Bebeğimi doğumda kaybettim

Merhaba başınız sağolsun. Zaman her şeyin ilacı. Dokturunuz söylemiştir ama sonraki hamilelikten önce genetik tarama yaptırmayı unutmayın.

İzlememiştim, konusuna baktım. Muhtemelen izleyemem de. Sağolun.

Çocuğu olmayan insanlar, anlayamıyor diye düşünüyorum. Sağolun, sinirimde kendimi yalnız hissetmiyorum en azından.
Ben zaten acıyı hafifletecek değersizleştirecek cümleler kuran insanlardan nefret ediyorum

Acınızı sonuna kadar yaşayın ki yeniden ayağa kalkın

Bastırmayın yoksa hep bir yerden çıkıyor

Bu boş beleş yorum yapanları hiç takmayın ağzı olan konuşuyor malesef

Çok haklısınız binlerce insan çocuk sahibi olabilmek için milyonlar harcarken değerini bilmeyenler ha bire ürüyor ya sokağa atıyorlar ya da doğru düzgün bakmıyorlar

Konu sahibi acınızı ben hissettim, gözümden yaş geldi. Ben belki de milyonda birini hissettim, siz çok daha yoğun yaşıyorsunuz şu anda. Maalesef sizin için yapabileceğim bir şey yok, bir çare de öneremeyeceğim. Ama siz bir şey isterseniz yazın lütfen, elimden geleni yaparım.
Bu arada konu sahibini eleştirmenin hiç sırası değil. Ayrıca kadın haklı, bazı kadınlar ve adamlar ebeveyn olmayı hiç hak etmiyorlar. Bazı aileler kötü, Allah'ın cezası denilecek tipte bir sürü insan var. Bu tiplerin üremesi hiç de iyi bir şey değil. Dibine kadar katılıyorum konu sahibine.
Aynı böyle hak etmeyen, çocuğuna sokağa bırakan birinin evladına yakınımdan biri sahip çıktı. Bu aile yıllarca her yolu denedi, olmadı. Sayısız tedavi, ameliyat, düşükle sonuçlanan gebelik... Sonunda evlat edindiler. Şansa kısmete o bebek iyi bir aileye denk geldi. Bir de denk gelmeme durumunu düşünün? Ne büyük risk oluşturuyor bu doğurup doğurup bakmayanlar farkında mısınız acaba?

Merhaba başınız sağolsun. Zaman her şeyin ilacı. Dokturunuz söylemiştir ama sonraki hamilelikten önce genetik tarama yaptırmayı unutmayın.
Teşekkür ederim. Bebeğimin sıkıntısı ne yazık ki öyle tarama testlerinde olan bir durum değil. Ne olduğunu da hala kimse bilmiyor. Çok zorlandık ama bulunsun sorunun tam olarak kapsamı diye otopsiye izin verdik. Ayrıntılı raporu bekliyoruz.

Yapacakları gen taraması doğum için yapılan taramalardan farklı olarak gen dizilimine bakan bir taramaymış. Çok detay öğrenemedim. Bağımsız raporları bekliyoruz.

Durumunuza çok üzüldüm ama bu yazdığınız pek olmamış, herkesin bebeği kendine kıymetli, imkansızlıklar içindeler diye bebek sahibi olmayı hak etmiyor demek değil kimse.
Yooo niye doğurup bebeğini sokağa ya da camdan atanlar da mı hak ediyor. Hiç de hak etmeyenler var

Rabbim gönlünüze ferahlık versin güç kuvvet versin 🤲🏻🤲🏻🤲🏻 bir şey sorabilir miyim acaba detaylı ultrason yapılmış mıydı ve kaçıncı haftalarda yapıldı (detaylı ultrason normalden farklı ya acaba bi perinatalog tarafından yapılmasına rağmen mi farkedilmedi diye sormak istedim)

Kısmeti olan bebekler ne imkansızlıklarda ne saçma ailelere doğup hayatta kalıyor, şu koca dünyaya bir benim güzel kalpli annesini üzmeyen bebeğim sığmadı.

Bu kısım hayatın sillesi ya, uyuştucu sigara kullanan orda burda kalan kadınların cocukları patır patır doğuyor, fakirlerin bisürü cocukları oluyor gecekondu da ama böyle özenenin olmuyor.

İmtihan bu da umarım tekrar anne olursunuz sağ Salim 🙏

Durumunuza çok üzüldüm ama bu yazdığınız pek olmamış, herkesin bebeği kendine kıymetli, imkansızlıklar içindeler diye bebek sahibi olmayı hak etmiyor demek değil kimse.

