Bebeğim mememi kavramiyor

Maviboncuk123

Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2023
42
5
24
Merhaba
Benim size danisicak bir konum ve yardımınıza çok ihtiyacım var lütfen bu konu hakkında bir fikri olabilen yazsın cidden zor durumdayım ben bir haftalık anneyim ve bebeğim memeyi reddediyor ve kavramiyor memeyi almak istiyor aranıyor ama emmiyor sütüm var iki saatte bir 50 ml sagiyorum ve şırınga ve parmak yardımıyla bebeğime veriyorum bu beni çok yıpratıyor ve yoruyor bir haftafa sadece beş saatlik uykum çok yoruldum ne yapicam bilmiyorum mama vermek istemiyorum memeyi almasını istiyorum ama bu gidişle olmayacak gibi sabredemeyecek gibiyim lütfen bana yardim edin dualarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var

Bi yakınım bu sorunu yaşamıştı. Bebek meme ucunu ararken şırıngayla azcık memesinin üstünden damla damla akıtıyordu. Bi kaç gün içinde böyle böyle alıştırmıştı

Merhaba
Benim size danisicak bir konum ve yardımınıza çok ihtiyacım var lütfen bu konu hakkında bir fikri olabilen yazsın cidden zor durumdayım ben bir haftalık anneyim ve bebeğim memeyi reddediyor ve kavramiyor memeyi almak istiyor aranıyor ama emmiyor sütüm var iki saatte bir 50 ml sagiyorum ve şırınga ve parmak yardımıyla bebeğime veriyorum bu beni çok yıpratıyor ve yoruyor bir haftafa sadece beş saatlik uykum çok yoruldum ne yapicam bilmiyorum mama vermek istemiyorum memeyi almasını istiyorum ama bu gidişle olmayacak gibi sabredemeyecek gibiyim lütfen bana yardim edin dualarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var
Emzirme eğitimi aldım ben de. Yenidoğan sondası mı dedi eğitmen hatırlamıyorum ucu şırıngaya bağlı incecik bir boru gibi,eczanede bulunurmuş,onu göğsünüze yapıştırın. Meme reddi tekniklerinden biri buymuş. Göğüs ucunu emecek ama o pipetten süt gelecek.
Emzirmeye başlamadan önce de sütünüzle göğüs ucunu sıvazlayın bebeğin de dudaklarına sürün tadını alması için. Belki de denemişsinizdir🥲 ben henüz yaşamadım doğumuma var daha, sadece eğitimde öğrendiklerim bu🙏🏼 bilmişlik taslamış gibi olmayayım.
Bahsettiğim aparatın görselini bulayım bi

Merhaba
Bahsettiğim aparatı buldum beslenme sondası diye geçiyor,Yenidoğan’daki daha ince tabi. Bir süre göğüs ucunuza yakın bantlarsanız belki alışır 🤷🏻‍♀️

Eklentiler

• 38E141E1-72A4-4E2F-BA9C-DDBCD3EF6AF0.jpeg
    38E141E1-72A4-4E2F-BA9C-DDBCD3EF6AF0.jpeg
    22,5 KB · Görüntüleme: 96
  • 7B01033F-5E6B-4323-A0AA-36999E8F9262.jpeg
    7B01033F-5E6B-4323-A0AA-36999E8F9262.jpeg
    34,1 KB · Görüntüleme: 98
Benim de 2 gün tam kavrayamadı. Hastanede her emzirmede yardım istedim. Evde olsam yapamazdım. Ebelerle beraber alıştırdık.
Tavsiyem tamamen memeden uzaklaşmadan emzirme danışmanından yardım al. Ben geçen bebeği devlet hastanesine götürdüm doktor hemen emzirme de sorun yaşıyorsan seni emzirme damışmanına yönlendireyim dedi. Bende sorun olmadığını söyledim. Sorun olursa mutlaka faydalan dedi. Sanırım her hastanede var artık.

Emzirme danışmanı varsa yardım alın. Biberonla vermeyin. Kaşıkla da besleyebilirsiniz bir süre idare edeceksiniz benim de öyleydi. Daha sonra silikon uçla emzirmeye başladım ben 2 haftalıkken. Şimdi 3 aylık oldu silikonu da anca bıraktırabildim. Biraz büyüyüp çenesi güçlenince kavrıyor. Silikon uç alacaksanız da mamajoo alın . Avent wee hepsini kullandım en ince en düşmeyen bu. Kendi kutusunda da steril edilebiliyor

X