Uyku Problemi Bebeğim 17 aylık ve 9 aylıktan beri geceleri uyumuyor?

Gerçekten çok zor. Bende her şeyi düşündüm, her yolu denedim. Çok düzenli besliyorum, tok olmasına, pişiğine, egzamasına, içtiği su oranına kadar dikkat ediyorum ama yok yok ve gerçekten yaşamayan bilemez..

Bazen ağlayınca veya gerilince birde buna mı ağlıyorum, çocukları uyansın diye gecelerce uyuyamayan anneler varken! diye düşünüp kendimi suçlayıp bir kez daha ağlıyorum. 7aydır neler yaşıyorum siz anlarsınız. Ve bende size şifa olacak bir yol bulmanızı diliyorum.. çok teşekkür ederim 🙏
Amin..Allah bütün şifa arayan bebeklere şifalarini versin tez zamanda. Sakın kendinizi suçlamayın. Herkesin yükü kendine ağır. Gece yarısı uyanıp da 2 3 saat geri uyumayan bebek insanı ruhen ve bedenen bitiriyor. Biz öyle anlarda eşimle bile gerilmistik çünkü ikimizin de gözümüzü açacak hali yoktu. Benim sozde annem yanımda ama o geceleri horul horul uyuyor.

Eşiniz destek oluyor mu peki? Dönüşümlü mu duruyorsunuz uyuyana kadar?

Kreşe başlayana kadar, yaklaşık 4 yaşına tekabül ediyor, uyku sorunu yaşamıştık bizde. Gece uyanıp uyumazdı. Öğle uykusu gece uykusu kuş uykusu gibiydi. Evde yaprak kımıldasa uyanırdı. Psikolojim altüst olmuştu. O uyurken eve gelen kocama niye geldin diye kavga ederdim. 😂 Ne yaptıysam olmadı. Muhakkak Bi yerde yanlış yaptım ama nerede onu da bulamadım. Pek yardımcı olamadım ama içimi dökmüş oldum ben de. En azından beterin beteri varmış diye teselli olmuş olursun. 😂 Şimdi 7 yaşında dana, zorla kaldırıyorum okula giderken. Öyle yani Bi gün geçecek.

Eşime kalsa hep o kalkıp bakacak ben ağlıyorum üzülüyorum diye, o biraz daha sakin soğuk kanlı ve sabırlı bana göre. Ama ben izin vermiyorum genelde sabah erkenden işe gidiyor diye. Öyle bir dönüşüme de dökmedik bazı geceler sadece mızırdanıyor sallıyorum uyuyor tabii gece de 4 5 kez sallamış oluyorum ama inanın tamamen uyanmadığı gecelerde 10kere de sallasam buna şükür diyorum. Böyle bir ruh hali..

Öncelikle sakin olmalısınız , bebek sizin stresinizden etkileniyordur belki seçimde uyuyana sebebi sizin stresinizdir.

Hamileliğiniz zor mu geçti ?
Hamileliği zor , stresli geçen bebeklerin de uyku problemi yaşadığını söylemişti doktorumuz.

Bir de lütfen bebeğinizi sallamayın .

Burdan da yazayım aynı sorunu yaşayanlara faydası olur belki. Kardeşime sordum eğitim aldıkları sayfa *Sema ile uyudu* imiş

kızım 29 aylık. 6 aydan beri
aynı durumdayız. bazen delirecek gibi oluyorum açıkçası. kızımın da gelişimi gayet iyi ama uykusu ciddi problem. sanırım bazı çocuklar uykuyu sevmiyor. ben de çözüm bulamadım. bazen gece 12 de uyuyup 3 te uyanıyor. sabah 7 de uyuyor ve ben 8 de okula gidiyorum 🤷‍♀️uyku eğitimini de psikologların çoğu karşı olduğu için hiç düşünmedim. zaten şimdi de vakti geçti bence. 2. ye hamileyim ve ödüm kopuyor bu da öyle olacak diye. çözüm bulursanız yazın buraya tekrar😬

Öncelikle sakin olmalısınız , bebek sizin stresinizden etkileniyordur belki seçimde uyuyana sebebi sizin stresinizdir.

