olamaz dioruz o kadar silip atmisiz çocuk meselesini yani siz düşünün. çok zor bir dönem evet ve maddi hem manevi ama morelde çok önemli tek tavsiyem tüp bebek sürecine başlamadan 1ay önce beslenmenize dikkat etmeniz rabbim herkesin yar ve yardımcısı olsun
MaşaAllah çok meşakketler çekmişsiniz ama sonu güzel 💓 hayırlı sağlıklı kucağınıza alın İnşaAllah. Sizin sebep neydi? Hangi merkeze ve Dr a gitmiştiniz acaba? Transferden sonraki ay mı oldu gebelik? Burda iğnelerden sonra aktifleşen yumurtalıklarda kendiliğinden olan örnekler var bende geçen ay transfer olamadım bu ay kendi haline bıraktık İnşaAllah bana da ne hayırlısı ise o nasip olur. Böyle doğal olsun diye 4 yıl bekledim çok isterdim ama nasip işte. İğneler buzdolabında saklanması lazım nasıl yanınızda taşıyıp vuruldunuz?

MaşaAllah çok meşakketler çekmişsiniz ama sonu güzel 💓 hayırlı sağlıklı kucağınıza alın İnşaAllah. Sizin sebep neydi? Hangi merkeze ve Dr a gitmiştiniz acaba? Transferden sonraki ay mı oldu gebelik? Burda iğnelerden sonra aktifleşen yumurtalıklarda kendiliğinden olan örnekler var bende geçen ay transfer olamadım bu ay kendi haline bıraktık İnşaAllah bana da ne hayırlısı ise o nasip olur. Böyle doğal olsun diye 4 yıl bekledim çok isterdim ama nasip işte. İğneler buzdolabında saklanması lazım nasıl yanınızda taşıyıp vuruldunu

Allah razı olsun rabbim sizede nasip etsin kucaginiza almayi ben kayseride Gökalp öner beye gitmistim ilkyumurta toplamada yumurtalarım kalitesizdi ve bilgisizdim ne iyi geliyor ne gelmiyor hiç bilmiyordum 2cide daha iyiyidi yumurtalarım arastiriyordum sürekli 2tane 5.gun embriyosu transfer edildi tabiki transferden önce histeroskopi yapıldı rahim temizlendi çizik atıldı rahimde değişiklik varsa düzeltildi tabiki bunların hepsi her ay adet sonrasi yapıldı en sonda 1ay rahim dinlendirildi vitamin ve ilaç takviyelerinden sonra transfer oldu.aslinda tutu kan verdik değerim 20cikti ama 2gun sonraki kan değerim 5e düştü doktorda kromozom kaynaklı olabilir dedi Rabbime sukurler olsun herşey bitti derken 2ay sonra kendiliğinden hamile kaldım.rabbim dualarimi kabul etti ben elimden geleni yaptım gerisini Rabbime bıraktım tabiki görmüş olduğum tedavinin de etkisi vardır elbette herşey vakit zaman o yüzden hiç stres yapmayın deneyin olmuyorsa bununda vardır bı hikmeti diyin.dualarim bütün tedavi gören annelerle kimsenin kucağı boş kalmasın rabbim bu güzel duyguyu herkese nasip etsin

MaşaAllah çok meşakketler çekmişsiniz ama sonu güzel 💓 hayırlı sağlıklı kucağınıza alın İnşaAllah. Sizin sebep neydi? Hangi merkeze ve Dr a gitmiştiniz acaba? Transferden sonraki ay mı oldu gebelik? Burda iğnelerden sonra aktifleşen yumurtalıklarda kendiliğinden olan örnekler var bende geçen ay transfer olamadım bu ay kendi haline bıraktık İnşaAllah bana da ne hayırlısı ise o nasip olur. Böyle doğal olsun diye 4 yıl bekledim çok isterdim ama nasip işte. İğneler buzdolabında saklanması lazım nasıl yanınızda taşıyıp vuruldunuz?
İğneleri alirken yanında buzda veriyorlar öyle saklayıp vuruyordum.ama dediğim gibi tüp bebek yaptirmadan 1ay önce kendinizi doğal yiyeceklerle besleyin Instagram da İdil bozkurt diye bir embriyolog var onu takip edip nasıl beslenmeniz gerektiğine bakın genelde hep ilk yumurta toplamada yumurtalar kalitesiz çıkıyor doktorlarda nasıl beslenme konusunda ikici toplamada yardımcı olmaya başlıyor aslında herşeyi baştan güzelce anlatsalar ama nerdeeee

Bide size tavsiyem rahminize baktırın histeroskopi ve çizik atmak çok önemli bir konu tabiki bu ayrı bir ücret ama bence tüp bebek tedavisinde çok büyük önemli bir etken rahminizi tamamen temizleyip yerleştirdiklerinde dahada şans artıyor ve tüp bebek tutmasa bile kendiliğinden kalma olasılığıda artıyor çünkü rahminiz temiz olduğundan embriyonun yapışması daha kolay oluyor.rabbim yar ve yardımcınız olsun bu söylediklerimi arastirarak bakabilirsiniz

X