Bebeğim İsmine tepki vermiyor

deryadb

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2024
4
2
30
Bebeğim 12 aylık ancak ismini seslendiğimiz zaman tepki vermiyor. Başka herhangi bir ses çıkarınca dönüyor. Babıldama var. Göz teması kuruyor kendisi ile oynayınca bazı oyunları oynuyor, televizyon izlerken hoşuna giden bir şey olursa gülüyor yada bazen takip edip zıplıyor. Henüz yürümeye başlamadı lakin güzel emekliyor. Yemesi içmesi güzel, kapıyı açtığımız zaman evin dış kapısını koşarak emekleyip geliyor. Mama yada yemek verirken hoşuna giden bir şey olduğu zaman değişik sesler çıkararak hoşuna gittiğini belirtiyor. Kucağımıza alınca hoşuna gitmezse eğer kendisini kafasını sırtına doğru atarak geri atmaya çalışıyor. Baba anne tanıyor, ne yapmamız lazım. Bir sıkıntı varmıdır.

Her seslenişinizde mi ilgilenmiyor? Yoksa bazen bakıp bazen bakmıyor mu?

Bu şekilde tek bir belirtiyle buradan direkt bişey diyemeyiz tabiki. Ama diğer hareketleri normalse çokta önemli değildir muhtemelen, bebek sonuçta.

Başka takıntılı hareketleri var mı diye kontrol edin yine de..

Bir kaç kez döndüğü oldu lakin çok net değildi. Ama yüzde 90 dönmüyor diyebiliriz. Onun haricinde anormal bir hareketi gözlemlemedik. Logolar yapıyoruz geliyor yıkıyor gülüyor. Değişik oyuncakları var oynuyor. Lakin ismine abisi ve babası bebek diye çok seslendi ondan mı yoksa aksi mi durum var bilemedim

Ya bence elham yapmayın bir şeyi yoktur bebeğin . Mümkün mertebe de tv den uzak tutun yeter

Tvyi hemen kapatin oncelikle. Hic izlemesin. Benim oglum da 1 yasinda seslenildiginde %90 ismine bakar. Cok az bakmasi bana normal gelmedi. Televizyon izletmeyin ve takip edin, bir gelisme olmuyorsa doktorunuza danisin mutlaka.

• Beğen
Reactions: The
X