BDV konusu ama siyasi içerik sayılmasın diye buraya açtım, Facebook ile ilgili bir kaygım var

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gul2016

Popüler Üye
Pro Üye
13 Kasım 2019
6.203
13.201
Sevgili arkadaşlar. Konumun siyasi içerik olarak değerlendirilmesini istemiyorum. Merak ettiğim konu şu: birisinin sadece arkadaşlarına açık olan facebook paylaşımlarını arkadaş olarak eklemeden görmek mümkün müdür?
Sorunum da şu: Benim uzun süredir görüşmediğim ama arkadaş olarak ekli olduğum, yurtdışında yaşayan bir tanıdığım seçim zamanı yasak olmasına rağmen bir şekilde kendi oy pusulasının fotosunu çekmiş facebookta yayınlamış, hem de bunu daha oy verme işlemleri yeni başlamışken, yani bitmemişken yapmış ve bir de bazı çirkin laflar yazmış. Bunu o anda provokatif amaçla yaptığını anlamadım ve ben de kızarak ona bir cevap yazdım. O da tabi beni arkadaş listesinden sildi, memnun oldum.
Ancak sonradan içime bir kurt düştü. Bu kişi bana dava açabilir mi? Kanunen yazdıklarımda herhangi bir hakaret unsuru yoktu ama bilirsiniz dava açılırsa uğraşırsın.
Bu kişi ile iletişimim yok, tanıdığım bir kişi ama telefonum bozulduğunda telefon numarası rehberimdeki diğer numaralarla beraber silinip gitmişti. Beni arkadaş listesinden sildikten sonra ben tabi o kişinin paylaşımlarını bir daha görmedim. Benimle face'ten arkadaş olmayan bir tanıdığıma rica ettim. Hani o kişiyi arkadaş olarak eklerse, benim cevabıma bir şey yazmış mı görürüm, oradan da anlarım, diye. O kişi de bu kişinin profiline bakıp "yok canım bu sana niye dava açsın" dedi. Bir de paylaşımları silmiş dedi. Ama paylaşımlarının görünmeme sebebi sadece arkadaşlarına açık olduğu için yani paylaşımları sildiğine emin olamayız. Bir iki kişiye daha rica ettim ama onlar da pek ciddiye almadı. Sizce abartıyor muyum? Ve kendim arkadaş eklemeden paylaşımları görme şansım var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X