Bebeğim kakasını yapmıyor

Farmakognoziden ogrendigm kadariyla kimyon ve rezene dogal kullanilacak seyler gaz icin ama daha 3 aylik oldugu icin kullanamazsin sanirim. Kakanin kolay yapilmasi ya da sivilasmasi icin de onerebilirim ama cok kucuk oldugu icin bisey soylemek istemiyorum.

Sakın lavman yaptrmayın çok gerek olmadıkça. Çocuğun makatı iyice tembelleşicek hiç yapamıcak. Hem lavmanda gerekli gereksiz bütün bakteriler gidiyor. Eczaneden alabilirsin reçete gerektiren bişey değil zaten. Dene bakalım bi. Ne o öyle ya yazık minnack bebek lavmanmı alıcak sürekli...
Bidaha yaptırmayı düşünmüyorum zaten lavman. Söylediğiniz ilacı deniyim bide

Farmakognoziden ogrendigm kadariyla kimyon ve rezene dogal kullanilacak seyler gaz icin ama daha 3 aylik oldugu icin kullanamazsin sanirim. Kakanin kolay yapilmasi ya da sivilasmasi icin de onerebilirim ama cok kucuk oldugu icin bisey soylemek istemiyorum.
Milupanın rezene çayından verdim iki üç kez günde 2 çay kaşığı kadar ama o da fayda etmedi. Gerçi hergün vermiyorum daha çok küçük diye

Hayır hiçbir rahatsızlık yok gazını kendi kendine pırt pırt çıkarıyor. Hatta 10 günün sonunda da öyle çok kaka yapmıyor sanki 1 günlük gibi. Ama o kadar Zaman geçince ben sıkıntıya giriyorum. Doktor ilaç vermedi gerek yok dedi. Bende o yüzden tavsiye arıyorum alternatif bişeyler
canım ozmn bebeği sürekli fitil vs müdahale ederek biraz durumu kötüleştürmişsiniz sanırım. bence daha fazla müdahale etmeyin, bitkisel desteklerle devam edin bi süre, biogaia, kayısı vs gbi. bi de az kaka yapıosa doymuo olabilir mi?

canım ozmn bebeği sürekli fitil vs müdahale ederek biraz durumu kötüleştürmişsiniz sanırım. bence daha fazla müdahale etmeyin, bitkisel desteklerle devam edin bi süre, biogaia, kayısı vs gbi. bi de az kaka yapıosa doymuo olabilir mi?
Kilo alımı iyi, çişli bez sayısı da yeterli. Doktor 1 haftadan fazla beklemeyin fitil yapın dediği için verdik. İlk bebeğim olduğu için tecrübesizim bu konularda. Doktor ne dediyse onu yaptım

Benim bebegim 8 aylik 1 haftadir var o sikindi kabiz degil ama yaparken zorlaniyor buyuk ihtimal bebegin fitile alismis kesinlikle kesmelisin bizim dr fitil aliskanlik yapar 3 kere verdimmi kendi yapmak ostemez fitil bekler dedi o yuzden fitile karsiyiz ben kizima rezene cayi verdim 40 liyken bile veriyodum agzina sende verebilirsin simdide baya ise yaradi dun sabah verdim aksama rahatladi 1 subardagi sicak suya 1 tatli kasigi rezene tohumu at rezeneler suyun dibine cokunce suz ve ic 2 cay kasigida bebegine ver senin sutunden gececek hemde bebeginin bagirsaklatini calistiracaktir .

hic cekinme ver rezene cayi gunluk az az.
biz ogluma 15 gunlukken vermeye basladik mecburen,gazdan mahvoluyordu yavrucak,biseyde olmadi cok sukur.
sutun yagliysa sindirmesi zaman aliyordur belki,lavman yapmak cok hirpalar cocugu ya..
koca koca insanlar perisan oluyor lavmanla.
fitili olabildigince koymayin,poposu tembellesir.
organik damlalar oluyor gaz kaka sorunlari icin,bence onlardan da kullanin.
5 ayi gecince zaten hareketlenmeye baslicak ve daha kolay yapicak gazini kakasini filan..

