Doğuma Hazırlık Bebeğim, cinsiyeti ve anneannesi

• Konu Sahibi sophieellisbextor
  • Başlangıç Tarihi
Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ya bu ne saçmalık anlamadım Allahın verdiği cana bu şekilde yakıştırmalar yapmak kusura bakma ama sende de suç var erkek olduğunu öğrenince ağladım fila diyosun ne kadar çocuk sahibi olmayı isteyipte olamayanlar var şükret bence böyle saçma şeyler düşüneceğine yeterki sağlıklı olsun eli ayağı düzgün olsun ne farkeder kız erkek hayırlısını iste önce:eek:lmaz:

Bir kadın, bir anne adayı böyle düşünürse başkalarını yadırgamamak lazım arkadaşım. İçindeki canlıyı hissederek, erkek için bir şansım daha var yaşasın heyyoooo diyebilen biri, erkeklerin erkek bebek takıntısını körüklemiş olmazmı.:eek:lmaz:

ben de ilk bebeğim doğduğunda bi şansım daha var diye düşündüm ama kız bebek için. olmadı. ikincisi de erkek. ben kızım olmasını çok isterdim ama kısmet değilmiş. şimdi iki oğlan düşüncesine alıştım. ikincisi kız olmadı diye bebeğimi daha az sevecek değilim.şimdiden diğeri kadar seviyorum onu da. ama hamile olanlara yada bu konuda farklı düşünenlere de çok kırıcı yaklaşmamak lazım. kızı olanlar da kız daha hayırlı diye fikir belirtiyorlar. bu beni üzüyo.ne yani benim çocuklarım erkek diye %100 hayırsız evlat mı olacaklar.

ben de ilk bebeğim doğduğunda bi şansım daha var diye düşündüm ama kız bebek için. olmadı. ikincisi de erkek. ben kızım olmasını çok isterdim ama kısmet değilmiş. şimdi iki oğlan düşüncesine alıştım. ikincisi kız olmadı diye bebeğimi daha az sevecek değilim.şimdiden diğeri kadar seviyorum onu da. ama hamile olanlara yada bu konuda farklı düşünenlere de çok kırıcı yaklaşmamak lazım. kızı olanlar da kız daha hayırlı diye fikir belirtiyorlar. bu beni üzüyo.ne yani benim çocuklarım erkek diye %100 hayırsız evlat mı olacaklar.

alakası yok canım.sen bence oğlun olacağı için herşeye alınganlık yapıyorsun.insanların neyi neden dediğine değil? nasıl? anladığına bakıyorsun.başka yerlerdeki yazılarınıda okudum.banada yorum getirmişsin ama evladın hayırlısı hayırsızı olur ama cinsiyetiyle değil kişiliğiyle...ben illa oğlum olsun niye olmadı diyenlere, illa kızım olsun niye olmadı diyenlere kızıyorum.önemli olan onların sağlığı tabiki.. ne bayanlar ne anneliğe hasret analar var bi bebek için dünyalarıı feda eden evliliklerini yıkan..onun için en kötüsü evlat ayırımı yapmak.öyle olmasındada bir hayır illaki vardır..ne güzel bebeğine erkek kardeş geliyor.büyüdüğünde herşeyi paylaşacak can yoldaşı..lütfen insanların yorum yaparken ne duygularla yazdığına bir bak...

alakası yok canım.sen bence oğlun olacağı için herşeye alınganlık yapıyorsun.insanların neyi neden dediğine değil? nasıl? anladığına bakıyorsun.başka yerlerdeki yazılarınıda okudum.banada yorum getirmişsin ama evladın hayırlısı hayırsızı olur ama cinsiyetiyle değil kişiliğiyle...ben illa oğlum olsun niye olmadı diyenlere, illa kızım olsun niye olmadı diyenlere kızıyorum.önemli olan onların sağlığı tabiki.. ne bayanlar ne anneliğe hasret analar var bi bebek için dünyalarıı feda eden evliliklerini yıkan..onun için en kötüsü evlat ayırımı yapmak.öyle olmasındada bir hayır illaki vardır..ne güzel bebeğine erkek kardeş geliyor.büyüdüğünde herşeyi paylaşacak can yoldaşı..lütfen insanların yorum yaparken ne duygularla yazdığına bir bak...

Evet bazen isteklerimiz ön plana geçiyor ve içimizdeki o muhteşem varlığın kıymetini bilemiyoruz.Herkesin bir alın yazısı var.Kaç çocuğumuz olacağı cinsiyetlerinin ne olacağı hayırlı olup olmayacakları önceden yazılmış kaderimize.Biz ne kadar şu veya bu desekte bizler için en hayırlısını yüce yaradandan başka kimse bilmiyor.Çocuklar doğana kadar yani son ana kadar bile ondan başka kimse bilmeyecek.Bizler şükür etmeliyizki anne olabiliyoruz ister kız annesi ister erkek annesi olalım.Sonuçta anne olabilmek dünyanın en güzel hediyesi yaradandan bize.Bunun kıymetini bilip yavrularımıza iyi bir gelecek hazırlamak için uğraşmalıyız.Hayırlı olurlar veya olmazlar biz elimizden geleni yapalımda bu konuda öbür dünyada hesaba çekilirken ben yapmıştımda oldu veya olmadı diyebilelim.Rabbim hepimizin evladını korusun.Onların tırnağına zarar gelse en çok canı yanacak yine biz anneleriz.Ben kendi adıma yavrumu ultrasonda hıçkırırken bile gördüğümde dayanamıyorum... Şükürler olsun yüce Rabbime ki böyle bir mucize bizim içimizde.Rabbim olmayanlara isteyenlere en kısa zamanda bu mhteşem şeyi nasip etsin inş.Olanlarında evladını kourusun.....

ne mutlu sanaki kız annesi olacaksın cok sanslısın geri kalan hiçbişeyi takma kendi kızına ve kocana bak

Sen öyle sevecen ve tatlı bi anne olacaksınki;hepimiz seninle gurur duyacağız..bazen gülümsüyorum,bazen azıcık kızıyorum sana...arayıp nerde ne yazdın diye buluyorum ve seni tanımadan sevdiğimi hissediyorum..öyle net, öyle samimisin ki,seni takdir ediyorum aynı zamanda..harika bi kızın olacak ve onu çok seveceksin..çünkü o senin kadar akıllı ve özel olacak..neden mi..çünkü onu sen büyütüp şekillendireceksin..annen sana gereken ilgiyi göstermediği halde 'sen'olabildin,düşün 'senin' kızını..daha çok gençsin,kalbindekiler,hayalindekiler için çok zamanın var üstelik..şimdi karnındakine odaklan ve onu hakettiklerinden mahrum bırakma..o çok özel bi bebek ve sen ayy bu kız diyenler de dahil ona saygı duymalarını sağla...

X