Bayramlaşma faslı.

Kovamazdım ama cevabını verirdim, daha kendi gelmek görüşmek istemezdi benim ile
Sahte, samimiyetsiz ilişkiden iyidir hiç görüşmemek
Bayrama saygınız yok birkere, herkese saygınız olduğunu düşünmeniz beni bir miktar güldürdü o yüzden
Herkese karşı saygılıyımdır evet. Cevap verdiğim içinde bana karşı böyle. Kasıtlı yapıyor. Ondan kaynaklıda denk geldiğimde bayramlaşıyorum. Saygı bayramlaşmakla kazanılmıyor. Verdiğim örnek birtanesi. Yarısını yaşasanız bırakın bayramlaşmayı aynı ortamda bile bulunmazsınız.

Herkese karşı saygılıyımdır evet. Cevap verdiğim içinde bana karşı böyle. Kasıtlı yapıyor. Ondan kaynaklıda denk geldiğimde bayramlaşıyorum. Saygı bayramlaşmakla kazanılmıyor. Verdiğim örnek birtanesi. Yarısını yaşasanız bırakın bayramlaşmayı aynı ortamda bile bulunmazsınız.
Madem ne yapmanız ne yapmamanız gerektiğini biliyorsunuz, niye size de bir sorayım dedim diye oynuyorsunuz. Siz buraya içinizi rahatlatmaya, görümce dedikodusu yapmaya gelmişsiniz. Keşke öyle konu açsaydınız

Kardeşler arası bukadar hesaba gerek var mı gerçekten?
Bu bayram mesela abimler bize geldiler, nekadar sevindik. Abim bizden büyük, eşi bizden küçük. Normalde biz onlara gideriz bu sefer onlar geldi, hiç kimsenin biryeri eksilmedi. Sonradan küçük kardeşimde geldi, çoluk çocuk kakara kikiri güzel bir akşam geçirdik. Birdahaki bayrama ulaşırsak inşallah, birimizde kahvaltı birimizde mangal yapmak için

Hesaba kesinlikle gerek yok ama bazi aileler önem veriyorlar böyle kücük konulara. Sizin aileniz icin beraber güzel zaman gecirmek ön planda (olmasi gerektiği gibi) bazi aileler icin adetler daha önemli malasef.

Konusahibi kendi ve eş ailesini taniyordur diye düşünüyorum.

Madem ne yapmanız ne yapmamanız gerektiğini biliyorsunuz, niye size de bir sorayım dedim diye oynuyorsunuz. Siz buraya içinizi rahatlatmaya, görümce dedikodusu yapmaya gelmişsiniz. Keşke öyle konu açsaydınız
Siz münakaşaya girdiğiniz için açıklama yapıyorum. Konuyu çarpıtıyorsunuz çünkü.

Hesaba kesinlikle gerek yok ama bazi aileler önem veriyorlar böyle kücük konulara. Sizin aileniz icin beraber güzel zaman gecirmek ön planda (olmasi gerektiği gibi) bazi aileler icin adetler daha önemli malasef.

Konusahibi kendi ve eş ailesini taniyordur diye düşünüyorum.
Evet tanıyorum. Ortamda eşimin doğum gününe görümcemi de çağırdığım halde ki her sene zaten birlikte kutlanıyor hanımefendi özel mesaj beklemiş. Kaynanam yazmıştı çağırmamışssınn diye. Neyse dedim mesaj attım. Kendisi bırakın beni özel çağırmayı evin hanımına sorulması gerektiği net durumlarda bile abisiyle muhattap olur.
Normalde böyle hesapçı biri değilimdir. Bazen abim arar beni bayramlaşır. Bilir çünkü kendi halindeyim kimseye durduk yere karışmam karısına bile. Birşey dediysem haklıyımdır. Bu konudada ikilimde kaldım. Hormonlardan da düşündüm biraz açıkcası.