Kilo alımı iyi, çişli bez sayısı da yeterli. Doktor 1 haftadan fazla beklemeyin fitil yapın dediği için verdik. İlk bebeğim olduğu için tecrübesizim bu konularda. Doktor ne dediyse onu yaptım
anladım canım, tabi insan küçücük bebek hık dese neden noluo fln die sıkıntı edio kendine bilirim:KK25:
benim bebişim de öle minicikken hergün, öle günde bikaç kez fln yapmıodu ben de takıoum ama sonra 6. aydan sonra birden düzene girdi, sıkma canını

mama kullanıyorsanız mamasını değiştirin
anne sütü ise siz bol bol kimyon tüketin

3 aylık bebeğim yaklaşık 2 aydır kakasını kendisi yapmıyor hep fitille yaptırıyoruz en son doktor lavman yaptı. 10 gün sonunda da.Sadece anne sütü alıyor. Doktor hergün zeytinyağı ver dedi veriyordum ama o da işe yaramıyor artık vermiyorum çıkarıyor çünkü. Doktor ilaca gerek yok olabilir dedi ama hep böyle mi olacak? Bu durumu yaşayıp çözüm bulan var mı? Hani bebeğe zarar vermeyecek bitkisel bişeyler filan :KK43:
Ben bu durumu 2 yıldır çekiyorum ve artık psikolojim bozuldu. Oğlum martta 3 yaşına girecek ama altı hala bezli. Tuvalet alışkanlığı kazanamadı çünkü 2 yıldır tuvaleti kendisi yapmıyor. İçinde tutuyor oda kuruyor. Tuvaleti gelince ayaklarımı çapraza alıp sıkıyor kendini çıkmasın diye. Ne kreşe verebildim ne bişey. Tuvaleti birikip bağırsakları genişliyor ve günlerce hatta tam 1 hafta yapmadı. Okadar birikmişi fitilde çıkarmıyor bizde artık. Lavman kullanıuorum. Gitmediğim dr kalmadı hatta cumaya çocuk cerrahına randvumuz var bakalım o ne dicek. Çooook zor ve çooookkk uzun bir süreç. Allah yardımcımız olsun

Ben bu durumu 2 yıldır çekiyorum ve artık psikolojim bozuldu. Oğlum martta 3 yaşına girecek ama altı hala bezli. Tuvalet alışkanlığı kazanamadı çünkü 2 yıldır tuvaleti kendisi yapmıyor. İçinde tutuyor oda kuruyor. Tuvaleti gelince ayaklarımı çapraza alıp sıkıyor kendini çıkmasın diye. Ne kreşe verebildim ne bişey. Tuvaleti birikip bağırsakları genişliyor ve günlerce hatta tam 1 hafta yapmadı. Okadar birikmişi fitilde çıkarmıyor bizde artık. Lavman kullanıuorum. Gitmediğim dr kalmadı hatta cumaya çocuk cerrahına randvumuz var bakalım o ne dicek. Çooook zor ve çooookkk uzun bir süreç. Allah yardımcımız olsun
Hadi ya şimdi daha çok korktum. Bidaha fitil vermicem o Zaman. Rezeneyle zeytinyağını karıştırıp veriyim hergün o işe yarar belki. Rezeneyi sevdi zeytinyağını da bu sayede içer. Ne zormuş çocuk büyütmek

Hadi ya şimdi daha çok korktum. Bidaha fitil vermicem o Zaman. Rezeneyle zeytinyağını karıştırıp veriyim hergün o işe yarar belki. Rezeneyi sevdi zeytinyağını da bu sayede içer. Ne zormuş çocuk büyütmek
Ben artık çıldırmak üzereyim ve ewde eşimle gerile gerile 2 yıldır kafaları yicez. Bide benim oğlum makarna patates kızartması şehriye çorbası köfte va şeyller yiyor sebzeyle arası sıfır. Zeytinyağ falan hiç bir işe yaramadı bende. 2 yıldır uğraşıyorum. Rezene sallama baketlerdekimi. Nasıl yapıyorsun bende deneyeyim bi

hergün mutlaka zeytinyağı ile karnına sırtına masaj yapın sizde gün içinde armut kayısı kurusu gibi şeyler yiyin hatta ishal yapan şeyler neyse araştırın onları yiyin ... fitile alışan bebek kendi kakasını yapmaz ... bence doktor değiştirin lavman için daha çok küçük yavrum biz dayanamıoruzz... poposunu uyarma bu sakıncalı bişi....

