Bebek Beslenmesi bebegim emmeyi reddediyor:( tecrubeli annelerin goruslerine ihtiyacim var :((

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

lusnikaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2015
60
30
31
Herkese iyi aksamlar.. benim oglum bugun altinci ayina girdi. 5 ay boyunca sadece anne sutuyle besledim. Fakat 5. Ay boy kilo takibinde sadece 300 gram aldigini soyledi hemsire. Ve ek gidaya gecmem gerektiginisoyledi. Ek gidaya gecince meme 2. Plana dustu malum. Bebegim cok kisa tutmayi basladi memeyi. Daha sonra sadece uykuluyken emmeye basladi ve ben emmesi azalinca regl oldum. Regl olunca hepten birakti :KK43: mecbur ek gida formul sut ve kendi sutumu sagip devam ettim bugun tekrar asi icin saglik ocagina gittimizde hemsire bebegimin gelisiminin yuzde 50 geriden geldigini soyledi. Ayindaki bebeklerden daha assagida gelisimi. Tekrar emmesi icin cok ugrasiyorum gezerek emzirmeye ugrasiyorum fon makinasi bile actim belki sesinde rahatlar diye ama yok yok yok... cok uzgunum aglamaktan gozlerim sisti artik. Daha sadece 6 aylik en azindan 1 yasina kadar emzirmeyi cok istiyordum bu durumda olup bebegini tekrar memeye dondurebilen varmi gercekten psikolojim bozuldu :KK43: tecrubeli gorusleri bekliyorum lutfen :KK43:

Öncelikle bebeğini sağlıkla buyut canım.. Bu aylarda memeyi reddetme oluyor ama sen ek gıdayı cokmu abarttin acaba..sadece tadımlık az az vereceksin günde iki öğün yeterli mesela elma puresi iki uç çay kaşığı..patates havuç puresi oda aynı fazla bisey yememeli ilk etap..
Anne sütünü vermeye çalış pes etme tekrar alacaktır.. Kilo azlığının başka nedeni de olabilir kan idrar testi oldu mu

Ilgin için çok teşekkür ederim :) sanirim abarttim evet 5. Ayda azar azar başladım suan herşeyden yiyor günde 3 öğün veriyordum. Bugun tam 6 aylık oldu. Şuan boyunu tam bilmiyorum kilosu 7.460 gram. Normalde 8100 olması gerekiyormus. Birde biberonda çok vermiyordum madem memeyi azaltti bari gidadan alsın alacağını diye düşündüm ilk çocuk olunca acemilik bol oluyor :KK43: uğraşıyorum gece uykuluyken bile kendini kasıp geri atıyor ne yapacagimi şaşırdım. Kpss hazirlaniyordum ama cocugun bu durumunu o kadar takiyorum ki derse bile adapte olamıyorum artık :KK43:

Kan idrar testi olmadı . Sağlık ocağında ki hemşireye sordum doktora gostermemiz danismamiz gerekir mi dedim yuzde 50 oran yuzde 10 larda olsaydı gerek olurdu ama kan ilacına ve d vitaminine devam et dedi. Kafam karışık

Kilosu ortalamanın biraz altında evet canım.. Sen yinede bir çocuk doktoruna bir götür.. İdrar kan testi yaptır.. İdrar yolu enfeksiyonu da kiloyu etkiliyor.. Bu kadar yiyor ama kilo alamiyorsa için rahat olur hiç olmazsa..genler de önemli minyon bir bebekte olabilir..kiloya çok takma sağlığı önemli olan..yararlı olan anne sutu ona..daha çok küçük fazla doldurma midesini rahatsız olur..kabız olur..mümkün olduğunca emzir..ilk çocuklarda acemilik oluyor evet..Allah bagislasin yavrunu canim

Amin cumlemizinkini. Ah bi emse benimde tek arzum emzirmek. Dediğin gibi doktora görünsek iyi olur sanırım

Memeyi reddetmesi bu aylarda oluyor iki çocuğumda da yaşadım sonra normale dönüyor.. Hatta oglan sol mememi istemiyordu ötekini emiyordu..inat ettim ben nde biraktirmadim..dort ay sendromu deniyor.. Ayakta emzirdim kicina pat pat vuruyordum..neler neler..

Bende gezerek deniyorum mememe muz falan sürdüm tatli olurda emer diye falan ama nafile tutmuyor emzirmek için egdigim gibi kendini atıyor geriye. Bakalım ugrasacaz artık napalım :)

canım benim bebeğini beslerken önce memeni ver aç olunca emer diye düşünüyorum biraz emsin bırakınca da ek gıda olarak ne veriyosan onu ver.kendini sıkıntya sokup üzme.inşallah bebeğin de tekrar memeye alışır

Her beslemeden once mememi veriyorum once, bazen hic tutmuyor bazen bikac kere cekip birakiyor. Yilmadan ugrasiyorum bakalim. Tesekkur ederim gorusun icin :)

Mrb kızlar çok zor durumdayım 2.5 aylık bebeğim var geceleri uyumuyo gece saat 2 den ber ayaktiyim emiyo gece 2 de emdı daha emedi kızlar yardım ne yapmam gerekiyo bilmiyorum hep agliyo ellerini emiyo

Evet var doktor bize kaleidon damla verdi bide barsak düzenleyici verdi bakalım gazdan dolayi emedi doktor gelismedigini söyledi bu ilaçları verdi şimdi çok şükür iyi gibi

Bende bebeğimi 6 ay emzirmiştim.
7.aya girince reddetti
Zaten sütüm hep azdı bir emeden sadece 30cc çıkıyordu düşünün
3.ayda kilo alımı az olunca devam sütü baslatmıştı doktor.
Tabi biberondan lıkır lıkır agzına süt akınca istiyordu ki memeden de öyle lıkır lıkır süt aksın ama nerde.
Memede süt azalınca istemiyor meme emmek o sıralar bunu anlamıştım.
Dediğim gibi çok azdı sütüm
Sonra ek gıdaya başladım birden reddetti memeyi
Sadece 6ay emzırmiş oldum azda olsa
Napalım buna sükür tabiki her anne ister emdiği yere kadar emzirmeyi ama olmadı napalım.
Suan oğlum 16aylık hala devam sütü veriyorum
Doktor 2 yaşına kadar vermem gerektiğini söyledi
Çok yıpratmayın kendinizi
Sagıp vermeyi deneyin
Hiç içmek istemezse zorla yada aglayarak öeme vermeye çalışırsanız belki emer ama bu seferde psikolojik olarak olumsuz etkilenir huzursuz bi bebek olur

X