Hamileliğiniz zor mu geçti ?
Hamileliği zor , stresli geçen bebeklerin de uyku problemi yaşadığını söylemişti doktorumuz.

Bir de lütfen bebeğinizi sallamayın .
Ağrılarım ve mide buluntularım dışında stres yaşadığım bir hamilelik geçirmedim. Ve beneğim ilk 9 ay geceleri hiç uyanmazdı, mama için bile.

Benim stresimden uyanma ihtimaline gelince her gece uyutup koyarken olumlama yapıyordum hiç stres yapmıyordum ve buna rağmen 7aydır devam eden bir uyku problemimiz var ve inanın babası çok sakin, gamsız ve stresizdir ki geceleri çoğu zaman kalkıp sakince ilgilenir ama yinede çözüm bulamadık..

kızım 29 aylık. 6 aydan beri
aynı durumdayız. bazen delirecek gibi oluyorum açıkçası. kızımın da gelişimi gayet iyi ama uykusu ciddi problem. sanırım bazı çocuklar uykuyu sevmiyor. ben de çözüm bulamadım. bazen gece 12 de uyuyup 3 te uyanıyor. sabah 7 de uyuyor ve ben 8 de okula gidiyorum 🤷‍♀️uyku eğitimini de psikologların çoğu karşı olduğu için hiç düşünmedim. zaten şimdi de vakti geçti bence. 2. ye hamileyim ve ödüm kopuyor bu da öyle olacak diye. çözüm bulursanız yazın buraya tek
Konun yorumlarında arkadaşın bahsettiği uyku eğitmeniyle görüşme sağladım bugün ve sanırım uyku eğitimine başlayacağım. Psikologların önermediği eğitim temazsız, kontrollü ağlatma dedikleri ve zorlayıcı eğitimler ama sanıyorum ki bu eğitmen daha güvenli ve temas halinde bir yol izlenmesine yardımcı oluyor. Umarım işe yarar ve sizde inşallah çaresini bulursunuz.

Birde 2.çocuğa bu şartlarda cesaret etmeniz gerçekten şaşırtıcı çünkü sanırım ben bi 10yıl beklemek istiyorum 😂 Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🙏

Ağlayarak mi uyanıyor peki midesiyle ilgili bi sorunda yaşıyor olabilir tabi inş öyle bişey değildir bi tanıdığımın bebeğinde olmuştu. Midesi ağrıdığı için ansızın ağlıyormuş meğersem onlarda uyumuyo diye düşünüyorlardı

Daha önce bununla ilgili bit konu açmıştım. Oğlumun uyku problemi sorun. 17aylık ve 9aylıktan beri geceleri uyumuyor. Tıbbi hiç bir sorun yok baktırdık. Sebebi ne bilmiyorum ama yıldım. Artık o kadar mutsuz biri oldum ki anlatamam. Her gece ağlıyorum hıçkıra hıçkıra. Şuan bile ağlayarak yazıyorum bu yazıyı. Çünkü dün akşam 11de uyuyup gece 3buçukta kalktı, sabah 6da yattı ve 9da kalktı, bütün gün dışardaydı enerjisini attı gündüz sadece 1.5 saat uyudu ve akşam 10da yatırdığımdan beri bu 4. Sallayışım ve son 35dk dır sallıyorum uyumuyor. Bi fikir verin. Ankaradayım ve burda bi uyku eğitmenine giden sonuç alan veya başka yol deneyip sonuç alan birileri yok mu? Nolursunuz bi fikir verin..
Uyku eğitimi ni araştırın ve bir pedagog ile görüşün

☹️

Konun yorumlarında arkadaşın bahsettiği uyku eğitmeniyle görüşme sağladım bugün ve sanırım uyku eğitimine başlayacağım. Psikologların önermediği eğitim temazsız, kontrollü ağlatma dedikleri ve zorlayıcı eğitimler ama sanıyorum ki bu eğitmen daha güvenli ve temas halinde bir yol izlenmesine yardımcı oluyor. Umarım işe yarar ve sizde inşallah çaresini bulursunuz.

