Bebeğim çok kötü pişik oldu

Kantaron yağı benim bebeğimin pişiğini daha beter etmişti. Elinize geçen her şeyi kullanmayın. Bize doktor iyi bir merhem vermişti, kortizonlu ve reçeteyle yazılan. Ancak o geçirmişti pişiğini. Uzman bir doktora götürün. İki haftalık ishal hiç normal değil. Nasıl dayandınız bu zamana kadar hayret.
Bugün bezini değiştiricem eğer düzelmezse goturecegim

Ben de alerji olabilir diye düşünüyorum. Geçmeyen pişik de alerjiden olur.

Enterogermina çocuklarımın kronik İshal problemini hemen çözdü. Mutlaka alıp icirin

Bebeğiniz küçükmüş ama 2 yaş altına uygun değil:/

Mama içiyor emzirmiyorum
Mama yapılan kap kaçak iyice steril edil başka suyla mama yapın, kullandığınız su ya da mama değiştirin. İshal pişik yapar, ishali kesmek için de bunlar denenebilir. Hava sıcak kalın giydirmeyin. Anneler genelde çok giydirir üşür diye, çok giydirmek bebeği hasta yapar. Zemin soğuksa yattığı/emeklediği yere battaniye serebilirsiniz. haşlanmış patates tüketebilir.
Bu ara ishal salgını varmış, bebekle temas eden kişilerden bulaşmış olabilir ama ben olsamış bir doktora götürürüm tahlil falan alıp tedavi etsin diye.

Çocuğu doktora götürün. Alerji ya da başka bir sıkıntı var. Ben böyle olduğu zamanlarda bezi çıkarırdım. Totosunu ılık suyla yıkardım. Başka bir pijama giydirirdim. Bir günde belki 30 pijama battı ama yılmadım devam ettim. Bir de hametan sürüyordum. Ertesi gün pişiği düzelirdi. Ama ishal devam ettiği sürece tekrar tekrar olurdu. Alerjidenmiş. Çocuk ağlamaktan helak olmuştu. Neyseki ilaçlar iyi gelmişti. Çocuk çok çekiyor hemen iyi bir doktora götürün.

Herkese merhaba
Bundan yaklaşık 2 hafta önce oğluma değişik bı bez aldım yani Molfix sızdırıyor diye sleepye geçtim taktım ertesi gün sabah oğlum hem ishal olmuştu hem de altı çok kötü pismisti bezden oldu diyolar ama ishal ne alaka pisigi hala geçmedi sivilce gibi kabardı ve her açtığımda kaniyo Bepanthol sudocrem hametan travazol hepsini kullandım zeytinyagi surdum ama fayda etmiyor gün geçtikçe kötüleniyor ishal olduğu için krem sürüyorum ama etkisini göstermeden ishalini yapıyor. Bağırsak düzenleyici toz probiyotik de kullandım yoğurtla karıştırarak olmadı hastaneye de götürdük hametan yazdı ama Etki etmiyor ishalden dolayı haşlanmış patates de yedirdim bana misin demiyor lütfen yardım edin deneyimli anneler oğlum bu arada 7.5 aylık
Bez deyil ishal olduğu içindir hemen değiştir muz yedir pirinç lapası yedir kantaron yağı sür iyi gelir

Beyaz sabun yakmaz mi acaba siz denediniz mi değişik bişey vermedim ben ek gıdayi 4. Aydan itibaren yoğurt cicibebe pekmez böyle şeyler veririm

Beyaz sabun yakmaz. Baz olduğu için asit dengesini sağlamış oluyor.

Ayrıca ek gıda süreci ile ilgili bebeğinize tadım yaptırın. 3 gün kuralını eminim doktorunuz anlatmıştır. O şekilde damak tadını geliştirirsiniz. Alerjik bir durum var mı görürsünüz.

rota falan olmasın aşısını olduysa hafif geçiriyordur belki doktora götürün mutlaka iki hafta cook uzun bi süreç ishal için.
Pişik için tek tavsiyem klasik yeşil beyaz arko krem bolca sürün temiz kuru cildine

Herkese merhaba
Bundan yaklaşık 2 hafta önce oğluma değişik bı bez aldım yani Molfix sızdırıyor diye sleepye geçtim taktım ertesi gün sabah oğlum hem ishal olmuştu hem de altı çok kötü pismisti bezden oldu diyolar ama ishal ne alaka pisigi hala geçmedi sivilce gibi kabardı ve her açtığımda kaniyo Bepanthol sudocrem hametan travazol hepsini kullandım zeytinyagi surdum ama fayda etmiyor gün geçtikçe kötüleniyor ishal olduğu için krem sürüyorum ama etkisini göstermeden ishalini yapıyor. Bağırsak düzenleyici toz probiyotik de kullandım yoğurtla karıştırarak olmadı hastaneye de götürdük hametan yazdı ama Etki etmiyor ishalden dolayı haşlanmış patates de yedirdim bana misin demiyor lütfen yardım edin deneyimli anneler oğlum bu arada 7.5 aylık
Bepanthol ile tedavi edin sudocrem de alın her bez değisiminde sürün.

Herkese merhaba

O marka bez yeğenime aşırı pişik yaptı hızlıca ve çok derin yaralar yapıyordu 2 defa denedi asla almadi bazı markalarda bunu yaşayan yakınlarım var arkadaşım sadece bim bezi kullanabiliyordu
İshal ile denk gelmiş ama acil bez değiştirin neden devam ediyorsunuz

Herkese merhaba
Malesef o bez yapıyor aynısını yaşadım oğlumda. Mahvoldu yavrum. Gidip o bezi kaldırıp çöpe attım. Deneye deneye (küçük paketler) iyi bezi buldum hep aynını kullanıyorum daha değiştirmedim. Yarayan bir beze geçince bildiğimiz tüp arko aldım oğluma bezlemeden önce güzelce sürüp bezledim. Bir de sık yıkadık oğlumu ve her seferinde arko sürdük poposuna. İyileşti. Hâlâ pişik olduğu zaman arko sürerim iyileşir hemen. Ne markalara para verdim bir tanesi arko etmedi.

Herkese merhaba
Sebamedin pişik kremleride etkili bu arada.Ama çabuk geçmesi icin poposu kuru kalmali ishal tetikliyor birazda.Ben ishal olunca ishal icin toz verdi doktor azicik suya kariştirip oyle verdim guzelde etki etdi.Ishal olunca yogurt bence çok tercih etmeyin 7.5ayliksa yumurta verin kahvaltiya belki ishali durur kuru gida diye.Bezi degişin pişik yapiyorsa bazi bezler bir anda poposunu mahv ediyir çoçugun.

X