Nişan Bayramlarda Geline Ne Alınır?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
bende 2 bayram geçircem
bende merak ediyorum nolcak :)
bizde de geline bişeyler alınır ya kendimi çokta ümitlendirmek istemiyorum açıkcası

peki arkadaşlar bende bişey sorucam.geline alındı diyelim alınacaklar.evdekilere bişey alınıyormu.birde damada ne alınacak bende nişanlıyımda bilmiyorum bişey.yardımcı olun nolurlaelaelaelaelae

geline bayramlık kıyafeti alınır damada tabi bayramlıklar alınır
benimde 3bayram gececek ama bu son bayram düğünden önce oldugu için söledik bişi alınmayacak ilk
ramazan bayramında bayramlıklarım alında bizde nişanlıma aldık ayrıca kayınvalidem ufak tefek hediyler almıştı el öpmeye gidince verdi
kurban bayramında koç geldi boynuzlarının arasında bilezikle

canım ben nişanlıyken bana çanta ayakkabı kıyafet aldılar.şalıma kadar aldılar.bilezik aldılar.bir de kurban alacaklardı ben onun yerine bilezik alın dedim :))

annemler de eşime kıyafet,ayakkabı,terlik, vs aldılar.aslında herkes içinden ne geliyorsa onu alır.yani şu alınacak diye bir şey yok.önemli olan mutluluktur.

valla ne nişan ne düğün hiç bişey almadılar ev eşayasıda almadılar herşeyi eşimle biz aldık ama mutluyuz en azından ağızlarını açıp bişey diyemezler biz şunu yaptık diye, bize hiç karışamazlar

bende ilk kez duyuyorum nişanda karşılıklı bişiler alındığını..hele ki koç filan daha neler ya :)))
hayatta istemem açıkçası öle şeyler biraz eski köy adetleri gibi geliyor..benim kayınvalidem bayram için benim adıma bişiler düşünmüş tam olarak ne alındı bende bilmiyorum ama olsada olmasada benim için bi önemi yok kendi ihtiyaçlarımı allaha şükür karşılayabiliyorum..beklenti içinde olmak bende en kötü his
asla böle düşünmem..:bbo:

peki arkadaşlar bende bişey sorucam.geline alındı diyelim alınacaklar.evdekilere bişey alınıyormu.birde damada ne alınacak bende nişanlıyımda bilmiyorum bişey.yardımcı olun nolurlaelaelaelaelae

canım bizlerde vallahi damada alınmaz ama geline adettir alınırr. bunu en zenginide yapar en fakiride yoksa ihtiyaçtan değil yane adetten.

Son düzenleme:
canım bizlerde vallahi damada alınmaz ama geline adettir aınırr. bunu en zenginide yapar en fakiride yoksa ihtiyaçtan değil yane adetten.

adet olayları beni kasıyo zaten bohça olayı bile benim için faciaydı kayınvalideye kalsa bütün sülaleye hazırlicaktı benim..neyseki son anda dedik sadece gelinle damada yapılsın..
ben zenginlik yada fakirlikten bahsetmiyorm buarada sadece klasik adet yolları bna çok ters belkide öle yetişmediğim içindir bilemiyorum :S

adet olayları beni kasıyo zaten bohça olayı bile benim için faciaydı kayınvalideye kalsa bütün sülaleye hazırlicaktı benim..neyseki son anda dedik sadece gelinle damada yapılsın..
ben zenginlik yada fakirlikten bahsetmiyorm buarada sadece klasik adet yolları bna çok ters belkide öle yetişmediğim içindir bilemiyorum :S

bizgençlere ayrıntılar ters geliyo evet ama büyükler istiyoki herşey adetlere uygun olsun banada evlenmeden hep öle gelirdi buna ne gerek var şu neden yapıluyo gbi ama zamanla olması gerekenleri daha iyi anlıyorum.:icecream:

arkadaşlar herkes beklenti içine girme önemli olan mutluluk gibi şeyler yazmış.tabiki önemli olan mutluluk tekrar tekrar yazıyorum bunu.ben sadece öğrenmek istedim neler getiriliyor diye.eğer birşey getirmeselerde yapmasalarda ben asla bunun muhabbetini yapmam nişanlıma.biliyorum bu tür şeylerden büyük sorunlar yaşandığını.ama herşeyin bir yolu yordamı var.adetlerde herkese göre farklılıklar olabilir.bilmek istedim sadece.lütfen önemli olan mutluluk yazmayın.sonuçta mutlu olmak için mtlu bir yuva kurmak için evleniyoruz.mutluluğumu bu tür şeylerle gölgelemem emin olun...yorum yazan herkese teşekkürler

Bana da ilk bayramda, istediğim kıyafeti almışlardı.Ayakkabısı ve çantası dahil.

Kurban bayramında da kınalı bir koç gelmişti..Koçun boynuzlarında da altınlar vardı kurdeleye dolanmış:)gamyoncuiremsu
Sürpriz olarak..Haberimiz yoktu..Adetleri öyleymiş..

benim de ilk bayramım olacak ve sadece gömlekle etek aldılar,nişanlım için susuyorum bohça falan hepsi dandikti....:eek:klava:

bizde perşembe günü kıyafet almaya gidiyoruz nişanlımla.ama nişanlıma almıyoruz gerek yok,kendi alıcak.geline alınması yeterli olur bence.Kayınpederimde bilezik takıcak el öpmeye gidince.nişanlımda 3lü set taktı bayramı bekleyemedizemuszemus.ee koçda gelicekmiş ondada tabi altınlar.ben istemedimde adetmişşşş

benim ilk bayramım olucak 3 aylık nişanlıyım.
hiç birşey almadı.
nişanda bile bişey almamıştı ki bayramda alsın.
benim ailem nişanlı değilken bile tanışıyorlardı almışlardı geçen bayram o zamanda alınmamıştı şimdide alınmıcak hiçbir bayramda alınmıcak.:):)

biz daha nişanlı değiliz ama söz yapıldı sonuçta,benimde ilk bayramım.bana da kıyafet alınacakmış ve kayınvalidemin sürpriz bi hediyesi varmış bakalım ne...hihoyyyt

banada etek aldılar..başka da bişey istemedim. onu da zorla aldılar...bilmiyorum başka şeylerle karşılaşırmıyım bayramda

X