Bebegimi bakiciya birakiyorum icim rahat degil kizlar nolur bir yol gosterin

birevimolsun

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2024
90
-10
34
Bakici eski komşum 65 yasinda.yanaisl anlatsam siz görseniz ay ne kadar iyi dersinizama işin içine girince bana pek öyle gelmiyor
Sizlere bazı sorularım olacak.
1.mesela kadına ben dedim bebek uyuyor olabilir diye eve anahtarla giriyorum bunu söyledim zil çalmam dedim ve geleceğim saatler belli.ben kapıdan girince ses yok benim girdigimi anladığı ana bebege şirinlik yapıyor aman aman aman severim seni vs diyor.yani duyayım da ay bebegimi ne çok seviyor diyeyim bu durumla evin içinde çok karşılaştım gerek var mi böyle bir şeye?
2. Benim 5 yasinda bir oglum daha var.Oglum onunla nenesi gibi oynamak istiyor.o da kadından gözünden anlıyorum bunalıyor anlıyorum kadını ve oğlumu surekli uyarıyorum dikkatini başka yere çekmek istiyorum ama kadin yine onunla oynamış oluyor ama bakin şurası canımı sıkan şey.eline cocugun fermuarlı kapsonlu ceketini almış guya oyun yapıyor onun suratına atıyor oglum da önce bir afalliyor kadin da gülüyor o arada şirinlik yapıyor oglum da heyecanla oyuna devam ediyor o ona atıyor o ona.oyun sanıyor oglum ama kadin bariz ortada sinirini çıkarmak için oyuna vurup cocugun suratına atıyor müdahale ettim..daha önce de yastıkla yapmıştı bunu.yastikta ne var demeyin kadin tüm gücüyle yastığı cocugun suratına fırlatıyor ben anlıyorum.bu durumda siz ne düşünürsünüz?
3.kadin 65 yasinda çocuğumu kucağından düşürür mu veya bir yere ayağı takılır vs olur mu? Diye canim sıkılıyor aklim kalıyor.yere oturmayayim diye cocugun ana kucağını koltuğun üzerine koymuş yemeği burda yedirdim diyor kendi rahat etmek için.yani yere oturarak yedirse kalkması sorun olur herhalde.ben evdeyken yere oturtup yediriyor ama.siz olsanız bu durumda ne düşünürsünüz?
4.bir de bazen telefonla arıyorum cocugu uyatmaya çalıştığını söylüyor bu duurm da canımı sıkıyor uyumuyorsa uyumasın uykusu gelince uyur zaten degil mi?
Kizlar sizler durumlarda ne düşünürdünüz? Bebege baktıracak kimsemiz yok.bir ablası var esimin onu mu çağırsam o da 30 km yoldan gidiş geliş yapacak.
Bebegim 6 aylik bu arada.
Kadin ben arkami donmusken bebek kucagindaydi bebek bir çığlık attı ağlamaya başladı.bubda kahkahalarla gülerek agzina oyuncak almış kendi birden çekince acıttı herhalde diyor.bunu KAHKAHA ATARAK SOYLUYIR.BWBEGIM AGLARKEN CANI YANARKEN.ayrica kadin hakkinda bana ona nasıl birakirsi n cocugunu o kadin insanları da çocukları da sevmiyor sinirleri bozuk dediler.

Son düzenleme:
1- belki denk gelmiştir. Bi de her an bebeğe şirinlik yapamaz zaten o zamanlara denk gelmiş olabilir
2- bu enteresan ama 5 yaşında ki çocuk insanın enerjisini anlar kendine kötü davranıldığını hissetse kadından uzak dururdur sanki bilemedim
3- bunun yaşlılıkla pek Alakası benim ablam var 37 yaşında ayak bağı mı çözük değildir nedir düz yolda düşer 😃
4- hangi bebek uykusu gelince uyuyor ya hu 😀 biz de zamanında bebeğimizi uyutmak için uğraştık yani bilemiyorum

Yastığı sinirle oğlunuzun suratına fırlattığını düşünüyorsanız tabi ki o kişiye emanet etmemelisiniz. Fiyatı daha uygun olduğu için mi komşunuza baktırıyorsunuz?

Eşinizin kız kardeşinden hergün gelip bakmasını bekleyemezsiniz. Hatır için hergün gelip bakılmaz, işin içine para girince de aranız bozulabilir. Akrabayla iş olmaz.