Poposuna bu kadar müdahale etmeyin tembelleşir. Çok sık kaka yapmaması kötü bir şey değil sadece anne sütü alan bebeklerde normal bir durum.

3 aylık bebeklerde bağırsak ip gibi olur ben doğum yaptığımdan beri annem hep kimyon çayı içirirdi oğluma bir çay kaşığı doktora sordum bi keresinde sakın içirmeyin söyle böyle dedi ve bize şuan adını hatırlamadığım ufak bi şişe damla yazdı ki onu devlet karşılamıyor eczanede aldık ilacı çocuk bu seferde gaz çıkaramamaya başladı bırak kaka yapmayı gene anneme başvurdum zeytinyağını içir bi kaşık ardına ılık su ver dedi aç karnına 10 dk sonra çocuk kaka yaptı şükür dedik şimdi bile nezaman kabızlık olsa önce kimyon çayı içiririm sonra zeytin yağı veririm üstünede ılık bi su sıcak tut bebeğin karnını ve bebek yağı ile masaj yap bağırsaklarına hafif hafif inş. geçer sıkıntınız

3aylik oglum.1haftadir kakasini iki uc gunde bir zorla yapiyo.doktorun soyledikleri milupanin rezene cayini bir kasik ver.3kayisiyi suda kaynat sabah aksam birer cay kasigi ver.iki gundur ise yaramadi bekliyorum kaka yapsin diye

Görümcemin kızı da böyleydi. Ya uyarırdı ya da fitille yaptırırdı. Doktor bu çocuk doymuyor ondan yapmıyor demiş. Mama ya başlamıştı. Kilo alımı nasıl?

Anne sütü alan bebeklerde 10 güne kadar dışkılamama normal görülür eğer Bebeğinizin sıkıntısı yok rahatsız değilse dışarıdan fitile müdahale etmenize gerek yok sonrasında bağırsaklar tembelleşiyor benim kızımda 4,5 ay 2 yada 3 günde bir yapıyordu şimdi 14 aylık ek gıdaya geçtikten sonra düzene girdi kahvaltıya başlattığımdan beride sabahları sıcak suda beklemiş bir tane Kayısı veriyorum onunda faydasını gördük bebeğin çok küçük değil rezene çayı verebilirsin ben 15 günlükken gaz için günde 30cc veriyordum birde arkadaşlarda bahsetmiş biogaia damlama ilaç değil bu damlama içinde probiyotik bakteriler var 2014 Kasım annelerinde faydasını gören çok kişi oldu

Ben artık çıldırmak üzereyim ve ewde eşimle gerile gerile 2 yıldır kafaları yicez. Bide benim oğlum makarna patates kızartması şehriye çorbası köfte va şeyller yiyor sebzeyle arası sıfır. Zeytinyağ falan hiç bir işe yaramadı bende. 2 yıldır uğraşıyorum. Rezene sallama baketlerdekimi. Nasıl yapıyorsun bende deneyeyim bi
Milupanın rezene çayını veriyorum. 2 tatlı kaşığını 1 bardak suyla karıştırıyorum 2-3 çay kaşığı ona veriyorum kalanını ben içiyorum. Gazı için çok işe yaradı. Senin bebeğin artık büyümüş daha fazla verebilirsin belki işe yarar.
3aylik oglum.1haftadir kakasini iki uc gunde bir zorla yapiyo.doktorun soyledikleri milupanin rezene cayini bir kasik ver.3kayisiyi suda kaynat sabah aksam birer cay kasigi ver.iki gundur ise yaramadi bekliyorum kaka yapsin diye
Kayısıyı deniyicem bu akşam doktor tavsiyesiyse bişey olmaz heralde. Kakasını yaparsa haber ver olur mu merak ettim işe yarayacak mı
Görümcemin kızı da böyleydi. Ya uyarırdı ya da fitille yaptırırdı. Doktor bu çocuk doymuyor ondan yapmıyor demiş. Mama ya başlamıştı. Kilo alımı nasıl?
Kilo alımı iyi ayda 800 gr-1000 gr arası. Doymasa kilo almaz heralde bide çişli bez sayısı da yeterli. Hep çişle dolu dolu alıyorum bezini

X