Bebeğim in boyu geriden mı geliyor

melllleek

Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2023
52
8
Kızlar bebeğim 5 aylık 28 Şubat da 59 santim di bugün de konturol u vardı boyu 59 santim hiç uzamamış ebe sınır da dedi korkmam gerekiyor mu hanımlar böyle bı durumla karşılaşan varmı naapmam gerekiyor emziriyorum yeni yeni başladım ek gidaya boy uzatan vitaminler varmı bildiğiniz

Sayıları yanlış yazmadınız değil mi?
5. Ay ölçümünde mi 59 cm çıktı? D vitamini ve tiroidlerine baktırdınız mı?

İlk doğduğu cm ile bakarsan tutuyorsa sorun yok tutmuyorsa çocuk doktoruna goturmelisin

Kızlar bebeğim 5 aylık 28 Şubat da 59 santim di bugün de konturol u vardı boyu 59 santim hiç uzamamış ebe sınır da dedi korkmam gerekiyor mu hanımlar böyle bı durumla karşılaşan varmı naapmam gerekiyor emziriyorum yeni yeni başladım ek gidaya boy uzatan vitaminler varmı bildiğiniz
Bugün ya da önceki ölçüm hatalı olabilir. 45 cm doğmuş zaten ve 14 cm uzamış. Neredeyse ortalama 3 cm, iyi gözüküyor. Yine de çocuk doktoru takibinde olmakta yarar var

Benimkinin boyu yaşıtlarına göre uzun ama doktorda 2 ay arayla aynı ölçüm çıkmıştı. İlkini yanlış ölçmüşler. Uyurken mezurayla ölçüp takip edebilirsiniz. Hastanede çok uğraşmıyorlar, çocukda durmuyor zaten.

Teşekür ederim aşkım eşimin boyu 1.70 benim ise 1.58 onunda etkisi vardır demi
Bizim de aynı. Eşimin 1.70 benim 1.50. Benim kızım da 46 cm doğdu. 4 aylık 58 cm. Doktor normal diyor. Benimkinin kilosu da az mesela. Eşim 55 kilo, ben 48 le gebe kaldım. Şimdi 55 kiloyum. Bebiş de 4.800. Boyuyla kilosu orantılı gidiyor diyor. Doğum kilosu da 2600 du zaten… seninkinin kilosu, doğum kilosu falan kaç ? Orantılı gidiyorsa hiç üzülme yok yere

Bizim de aynı. Eşimin 1.70 benim 1.50. Benim kızım da 46 cm doğdu. 4 aylık 58 cm. Doktor normal diyor. Benimkinin kilosu da az mesela. Eşim 55 kilo, ben 48 le gebe kaldım. Şimdi 55 kiloyum. Bebiş de 4.800. Boyuyla kilosu orantılı gidiyor diyor. Doğum kilosu da 2600 du zaten… seninkinin kilosu, doğum kilosu falan kaç ? Orantılı gidiyorsa hiç üzülme yok yere
Benim bebeğim 45 santim doğdu kilo su da 2.350 doğdu şimdi ise 6.600 gram boyu da 59 santim işte endişelenecek bişey yok demi yani hep böyle kalacak değil ya demi yani

Benim bebeğim 45 santim doğdu kilo su da 2.350 doğdu şimdi ise 6.600 gram boyu da 59 santim işte endişelenecek bişey yok demi yani hep böyle kalacak değil ya demi yani
Premature mi? Eger premature ise tamamlanmis aya gore bakacaksiniz.

X