Bayat ekmekten 30 cesit yemek

:KK1: şöyle üstünkörü baktım birkaç tarife; soğan, salça, tereyağı ve su kullandıktan sonra nasıl yapsanız oluyor gibi geldi bana :KK53:
faydalı paylaşım :128: :KK9:

bayat ekmekleri en çok köftede ve tarhana çorbasının içine doğrayıp bebek maması gibi yemeyi seviyorum

Bizim evde ekmek hiç atılmaz..Muhakkak değerlendirilir.. Bayat ekmekleri rondodan geçiririm ve buzdolabı poşetlerine koyarak buzluğa atarım. Köfte yaparekn kullanırım..

Bizim evde ekmek hiç atılmaz..Muhakkak değerlendirilir.. Bayat ekmekleri rondodan geçiririm ve buzdolabı poşetlerine koyarak buzluğa atarım. Köfte yaparken kullanırım..

çok güzel çoğunu bilmiyodum iyi oldu teşekkür ederim bayat ekmek baya birikir bendede değerlendirmek lazım çeşit çeşit dondurucuya atar köfte için kullanırıdm geçende bi bakdım baya birikmiş o kadar köfteyi nerde yapıcam bu tariflerle değerlendiririm artık

Tarifler çok güzel Paylaşım için teşekkürler. Bende en çok köfte yaparken kullanmak için ufalayarak buzluğa kaldırırım Ama en çok bayat ekmeği kızartarak üzerine yağ ve peynir sürerek yemesine bayılırım

Arkadaşlar,paylaşımlarınız için teşekkürler,öte yandan evlerimize tüketeceğimiz kadar ekmek alıp,ziyan etmeyelim diyorum.Böyle değerlendirmeler de güzel tabii ki.Ben evde ekmek biraz fazla olduğu zaman ,yarısını buzdolabının normal yerine saklama kabında koyuyorum.Çıkardığımda 5 dakikada yemeğe hazır hale geliyor veya teflon tavada ısıtılırsa da pamuk gibi oluyor. :80:

bayat ekmeklerinizi sokak hayvanlarına verin onları bari verin lütfen:)

16. Ketçaplı dilim pizzası
Bayat ekmek dilimleri, yağlanmış tepsiye dizilir. 1 çorba kaşığı salça, 1 çorba kaşığı ketçap, 2 yumurta, 1 tatlı kaşığı kekik
ve 1 çay bardağı sıvı yağ çırpılır. En son ezilmiş beyaz peynir katılır. Karışım, ekmek dilimlerinin üzerine sürülür.
Dilimler, orta ısılı fırında, pembeleşene kadar kızartılıp, sıcak sıcak servise çıkarılır.

tarifi sabah kahvaltılarında yapmaya başladım.gerçekten pizzamsı bir tadı oluyor,ısıtmadan yense bile gayet güzel oluyor.yalnız ben baharat olarak yenibahar,kimyon,karabiber,kırmızı biber,kekik,kurutulmuş reyhan da ilave ediyorum.ketçap kullanmıyorum bunun yerine bir diş sarımsağı ezip yumurtalı,sıvıyağlı,salçalı karışıma karıştırıp ekmeğe sürüyor,üzerine domates dilimi koyup dilimlenmiş kaşarı da en üste koyup fırında kaşarların erimesini bekliyorum.gerçekten harika oluyor.

X