Bayramlaşmamak ve görüşmemek için haklı sebeblerim var ise ne burdaki kadınların ne etrafımda herangi birinin fikrini sormam, önemsemem. Yok mutlaka görüş ayıp mayıp diyenleri kaaleye almam. Demekki siz haklı değilsiniz, ve vicdan yapiyorsunuz yada canınız görümce dedikodusu çekti, aklınızada konu gelmedi malum ilk bayram değil ikinci bayram değil, niye şimdi diye sorarlar insana. Ha hamileydiniz, hormonlardan dı dimi, pardon unuttum.

Çünkü çözemiyorum. Geçenlerde kapıya gelmiş süpürge sesine duymamışız. Eşiminde teli sessizdeydi. Nasıl saydırıyor abisine. Neyse abi kardeş arasındadır karışmam lakin ertesi gün annesi eşime kızdı “ x e kapıyı açmamışsınnızzz “ dedi. Biz kasıtlı kızına neden kapıyı açmayalım ? Kayınvalideme bilerek mi açmadık anne duymamışızdır diyip geçtim. Sinirime dokunuyor. Sanki ben oğullarını onlardan ayırıyormuşum gibi hallerine sinir oluyorum.
Görümcen eşin dahil ailesinde böyle kabul görmüş, sana özel değil tavırları, sen istiyorsun ki benim karşımda ceki düzen versin kendisine ama öyle olmayacak. Özel bir iletisiminiz yok, sana karşı direkt bir tavrı da yok şuan, bazı şeyleri görmezden gelecek ya da duruma göre kendisine gerekeni söyleyeceksin. Bayramda beni sordu, sormadı gibi bir hesaba girmeni gerektirecek bir konumda değil kendisi. Ben genel olarak böyle şeylere takılmam, altı stü bayramlaşma yani. Sende özel bir çaba sarf etmemişsin, görüntülü görüşmede öyle icap etmiş.

Evet tanıyorum. Ortamda eşimin doğum gününe görümcemi de çağırdığım halde ki her sene zaten birlikte kutlanıyor hanımefendi özel mesaj beklemiş. Kaynanam yazmıştı çağırmamışssınn diye. Neyse dedim mesaj attım. Kendisi bırakın beni özel çağırmayı evin hanımına sorulması gerektiği net durumlarda bile abisiyle muhattap olur.
Normalde böyle hesapçı biri değilimdir. Bazen abim arar beni bayramlaşır. Bilir çünkü kendi halindeyim kimseye durduk yere karışmam karısına bile. Birşey dediysem haklıyımdır. Bu konudada ikilimde kaldım. Hormonlardan da düşündüm biraz açıkcası.
Siz görümceyle ilişkiyi güç savaşı haline getirmişsiniz emin oldum iyice. Önceki yorumlarda ben onun abisiniz eşiyim bayramımı kutlaması gerekiyor yazmıştınız, şimdi de ben evin hanımıyım bana soracak bazı şeyleri yazıyorsunuz. Görümcenizin sizi görmezden gelmesi zorunuza gidiyor. Madem öyle keşke aranızı sıcak tutsaydınız.

Evin hanımına sorulması gereken net durumlar neymiş çok merak ettim? 🤦‍♀️

Bende merak ettim, öğreneyim belki bizim gelinlerde bana gıcık oluyordur daha çok kardeşlerim ile iletişimde olduğum için 😂😂 evin hanımıymış, sanırsın Bither Ziyagil 😅
Aaa lütfen misafirliğe falan gitmek istersen önce evin hanımından randevu alman gerekiyor 🙈 Bihter de ben bu evin hanımıyım diye kasıp kavuruyordu başlarda 😂

