Bebegim emmek istemiyo ve sütüm azaldi

esransh

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2013
153
47
Selam arkadaslar benim bu ikinci bebegim ilk cocugumda süt sıkıntısı hic yasamadim oyleki sunu da süt olsun diye yeyim hic demedim ama simdi kizim 3 aylik ve ne yapiyosam sutum olsun diye yapiyorum ama bebegim emmede sıkıntı yasiyo. Ya tam cekemedigi için sut gelmiyo sinirleniyo ve emmek istemiyo yada sut uretimim durdu bilmiyorum ama sut uretimi durmazki. Bebek emdikce gelir diye biliyorum ama bebegim sıksık emmiyo ve guzel cekmiyo. Kafayi yicem aglamaktan yoruldum ac yatiyo ac kalkiyo. Bebegim doğduktan sonraki ay tartida tam 1 kilo 130 gr almisti 2.ay 1kilo 110gr almisti 3 ay oldu gittik bi hafta once 450 gr almis sadece. Neden oluyo bunlar aglamaktan yazamıyorum nolur yardim edin ne yaptiysam kisa vadeli oldu yada hic olmadi. Bol su. Uzum incir rezene cayi kompostolar hurmalar ne biliyim birsürü sey denedim. Okuduklarimdan yola cikarak az emdigi icin olmuyomus onu anladim. Ama kiz emmek istemiyoki yada az emiyo birakiyo. Niye boyle yapiyo. Tek farkettigim sey emerken kendini sıkıyor sinirleniyo kabiz gibi hareketler yapiyo ama kabiz degil sanki kakasini yaparken zorlaniyo.

Mrb. Face kullaniyorsaniz emziren anneler ya da emzirme destegi grubuna üye olmanızı öneririm. Bebeklerde meme reddi diye bir durum söz konusu oluyor.Sizin bebeginiz de o sekilde diye dusundum.Orada anneler daha sağlıklı bilgi verirler size.

Canım 450 gr alması yeterli süt ememediginin de göstergesi ama moralini bozma. Sen bol bol göğsünü vermeye devam et ama bence biraz da mama ile takviye edebilirsin. Şirin ile mama verebilirsin. Meme reddi de yasamazsin.

X