Bebegim bir turlu uyuyamiyor, onerileriniz var mi?

Yawrukush

....*4. TAKIM*....
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
21.767
87.834
Herkese Merhaba,
3 bucuk aylik bir oglum var.Aslinda dogdugundan beri epey huzursuz bir bebek.
Asit reflusu, gaz sancisi derken cok sukur biraz rahatlamistik.
Fakat gelgelelim 2 haftadir uykumuz okadar sorunlu ki:KK43:
2 hafta oncesine kadar sadece kucakta yuruyerek ve pispislayarak uyutuyorduk.
Baska hicbir yontemi kabul etmemisti.
Ancak son 2 haftadir ne yaptiysak da uyutamiyoruz.
Gun icinde sabah 7den aksam 7ye kadar toplamla 1 ya da 1bucuk saat ancak uyuyor.
Ve uyutabilmek icin aklima gelen her yontemi deniyorum!!
Salincagina koyuyorum, kucakta gezdiriyorum, emzirirken uyutmaya calisiyorum, bebek arabasina koyup disarida gezdiriyorum, hatta normal arabaya bindirip dolastiriyorum ama nafile.
Sadece artik uykusuzluktan ve aglamaktan bitap dustugunde oto koltuguna (ana kucagi) yerlestirip evin icinde yuruyorum.
Bu sayede ancak 1-1bucuk saat uyuyor tum gun:KK43:
Ama oto koltugunu tasimaktan artik yorgun dustum neredeyse 15 kg bebekle beraber.
Aksam 7den sonra da esimle beraber ilgileniyoruz 10.30-11 gibi uyuyor yine oto koltuguyla.
Fakat uykusuda cok hafif ufacik bir sesten etkileniyor, gece defalarca kalkiyoruz.
Yardim edebilecek kimsemde yok yurtdisinda yasiyoruz.
Bu sebeple bana onerebileceginiz her turlu fikre acigim.
Tecrubelerinizi ve fikirlerinizi benimle paylasirsaniz cok mutlu olurum.
Herkese saglikli ve mutlu gunler diliyorum..

Benzer durumu biz de yasadik.dr umuz elektrikli supurge ya da sac kurutma makinasi sesini onerdi.cok isimize yaradi.10 aylik oldu sipa hala sac kurutma makinasiyla uyur.elektrik faturasi da aldi basini gitti.

Benzer durumu biz de yasadik.dr umuz elektrikli supurge ya da sac kurutma makinasi sesini onerdi.cok isimize yaradi.10 aylik oldu sipa hala sac kurutma makinasiyla uyur.elektrik faturasi da aldi basini gitti.

Sevgili Aykizim,
Cevabiniz icin tesekkur ederim.
Sac kurutma makinasini acip baska hicbir sey yapmadiniz ve kendisi uyudu mu acaba?
Yoksa hem kurutma makinasi hemde bir uyku seklini beraber mi denediniz, sevgiler.

Merhaba 9 bucuk aylık çook gazlı bir oğlum var doğduğundan beri çekiyor çekiyoruz dönem dönem tekrarlanıyor bitti galiba diyorum hooop başa sarıyoruz! doktorumuz gaz sancilarinin donem donem tekrarlanabilecgini soledi 6. ayda kestigimiz gaz damlasina tekrar basladik ve suan uykularimiz duzene girmeye basladi. sizdede ayni durum soz konusu olabilir doktorunuza bir danisin isterseniz sayet gazdansa kuzunun uykusuzlugu size rezene cayini (ozellikle humananin kimyonlu rezene cayini )ve gaz masajini oneririm birde ayaklari sicak tutmak gerekiyor.

Merhaba 9 bucuk aylık çook gazlı bir oğlum var doğduğundan beri çekiyor çekiyoruz dönem dönem tekrarlanıyor bitti galiba diyorum hooop başa sarıyoruz! doktorumuz gaz sancilarinin donem donem tekrarlanabilecgini soledi 6. ayda kestigimiz gaz damlasina tekrar basladik ve suan uykularimiz duzene girmeye basladi. sizdede ayni durum soz konusu olabilir doktorunuza bir danisin isterseniz sayet gazdansa kuzunun uykusuzlugu size rezene cayini (ozellikle humananin kimyonlu rezene cayini )ve gaz masajini oneririm birde ayaklari sicak tutmak gerekiyor.

Sevgili Lilacmist,
Cok tesekkur ederim cevabiniza.
Benim oglumda asit reflusu ve gaz sancisini cook ceken bir bebek malesef.
1 ay once bizde kullandigimiz damlayi biraktik.
Belki dediginiz gibi yine tekrarliyor olabilir.
Ben gaz ve rezene cayi tuketiyorum.
Doktorumuzuda 2 hafta sonra gorecegiz o zaman detaylica danisacagim her seyi.
Tekrar tesekkur ederim tum onerileriniz icin, saglikli ve gaz sancisiz gunler dilerim :)

Bebisim emerek uyudugu icin ya kucakta ya yatakta emzirirken makinayi aciyordum.uyiyunca kapiyordum.arada mizmizlaninca birkac dk aciyordum siziyordu.hala aynen devam.bu ara ayakta sallanmaya da alisti.napcaz bakalim:18:

arkadaşlar o tarz bebekler anne karnındaki ortamına alışık olduğu için uyurkende o gürültüyü arıyor ve uyumuor o bebekler için bi müzisyenin o ortamn sesini hazırladığını duymuştum yani hiç saç kurutma makinasıyla fln uğraşmiosunz ama nerden bulabilirsiniz billmiorum bi araştrın istersniz=)

Arkadaslar hepinize tesekkur ederim cevaplariniz icin.
Elektrik supurgesi ve sac kurutma makinasini denedim fakat etkili olmadi malesef:KK43:
Hala oto koltugunu tasiyarak ve sallayarak uyutabiliyoum.
Ancak boyle dahane kadar devam edecegiz hic bir fikrim yok.
Simdilerde pek duzen oturtamamakla beraber cok uykusu geldiginde emzirerek uyutmayi deniyorum.
Umarim bir cozum bulabiliriz :)
Hepinize mutlu gunler diliyorum.

arkadaşım inş.bir an önce bebişinin uykusu düzene girer çok zor onun içinde senin içinde.saç kurutma makinası sesi internette var hemde saatlercek kadar uzunmuş. bir tanıdığım bebeğini öyle uyutuyor.battaniyeye yatırıp eşinle sallasan öylede çok rahat uyuyorlar.

X