İyi bayramlar kızlar öncelikle umarım herşey yolundadır.
18 haftalık hamileyim ondan kaynaklı sanırım biraz fazla takıyorum ya da daha önce yaşadıklarımdan kaynaklı doğruyu yanlışı ayırt edemiyorum. Detaya girmemeye çalışacağım. 4. yılımdayım. İlk zamanlarda eşimin ailesiyle sınır problemi yaşadım. Şuan görümcemle aramızda mesafe olsada ailesiyle ve eşimle iyiyim. Kayınpederim kızından ayırmaz bayram harçlığımı veripte gitti memlekete. Köydeler çok severler köyü. Ben eşimle gitmedim hem izin az hemde eşime yılda 2 kere iznimiz olduğunda iki iznide köylerinde geçirmek istemediğimi söyledim. Sağolsun genelde günübirlik gezmeye gideriz burda ben ailemle
olurum.
Kayınvalidemlede çözdüm çoğu sorunu. He yaşanır yaşanmaz bazen olur bişey diyemem kendi ailemizlede çekişiyoruz.

Lakin görümcemin evliliğimin ilk başlarında yaptıklarından dolayı bir türlü sevip ısınamıyorum. Böyle kavgacı sinirli sağı solu belli olmayan bir kız. Benden de 3 yaş büyük. Eşim abisi oluyor. Bundan kaynaklı mıdır yoksa ilk başlarda abisine olan düşkünlüğünden ya da kıskançlığından mıdır ilk başından beri bayramlaşmadık. İlk bayramımızda köydelerdi abisini arıyor iyi bayramlar abi diyip kapatıyor. X napıyor nasıl iyi selam söyle hiç duymadım.

Evliliğimizin başından beri de eşim bekarmış gibi davranır zaten. “ abi bana şunu al, benidee götürceksin, geliceksinn buraya, bana bak beni kahvaltıya çağırcaksınnn neden Çağırmadınn” gibi gibi. Bir misafirliğe gideriz “ eee haddiiii çıksana abii alla allaaa “ . İşten yeni gelmişim hazırlanıyorum hanımefendi kraliçe sanki.

Anlatsam dağ olurda uzun olsun istemem. Ayrıştırma ve saygı görmedğim için anne babasıysa bayramlaşırken görümcem nerde onunlada bayramlaşayım demedim. Hiç özelde mesaj atasım gelmedi. Saygı isteyen önce saygı göstermeli diye düşündüm. Zamanla geçti şımarıklığı. Yok denecek kadar az çünkü iletişimim yok. Eşimde çekirdek ailesine alıştı aralarıda çok yok diyebilirim. Bende öyle kardeşine gidelim çağıralım hadi onlarda gelsin gezelim modunda değilim. Kaynanamda görürürz o kadar.
Fakat son zamanlarda iyi bana zararı yok yani. Yeğenine hediyede almış. Yolcu ederkende gel sarılayım dedi bana öyle sarılıp gülüşmemde görümcemle.
Gelelim aklıma takılan konuya ve fikirlerinizi almaya. Yoldayken yine görümcem aradı eşimi. İyi bayramlar dedi öyle bayramlaşıp kapattılar. Tel de hoparlörde. Ya insan der “ x nerde onunda kutlu olsun”. Hani konuşma yani de yalandan de bari. Sonra biz kaynanamları aradık ona ver desek tribe giriyor sen ara abi diye. Yanyanalar zaten. Evli bu arada görümcem 5 yaşında çocuğu var. Kaynanamla konuştum bayramlaştım kayınpederimle de kapatırken eşim yandan “ kardeşimde ordaydı” dedi. Takmadım telefondaykende cevap vermedim. Kaynanam telefonu kapatamayınca kızına verdi ekrana gelince iyi bayramlar dedim kapattım. Suratıda görmeyin az önce gülen kızın suratı sirke satıyor😄