Birde 2.çocuğa bu şartlarda cesaret etmeniz gerçekten şaşırtıcı çünkü sanırım ben bi 10yıl beklemek istiyorum 😂 Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin🙏
tam aksine bu şartlarda cesaret etmesem bir daha asla edemezdim😬çünkü bir çocuk bile bana ağır geldi ama kızım yalnız kalsın istemedim. çok kardeş olmamdan kaynaklanıyor sanırım. fayda sağlarsanız ve geri dönüş yaparsanız sevinirim. bol şanslar💕

Ağlayarak mi uyanıyor peki midesiyle ilgili bi sorunda yaşıyor olabilir tabi inş öyle bişey değildir bi tanıdığımın bebeğinde olmuştu. Midesi ağrıdığı için ansızın ağlıyormuş meğersem onlarda uyumuyo diye düşünüyorlardı
Yoka aksine hiç ağlamıyor sadece uyandığını belli edecek mızırdanmalar o kadar. Bazen sallayınca tekrar uyuyor hemen bazende 1saatte sallasam gözü açık duruyor öyle uyumadan ve kalkıyoruz baya oturuyoruz 2 3 saat kadar ama bu sürede uykulu oluyor sadece uyumak istemiyor. Yani ağlamaması bana bir derdi olmadığını, en azından ağrısı sızısı olmadığını düşündürüyor.

Benim çocuğumda uyumazfi bende gün icinde uykusunu tamamen kaldirdim akşam bayıla bayıla uyudu

Yoka aksine hiç ağlamıyor sadece uyandığını belli edecek mızırdanmalar o kadar. Bazen sallayınca tekrar uyuyor hemen bazende 1saatte sallasam gözü açık duruyor öyle uyumadan ve kalkıyoruz baya oturuyoruz 2 3 saat kadar ama bu sürede uykulu oluyor sadece uyumak istemiyor. Yani ağlamaması bana bir derdi olmadığını, en azından ağrısı sızısı olmadığını düşündürüyor.
Evet çok sevindim midesiyle ilgili bi sorunu yok o zaman minnoşun nede tatlıdır... Ama sizi çok yoruyodur uykusuzluk uyku eğitimi şifa olur diye düşünüyorum biçok kişi iyi geldiğinden bahsetmiş sizede şifa olur merak etmeyin

Daha önce bununla ilgili bit konu açmıştım. Oğlumun uyku problemi sorun. 17aylık ve 9aylıktan beri geceleri uyumuyor. Tıbbi hiç bir sorun yok baktırdık. Sebebi ne bilmiyorum ama yıldım. Artık o kadar mutsuz biri oldum ki anlatamam. Her gece ağlıyorum hıçkıra hıçkıra. Şuan bile ağlayarak yazıyorum bu yazıyı. Çünkü dün akşam 11de uyuyup gece 3buçukta kalktı, sabah 6da yattı ve 9da kalktı, bütün gün dışardaydı enerjisini attı gündüz sadece 1.5 saat uyudu ve akşam 10da yatırdığımdan beri bu 4. Sallayışım ve son 35dk dır sallıyorum uyumuyor. Bi fikir verin. Ankaradayım ve burda bi uyku eğitmenine giden sonuç alan veya başka yol deneyip sonuç alan birileri yok mu? Nolursunuz bi fikir verin..
Annesi o bebeklik görevini yapıyor🤣🤣🤣benim iki oğlumda öyle büyüğüm 5 buçuk yaşında sabah 8 akşam 4 e kadar okulda yine de uyumaz gece uyumayan ve yemek yemeyen çocuk çok zor en iyi ben bilirim bak küçüğüm 2 yaşında dün geceden beri hala ayağımda uyumayan çocuk ıyumazz…
Geçer canım sabırla hiç ağlama sağlığı yerinde diye şükür et illaki geçcek merak etme minnoşlarımız sağlıklı olsun da varsın biz uykusuz kalalım🙏🥰

