Bebeğim çok duygasal~ ilerki zamanlarda azalır mı?

snsnmdvl

Üye
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2022
559
530
28
Selam hanımlar, bebeğim 18 aylık ve genelde oyun alanında farkettiğim bir duygusallığı var, elinden bi oyuncak alınınca başka bebekler geri almak için çırpınırken benimkinde oyuncak umrunda degil ama nasıl elimden alır tarzı davranıyor ve içli içli ağlıyor o alan bebeğin yanına bidaha gitmiyor, yada kapıdan geçerken başka biri hafif hissedilmicek şekilde itti diyelim yine içli içli ağlıyor. Evde de bi kaç olay var mesela git kelimesini kullanamıyorum artık, koridordayız salona geçmesi için 'hadi git' diyorum yine bi duygusallık, yada bir şeyi yere atınca, 'neden yaptın' diyorum yine bir hüzünlenme hafif gözleri doluyor falan. Yani duygusal olması çok sorun değilde ağlayınca falan vicdan azabı çekiyorum resmen çok içli ağlıyor. Eşim bile artık çok sesli konuşmamaya çalışıyor. 15 aydan sonra başladı sanırım böyle. Büyüdükçe bu hassaslığı azalır mı acaba?

Benim oglum da cok kirilgan. Birsey istedi vermediysem oyle icli agliyor ki. Hani normalde bebekler bagirarak aglar falan, bizimki boyle icli icli goz yasi dokuyor kiyamiyorum. ☺

Merhaba benim bebeğim de çok hassas. Şuan 27 aylık. bir yaşından beri sürekli yaşıtlarının arasına sokmaya çalışıyorum. Sürekli oyun grupları, oyun evleri gibi yerlerdeyiz. Diğer çocuklardan yediğimiz dayaklar burdan karsa yol olur. Vuranlara hiç tepki vermezdi. Elinden oyuncağı alınırken öyle bakardı. Başka çocuklardaki benim benim benim olayı bizimkinde hiç yoktu. Evde aşırı hırçın bir bebek dışarda kuzu. Aylardır sürekli anlatıyorum. İstemiyorsan oyuncağını verme, kimsenin sana vurmasına izin verme. İki yaşından sonra değişti. Artık müsaade etmiyor. Sizede kitaplar vs aracılığıyla sürekli konuşarak motive etmenizi tavsiye ederim.

X