Kapattıktan sonrada eşime birsey demedim. Biraz bozuldu ama hissettim. Bir yandan “ kardeşine öğret önce senle konuşurken karınla da bayramlaşması gerektiğini” dicektim lakin bayram bayramda yükselmek istemedim. O da neden bayramlaşmadın tarzı suçlama yapmadığı içinde öyle kapandı gitti.
Ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Ben hala önce o bayramlaşmasını bilmeli diyorum ama yorum ve eleştirilere de açığım. Eşim ayırmaz bayramlaşır abimle yengemle ayrı ayrıda arar benimkileri hemde gider görürüz. Sen böyle yaptın tarzı bi davranışıda olmadı. Bir yandan da görümceme “ sen bayramlaşıyorsun ama ben bayramlaşayım mı “ diyesim gelmedi değil. Belkide kendi aralarında konuştular eşime karın mesafeli kardeşine karşı tarzı konuşmamı geçt bilemiyorum. Belkide kardeşide bende büyüğüm ama karın aramıyor demiştir bilemem. Bi kaç sene öncede bayeamda burda olmalarına rağmen telefonla bayramlaştı abisiyle gelmedi bile. Beni mi sevmiyor kabullenemedi mi benmi nemrutluk yapıyorum bilmiyorum:)
Bir kere aranıza soğukluk girmis daha da zor ısınır, görümcen de abisini senden kıskandığı için bu iş olmaz güzelim, yine aynı mesafeli olmaya dikkat et , şu düzeni bozma hiç kafaya da takma ...

Aaa lütfen misafirliğe falan gitmek istersen önce evin hanımından randevu alman gerekiyor 🙈 Bihter de ben bu evin hanımıyım diye kasıp kavuruyordu başlarda 😂
İşime o an kim gelirse ona yazıyorum bazen kardeşlerime bazen eşlerine. Bizim o tarz egolarımız yok çok şükür, hata şuan çat kapı kahveye gitsem kimse yadırgamaz

İşime o an kim gelirse ona yazıyorum bazen kardeşlerime bazen eşlerine. Bizim o tarz egolarımız yok çok şükür, hata şuan çat kapı kahveye gitsem kimse yadırgamaz
Ne güzel sizin adınıza çok sevindim. Biz küçükken annemle halamların arasında da bu tarz sorunlar vardı, anneme de aman onlar dış kapının mandalı falan denirdi. Zaman geçince hiç öyle olmuyor, şimdi ben tamamen tarafsız halamlarla vakit geçirmeyi çok seviyorum. Babam rahatsızlandı babama halamla annem beraber baktılar. Geçmişteki onca şeye rağmen birbirlerine destek oldular. İnsanın insana her zaman ihtiyacı var bence. Hiçbir şey şu andaki gibi kalmıyor. Şartlar değişebiliyor. O yüzden büyük sorunlar yoksa, ilişkileri seviyeli bir şekilde sürdürmek en güzeli 🙏

Benimde ablamla olan ilişkim sizinki gibi.
Egosuz. Eniştemle ayni şekilde.
Ben, eşim, ablam ve eniştem yuvarlanip gidiyoruz.

Eniştem abisinin evine asla cat kapi gidemez. Gitse zaten- randevu olmadiği icin- kabul etmez yengesi ve abisi. Adamlarin dinamiği farkli.

Ayni şekilde eşimde kardeşinin evine cat kapi gitmez.

Bazi aileler aşiri yorucu oluyor. Didik didik sorun cikartmaya yer ariyorlar. Oturup rahat bir kahve icmek mümkün değil.
Bana okadar gina geldiki artik kimsenin evine gitmiyorum. Bayram seyranda mesaj atiyorum okadar.

Anliyorum. Malasef benim eşimin aileside yapiyor(du) böyle sacmaliklari (ve daha fazlasini).
Benim KV kendi oğlunun doğumgünü icin benden özel davet bekler ama kendi evine beni hic cağirmadi mesela. Hep oğluna yazardi. Ben asla takilmam böyle şeylere ama kendi oğlu onu bizim eve cağirinca vay efendim tulumba niye davet etmedi, beni istemiyor diye yaygara cikariyordu.
Böyle sacma sapan konularla yillarim gecdi.
Sonunda tüm ipleri kopardim rahatladim.
Pürüz arayan insan buluyor. Ağizinla kuş tutsan bile yaranamazsin

X