Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebeğim Nasıl erken Yürür?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
canım sen kafana taktıkça daha da üstüne gelecekler, hiç umurunda değilmiş gibi davran sen
üstelik o etrafındaki çok bilmişlere de ki: erken yürümek, erken emeklemek, erken konuşmak vs. zeka belirtisi değildir kesinlikle. çocuğum erken yürüdü zeki olacak diye düşünmesinler
einstein mıydı 4-5 yaşında konuşan? tam hatırlaymadım kızlar
Sanırım bir çok annne baba dünyanın en zeki bebeğinin kendi bebekleri olduğunu düşünüp gördükleri bebeklerle kıyaslıyorlar kendi bebeklerine yaptıkları haksızlıkların farkındalarmı acaba?Benim kendi fikrim dünyaya gelen özel durumlar hariç bütün bebekler aynı becerilere sahip biraz bizim yönledirmemiz bira çevre faktörü insanın kişiliğini belirliyor.sevmiyorum ben bu kıyaslama olayını hiç etik bulmuyorum.

merhaba.benim 12 aylık bir kızım var.boyu 80 kilosu 12.annesi ve babası olarak bizde yapılı bireyleriz.biraz endişelerim var ama kilo almasın diye dikkat etmeye çalışıyorum obezlikten korkuyorum.acaba bu şekilde kilo ve boy oranı ayına göre fazlamı.bide kızım koltuklara tutunup kalkıyo hatta sıralıyo ama henüz kendi kendine yürümeye başlamadı bana yürümesi lazım diyolar.buda beni endişelendiriyor.tabi her bebek farklı büyüyor ama kulak asmamaya çelşıyorum ama tabi bir yandanda endişelenmiyor değilim.sizlere göre ben çocuğumu nasıl yürütebilirim yardım edermisiniz? cevap yazarsanız sevinirim.çok teşkkürler

merhaba.benim 12 aylık bir kızım var.boyu 80 kilosu 12.annesi ve babası olarak bizde yapılı bireyleriz.biraz endişelerim var ama kilo almasın diye dikkat etmeye çalışıyorum obezlikten korkuyorum.acaba bu şekilde kilo ve boy oranı ayına göre fazlamı.bide kızım koltuklara tutunup kalkıyo hatta sıralıyo ama henüz kendi kendine yürümeye başlamadı bana yürümesi lazım diyolar.buda beni endişelendiriyor.tabi her bebek farklı büyüyor ama kulak asmamaya çelşıyorum ama tabi bir yandanda endişelenmiyor değilim.sizlere göre ben çocuğumu nasıl yürütebilirim yardım edermisiniz? cevap yazarsanız sevinirim.çok teşkkürler

boy ve kilosu icin internetteki arama motoruna persentil hesaplama yaz cikan sayfadaki bos alanlara degerleri gir.ay ay gelisimini oradan takip edebilirsin bebisinin

slm benim oğlumda 11 aylık ama hala yürümüyor bişeylere tutunup güzel kalkıyor ama yürüme yok gerçeği çevremden öyle çok üstüme gelen kimse yok ama ben bi anne olarak oğlumu herkese karşı savunabilir koruyabilirimde geç yürümüş yada erken yürümüş o benim oğlum kimsede oğlum için beni yargılayamaz bence sende önce o kayınvalidende felan çocuğunu korumaya savunmaya bak sen stres yaptıkça bu senin zafın olduğunu farkedenler dahada üstüne gelirler o sadece senin çocuğun kavınvalidedinin yada görümcenin değil önce çocuğuna sahip çıkmasını onuda kendinide savunmasını bil o şunu söyler bu bunu söyler saçmalıkların peşinede düşme hangi devirde yaşıyoruz ya

hiç güleceğim yoktu sen çok yaşa e mi:86:
benim bebeğim eltiminkinden daha geç yürüdü diye ayrım yapacaks kayınvalide,ben onu naparım biliyo musun:KK52:
hiç böyle bişey de duymadım,ne tuhaf insanlar var:KK47:

Her annenin az çok gelişim psikolojisinden anlaması gerekir bence. Her bebeğin gelişiminde ayrı bir genetik plan, program vardır. Ne yaparsanız yapın bunu çok öne alamazsınız. Hatta bilinçsizce yaptığınız bazı şeyler bebeğinize zarar bile verebilir. Bireysel farklılıkları yarış konusu yaptırmayın lütfen!

Gerçekten 19 mu benim kızda 18.30 aylık olacak ayakta yürüyor ama böyle koşarcasına değil sizce tam anlamıyla yürür mü?

X