Bebeğim Çok Az Emiyor

arzumeylem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2009
20
1
Merhaba, kulübe yeni üye oldum. 3 aylık kızım var. Doğduğundan beei 3-4 dakika

anca emiyor sonra ne yapsam almıyor biberon da denedim. Doktora götürdüm idrar yolunda enfeksiyon vardı tedavi oldu. diğer tahlilleride normal çıktı görünümü hareketleride iyi. ama az emdiğinden dolayı az kilo alıyr. Şansı doğum kilosı 3720 olduğundan şu an ki kilosuna normal diyorlar ama alma sürecinde az kilo aldı. şimdiye kadar 1600 kg aldı. az emiyor midesimi küçük nedir anlamadım gazınıda çıkartıyorum. Doğduğundan beri 2-3 saatte bir aynı süre emiyor vaktinide nasıl ayarlıyorsa o kadar emiyor. Bu konuda çok mutsuzum. Ne yapabilirim tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.....:sm_confused:

benim kızım da en fazla 5 dk emiyordu ve ben 3,5 aykıkken işe başlayınca tamemen bıraktı diyebilirim sadece gece 1 kez emzirebiliyorum uyku sersemiyken gözünü açarsa hemen bırakıyor zaten sük yok doğru düzgün 2-3 damla alsa kardır diye uğraşıyorum ama çok zor kızım 6 aylık şimdi

benim bebeğim 6 aylık aynen 2 3 dakika emerek başladı hala öyle devam ediyor.5 aydır mecburen mama veriyorum.Yani nasıl başlıyorsa öyle gidiyor

anca emiyor sonra ne yapsam almıyor biberon da denedim. Doktora götürdüm idrar yolunda enfeksiyon vardı tedavi oldu. diğer tahlilleride normal çıktı görünümü hareketleride iyi. ama az emdiğinden dolayı az kilo alıyr. Şansı doğum kilosı 3720 olduğundan şu an ki kilosuna normal diyorlar ama alma sürecinde az kilo aldı. şimdiye kadar 1600 kg aldı. az emiyor midesimi küçük nedir anlamadım gazınıda çıkartıyorum. Doğduğundan beri 2-3 saatte bir aynı süre emiyor vaktinide nasıl ayarlıyorsa o kadar emiyor. Bu konuda çok mutsuzum. Ne yapabilirim tecrübelerinizden faydalanmak isterim. Şimdiden çok teşekkür ederim.....:sm_confused:

merhaba benımde 4 bucuk aylık bır kızım var bızde aynı sorunu yasıyoruz hatta emmemek ıcın kafayı cevırıp aglıyor dırenıyor ama ben ısrarla zorluyorum .sımdı bıraz daha ıyı oda cok az emıyordu yavasca artırıyoruz.bebek uykulu ıken yanı uykusu gelınce denıyorum dırenecek halı kalmıyor emerken uyuyor bıraz daha emmıs oluyor arabada emıyor kımı bebekler cıplakken emmek ıstıyorlar bır deneyın los ortamda emmeyıde sevıyorlar umarım basarırsınız bırde daha sık emzırmeye calısın alıssın bende 3 saatte emzırıyordum sımdı daha sık 2 saatte emzırıyorumkı alıssın umarım ısınıze yarar..

Benim kızımda 5 dakika emerdi. Kilosu ve boyu normal gittiğisürece bence problem yok. Çok da üzmeyin kendinizi. Doktorunuz zaten sizi doğru yönlendirecektir. (boy ve kilo takibi yaparak.)Ayrıca idrar yolu infeksiyonlarından sonra bir süre iştah kesik olabiliyor.

kilo ve boy iyi.cocugunuzun emmesi cok daha iyi fakat isteksiz emerse zaten bir yararı olmaz.3ay mama içinde erken.

bebeğin karnının doyup doymadığını anlamanın çok basit bir yolu var; çişini saymak. günde 4 defa çişini yapıyorsa bir bebek gayet sağlıklı demektir, sakın mamalara sarılmayın erkenden. tv'de bir prof. dan duymuştum. sengözlerimebaksanab

bu arada benim kızım 7 aylıkilk 4 ay 1 er kilo aldı.artık 600 gr kadar alıyo.anne sütü+ ek besinler gece 6 kere uyanıyo emiyo.gündüz çok az emiyo.idare ediyoruz işte aman önce sağlık .fazla kilo iyi değil zaten acıkınca ağloylar

benim oglum 2 aylık ve cok az emiyo nasıl ona emzirmeyi sevdireceğim bilmiyorum anne sutunu ne kadar çok versek o kadar iyi ama.. Birde nasıl başlarsa öyle gider diyorlar ama ben 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum ne yapacam bilmiyorum tecrübeli bayanlar birşeyler önersin lütfen

benim oglum 2 aylık ve cok az emiyo nasıl ona emzirmeyi sevdireceğim bilmiyorum anne sutunu ne kadar çok versek o kadar iyi ama.. Birde nasıl başlarsa öyle gider diyorlar ama ben 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum ne yapacam bilmiyorum tecrübeli bayanlar birşeyler önersin lütfen

benim kızımda 4 aylık oda aynısı emmiyor çok az emiyor zorluyorum kusucakmış gibi yapıyor beni çok sıkıyor bu durum :KK43:

offf offff offf benim oglumda 3 aylik emmiyor 10 dakika emerdi 3 saatte bir simdi 5 dakika bazen daha az ama saat basi emziriom artik kilosu iyi idrarida cok iyi bezi hep doluu dolu ama cok sikiliyorum duyuyorum yarim saat emen bebekler varr

Benim bebeğim henüz 36 günlük.2 dk emip.uyuyor bazen kısa.uykuları bazen uzun oluyor karninin doydugunu kilosu disinda nasıl anlayabilirim.

X