Ya kendiniz bakacaksınız ya da profesyonel bi bakıcı tutacaksınız, başka bi çare gelmedi aklıma maalesef.

Yastığı sinirle oğlunuzun suratına fırlattığını düşünüyorsanız tabi ki o kişiye emanet etmemelisiniz. Fiyatı daha uygun olduğu için mi komşunuza baktırıyorsunuz?

Eşinizin kız kardeşinden hergün gelip bakmasını bekleyemezsiniz. Hatır için hergün gelip bakılmaz, işin içine para girince de aranız bozulabilir. Akrabayla iş olmaz.

Ya kendiniz bakacaksınız ya da profesyonel bi bakıcı tutacaksınız, başka bi çare gelmedi aklıma maalesef.
Yok ablası da gelse elbette para ile gelecek o şekilde cagiramayiz zaten

Bakici eski komşum 65 yasinda.yanaisl anlatsam siz görseniz ay ne kadar iyi dersinizama işin içine girince bana pek öyle gelmiyor
1.mesela kadına ben dedim bebek uyuyor olabilir diye eve anahtarla giriyorum bunu söyledim zil çalmam dedim ve geleceğim saatler belli.ben kapıdan girince ses yok benim girdigimi anladığı ana bebege şirinlik yapıyor aman aman aman severim seni vs diyor.yani duyayım da ay bebegimi ne çok seviyor diyeyim bu durumla evin içinde çok karşılaştım gerek var mi böyle bir şeye?
2. Benim 5 yasinda bir oglum daha var.Oglum onunla nenesi gibi oynamak istiyor.o da kadından gözünden anlıyorum bunalıyor anlıyorum kadını ve oğlumu surekli uyarıyorum dikkatini başka yere çekmek istiyorum ama kadin yine onunla oynamış oluyor ama bakin şurası canımı sıkan şey.eline cocugun fermuarlı kapsonlu ceketini almış guya oyun yapıyor onun suratına atıyor oglum da önce bir afalliyor kadin da gülüyor o arada şirinlik yapıyor oglum da heyecanla oyuna devam ediyor o ona atıyor o ona.oyun sanıyor oglum ama kadin bariz ortada sinirini çıkarmak için oyuna vurup cocugun suratına atıyor müdahale ettim..daha önce de yastıkla yapmıştı bunu.yastikta ne var demeyin kadin tüm gücüyle yastığı cocugun suratına fırlatıyor ben anlıyorum.bu durumda siz ne düşünürsünüz?
3.kadin 65 yasinda çocuğumu kucağından düşürür mu veya bir yere ayağı takılır vs olur mu? Diye canim sıkılıyor aklim kalıyor.yere oturmayayim diye cocugun ana kucağını koltuğun üzerine koymuş yemeği burda yedirdim diyor kendi rahat etmek için.yani yere oturarak yedirse kalkması sorun olur herhalde.ben evdeyken yere oturtup yediriyor ama.siz olsanız bu durumda ne düşünürsünüz?
4.bir de bazen telefonla arıyorum cocugu uyatmaya çalıştığını söylüyor bu duurm da canımı sıkıyor uyumuyorsa uyumasın uykusu gelince uyur zaten degil mi?
Kizlar sizler durumlarda ne düşünürdünüz? Bebege baktıracak kimsemiz yok.bir ablası var esimin onu mu çağırsam o da 30 km yoldan gidiş geliş yapacak.
65 yaşındaki bir kadına cocuk verilmez , o kadın ne verebilir ki çocuğunuza, daha bilinçli bir bakıcı bulun lütfen...

65 yaşında bir insanı duzeltemezsiniz, neyse o ve torunu değilse de özel bir sevgi ilgi duyması zor hâliyle.
Maalesef ülke koşulları 6 aylık bebeğin annesinin çalışmasını bekliyor.
Hala adam gibi bir yasa çıkaramadılar, en az 1 yıl bebek anne ile kalmalı, neden ülkemizde bu konu görmezden geliniyor, 3 çocuk yapın diyorlar bi de ...

