Bebeğim tüm ihtiyaçları karşılandığı halde sürekli ağlıyor

Ya mide ya da gaz sorunu vardır ama doktor gazı anlardı neden gaz demedi acaba.

benim bebegim de boyleydi ve asiri gazliydi, cok huysuzdu. sizi korkutmak istemem ama oglum suan 16 aylik ve hala huzursuz, her seye aglar, sinirli bir cocuk. kalabalik ortama gittigimizde daha cok huzursuz. hamileligim berbat gecti; bol travmali, stresli ve kaygili...
Hamileliğiniz kötü geçtiği için kendinizi suçlamayın, kötü hissetmenize gerek yok. Ben de kızım kolik sancılarını atlatana kadar kendimi heba ettim. Çok stresli hamilelik geçirdiğim ve planlı sezaryenle doğurduğum için kendimi suçlayıp durdum. Geçmişte sigara ve alkol de kullandığım için olduğunu düşündüm hatta. Ama bu huysuzluğun gerçekten bizim yaptığımız şeylerle ilgisi yok. Bir arkadaşım asla sigara alkol kullanmamış hayatında, pamuk gibi hamilelik geçirdi, hiç ekonomik kaygıları da yoktu. Normal doğurdu, 1.5 yaşına kadar emzirdi… Ama bebeği asla susmuyordu sürekli ağlıyordu hep huzursuzdu. Kimi bebeğin karakteri böyle oluyor sabretmekten başka yolu yok maalesef. İnsan kendini suçlayabiliyor. Benim kızım 1.5 aylıkken rahatladı uykuları düzene girdi normale döndü. Konu sahibi size de tek önerim maalesef sabretmek. Çok zor olduğunu biliyorum, sizinki benimkinden de çok daha uzun sürmüş ne kadar yorgun olduğunuzu tahmin bile edemiyorum. Ama bir gün gelecek ve bu emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Uykularınız da ruh haliniz de normale dönecek. Her gün mutlaka gün ışığı alın, bebeğinizle günlük alışverişinizi yapmaya çıkın. Bir termos kahve alın yanınıza parkta oturup nefeslenin. Size de ona da çok iyi gelecek bu yürüyüşler. Sakın kendinizi suçlamayın harika bir annesiniz.

Kızlar selam, 54 günlük bir bebeğim var, karnı tok, üstü başı temiz, altı hep temiz dikkat ediyorum, kucağıma alıyorum seviyorum zaman geciriyorum, düzenli duş alıyo ancak hep ağlıyor keyifli olduğu zamanlar çok nadir… Dün doktora gittik, bu konuda masraftan da kaçmadık muayenesine yüklü bir miktar ödediğimiz son derece tecrübeli bir doktor. Tüm muayeneleri yapıldı derdimi anlattım bir sorunu yok çocuğun kulağından ultrasonuna dek bakıldı her seyine. Çocuk huzursuz. Bir tek arabayla gezerken susuyor bir de slingde böyle bakınca bir ağrıdan vs de aglamadigi belli zaten. Benim hiç tecrübem yok bebek konusunda. Doktor böyle gidecek bi süre belli ki sen bir şu 3 ayi doldurmaya bak rahatlar o dedi. Çocuğun tek rahat günü Cuma… mübarek gün falan diye demiyorum bir tek o günü sakin geciriyor. Sizden tecrübeli olanlar vardır belki bir eksiğimi söyler yapmam gereken bi şey vardır Allah aşkına yardım edin 2 dk kenara koyup nefes alamıyorum bebeğimi çok yoruldum.
Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Benim oğlum da böyleydi ne yapsak olmazdı hep huzursuzdu ve ağlardı. Bazı bebekler zor mizaçlı oluyorlar ve çok tepkisel oluyorlar. Bizim 4 aydan sonra azalmaya başladı 6 aylıkken daha iyiydi. 12 ay sonrası baya yüzü güler olmuştu. Şimdi 21 aylık ve sakin bir çocuk oldu. O günlere baktığımda nasıl hayatta kaldım acaba diye düşünüyorum. Kendinde ya da çocuğunda eksik aramak seni üzer olduğu gibi kabullenmek gerek (tüm tıbbi tetkikler sorun yok diyorsa çünkü alerji, reflü vb aşırı huysuzlaştırır). Geçeceğini bilmek, eğer imkanın varsa bazen yarım saat de olsa güvendiğin birine emanet edip nefes almak, Allahım bu hep böyle mi olcak bittim ben gibi düşüncelerle kendini üzmemek tavsiyem olabilir.

X