Annesi o bebeklik görevini yapıyor🤣🤣🤣benim iki oğlumda öyle büyüğüm 5 buçuk yaşında sabah 8 akşam 4 e kadar okulda yine de uyumaz gece uyumayan ve yemek yemeyen çocuk çok zor en iyi ben bilirim bak küçüğüm 2 yaşında dün geceden beri hala ayağımda uyumayan çocuk ıyumazz…
Geçer canım sabırla hiç ağlama sağlığı yerinde diye şükür et illaki geçcek merak etme minnoşlarımız sağlıklı olsun da varsın biz uykusuz kalalım🙏🥰
Yani inanın şuraya birde yeme problemini eklesem sayfalarca yazı yazmam gerekir. Ki banyo yaptırırken, üstünü değiştirirken, saçını yıkarken yemek yedirirken sürekli ağlar ve ben tüm bunları onu sürekli oyalamaya çalışarak yapıyorum. Bir tek uykusunu almış zorlada olsa karnı doymuş ve özgür bir çocuk gibi koştururken sorun yaşamıyoruz. Ama onun dışında temel ihtiyaçlarını hemde hepsini resmen zorla ve rica minnetle karşılıyoruz. Bu yıpratıcı bir süreç ve ben sürekli ama sürekli ya uykusuz ya yorgun yada ağlak bir haldeyim. Bunların yanında şöyle karnını doyurabildiğimde veya uyuduğunda, bana bir kere güldüğünde hep şükrediyorum iyi olduğu için, sağlıklı olduğu için.. Çünkü sürekli mutsuz olan ruh halim bana içimden şunu diyor "Sağlıklı bir bebeğin var ve sen mutsuzsun, Allahın gücüne gider" işte bu annelik duygusu sanırım. Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyelim..

Aminnn canım bak ne güzel düşünüyorsun…
Büyük oğlumda yaşadım aynılarını hala da yaşıyorum tam atlattık tamam düzene girdi derkennn küçük oğlum doğdu hooop sil baştan aynılarını yaşıyorum hala çevremden bana dedikleri hep şuydu bebeklik görevini yapıyor 🤣🤣🤣
Sonra düşündüm sabırla geçecek yeterki sağlıklı olsunlar bak küçük oğlumu şimdi uyuttum kaç dk yatar bilmiyorum ama araya bi kahve sıkıştırdım belki az sonra uyanıp gelip kahveme ortak olcak herzamanki gibi🤣❤️

Yani inanın şuraya birde yeme problemini eklesem sayfalarca yazı yazmam gerekir. Ki banyo yaptırırken, üstünü değiştirirken, saçını yıkarken yemek yedirirken sürekli ağlar ve ben tüm bunları onu sürekli oyalamaya çalışarak yapıyorum. Bir tek uykusunu almış zorlada olsa karnı doymuş ve özgür bir çocuk gibi koştururken sorun yaşamıyoruz. Ama onun dışında temel ihtiyaçlarını hemde hepsini resmen zorla ve rica minnetle karşılıyoruz. Bu yıpratıcı bir süreç ve ben sürekli ama sürekli ya uykusuz ya yorgun yada ağlak bir haldeyim. Bunların yanında şöyle karnını doyurabildiğimde veya uyuduğunda, bana bir kere güldüğünde hep şükrediyorum iyi olduğu için, sağlıklı olduğu için.. Çünkü sürekli mutsuz olan ruh halim bana içimden şunu diyor "Sağlıklı bir bebeğin var ve sen mutsuzsun, Allahın gücüne gider" işte bu annelik duygusu sanırım. Allah hepimizin yardımcısı olsun ne diyelim..

X