Ben çok pimpirikli olduğunuzu düşündüm, kadın 65 yaşında yere oturamaması normal koltukta yedirse ne gibi problem olabilir ki benim annem 62 yaşında o da eğilip kalkmakta zorlanıyor bebeğime bakarken.
yaşlı kadınlar bizler gibi yeni oyunları bilemez ki yastık savaşı vs oynarlar ki bilerek hırsla attığını hiç sanmıyorum yapsa bile oğlunuz ondan uzak dururdu mutlaka anlardınız oğlunuzun tavrından
Bebekler kendi kendine uyuyalım demez hele ki 6 aylık bir bebek:) Benim kızım 2 yaşında şu an sizin gibi komşum bakıyor o da 58 yaşında bazen öğle uykusuna yatırmakta zorlansa bile uyutmaya çalışıyor çünkü o yaştaki bebeğin öğle uykusu alması gerektiğini düşünüyorum ben.
Bence siz bu durumu çok fazla kafaya takmışsınız ama yine de güvenmiyorsanız değiştirebilirsiniz ben bir sorun görmedim

65 yasinda kadin neden ve nasil iki cocukla ilgilensin beklentiniz cok yuksek pimpiriklisiniz boyle annelere gicik oluyorum 6 aylik bebek yatagin uzerinde yedirilse ne olur? Niye yere oturuo kalksin kadin cok yasli farkindamisini? Ayrica eminim siz abartiyorsunuzdur suratina yastik atiyor o bu begenmiyorsaniz baskasini bulun ama siz onada kulo takarsiniz bu kafayla

65 yaşında bir kadını tercih etmezdim ben olsam bakıcılık için.
65 yaş ileri bir yaş,sizin gibi yere hop oturup hop kalkmaz yani,istese de yapamaz. Bedeni izin vermez. Ha çok spor yapan atletik bir kadındır belki ama klasik 65 yaş teyzenin yapabilecekleri sınırlı.
Ben zaten büyükannelerin bebek/çocuk bakması taraftarı değilim. En basitinden sabit fikirliler,asla ikna edemezsiniz kendi bildiginden şaşmaz o yaştaki insanlar. Size şaşmış gibi gösterir arkanızı dönünce aynen devam eder bildigini yapmaya. Ben kendi annemi seneler oldu zor ikna ettim yemekten önce çocuklara abur cubur vermemeye. Anne bak yemek yemiyorlar sonra, verme demiyorum yine ver ama yemeklerini yesinler sonra ver diye diye. Beslenme konusunda da sorun yasamanız çok olası ek gıda döneminde.
Benim annem o yaşlarda ve bakamaz bebek falan,kayınvalidem 70 yaşında o da bakamaz,baktırmadım ikisine de. Kızım 11 yaşında yazın gönderiyorum bazen yanina denize gidiyorlar beraber,kocaman çocukla zorlaniyor ki kızım kendi özbakimını yapabiliyor.kaldı ki 6 aylık bebeğe bakabilecek.
Başka alternatif düşünün,2 cocuğunuz da henüz çok küçük. Bu iş yürümez zira.

65 yasinda kadin neden ve nasil iki cocukla ilgilensin beklentiniz cok yuksek pimpiriklisiniz boyle annelere gicik oluyorum 6 aylik bebek yatagin uzerinde yedirilse ne olur? Niye yere oturuo kalksin kadin cok yasli farkindamisini? Ayrica eminim siz abartiyorsunuzdur suratina yastik atiyor o bu begenmiyorsaniz baskasini bulun ama siz onada kulo takarsiniz bu kafayla
6 aylık bebeği o an kalkıp birşey almaya gitse saniyelik olay o bebek düser yüksekten. Benim kızım 1 aylıkken bacağinı yana atip döndü neredeyse koltuktan düşüyordu,asla bırakmam bebeği koltukta. Oğlum anakucağindan kalkmaya calişmışti o aylarda arabada. Koltukta falan olsa yanında olmasam düşerdi. Tabiki düsmesin ama yerde 20 cm den duşmekmi tehlikeli,en az 40 cm yüksekliğinde bir koltuktan mı?
Yani tehlikeli. Annesi bile koltuğa koymuyorsa genc kadın daha hakim duruma,bu kadında koymasın yani. Değer mi? Düşse bir yerine zarar gelse ne olacak? Konu sahibi de düşme ihtimali yüzünden istemiyordur koltuga anakucağı ile koymasıni,kadın rahatsiz olsun rahat etmesin diye değil.

X