Evet haketmiyorlar, hiç bir cocuk sefaleti haketmiyor. Fakirlik güzellemesi yapmayın 😡

Başınız sağ olsun, acınızı yürekten paylaşıyorum. Kim ne der diye düşünmeyin, içinizden ne geliyorsa öyle yaşayın acınızı. Sizi üzen hiçbir yoruma kafayı takıp üzülmeyin lütfen.
Evladınız cennette size şefaatçi olacak inşallah 🌺
Dilerim sağlıklı mutlu huzurlu günlerde yaşayacağınız evlatlarınız olur. Keşke yanınızda olsam da size sımsıkı sarılabilsem🥹

Sevgiler ♥️♥️

Arkadaşlar böyle konularda polemik oluşturmayın gözünüzü seveyim. Kelimelerini ve cümlelerini özenle seçecek ruh hâlinde olmayabilir doğal olarak.

Başınız sağ olsun, çok üzgünüm; içinizdeki kor canınızı çok yakıyordur eminim. Zamanla küllenecek yangınınız, inanın alışacaksınız. Unutacak mıyım diye sorarsanız, hayır;ama alışacaksınız. Başka bir evladınız olduğunda size iyi gelecek. Umarım sağlıklı boy boy evlatlarınız olur, yuvanız cıvıldamalarıyla dolar. Annem karnında da ve doğurduktan sonra da kayıplar verdi. Bazen yaşasaydılar der hüzünlenir ama Allah sizi bana armağan verdi diye bizim varlığımıza şükreder.

Zaman, sadece birazcık zaman. Acınızı yaşayın, bastırmayın. Psikolojik destek lütfen alın.

Başınız sağ olsun. Çok istediğim ikiz kızlarımdan birini 28 haftalık doğumdan 5 gün sonra kaybettim. İnsan zor bir süreç yaşayınca dünyada bir tek kendisinin yaşadığını zannediyor, sizi anlıyorum. Ben sizin merak ettiğiniz cevabı naçizane vermeye çalışayım.
Bebeğinizin Rabbiyle anlaşması o kadarmış. Ahiret hayatı için sizi seçmiş. Dünyadaki anlaşması kadar kalmış.
Sizin de tekamülünüz için yaşamanız gereken bir süreci yaşıyorsunuz.
Her ruh dünyada bir iz bırakmak ister. Sizin kızınız kısa da olsa kendince izler bırakabilmiş. Siz de onu dünyada onurlandırmak isterseniz onun adına bir ağaç dikebilirsiniz.

Başınız sağolsun Allah yardımcınız olsun, bilin ki evladınız şuan bu dünyadan kat kat daha iyi bir yerde, elbette onu özleyeceksiniz ama onun için üzülmeyin, o hepimizden daha iyisine layık ki yaradan almış yanına. Yeniden evladınız olursa da kendinizi suçlu kötü hissetmeyin 🙏🏻

Rabbim gönlünüze ferahlık versin güç kuvvet versin 🤲🏻🤲🏻🤲🏻 bir şey sorabilir miyim acaba detaylı ultrason yapılmış mıydı ve kaçıncı haftalarda yapıldı (detaylı ultrason normalden farklı ya acaba bi perinatalog tarafından yapılmasına rağmen mi farkedilmedi diye sormak istedim)
Evet detaylı ultrason yapıldı. Hiçbir tahlilimde de sorun yoktu. Anlaması zor, hele bekleyen anneler için gerginlik olmasını anlıyorum, lütfen kendinize dert etmeyin çünkü dediğim gibi doktorlar böyle bir durumu hiç bilmiyor. Bebeğin bacakları kurbağa gibi açıktı ama normalde anne karnında zaten değişik konumlarda olabiliyormuş bebeklerin kolları bacakları, bizimkinin sorunu bilinmeyen bir nedenden öyle kemiklerinin kilitli kalması ve esnek olmaması. Bu da ultrasonda anladıkları bir durum değil. Başka eşlik eden sorunu var mıydı, bebekte beklenmeyen bir mutasyon mu oldu bilmiyoruz. Bilinen, tarama yapılan bir durum değil. Hatta ilk duyan doktorlar inanmıyor bile, omzu çıkmamıştır, omzu çıkan bebek takılmaz diyorlar ama eşim de odada olduğundan biliyoruz omuzları çıktı.
Bu kısım hayatın sillesi ya, uyuştucu sigara kullanan orda burda kalan kadınların cocukları patır patır doğuyor, fakirlerin bisürü cocukları oluyor gecekondu da ama böyle özenenin olmuyor.

İmtihan bu da umarım tekrar anne olursunuz sağ Salim 🙏
Gerçekten çocuğunu doyurabildikten sonra sevginin, ilginin bebeğin en önemli ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Para bugün var yarın yok. Ama evet, hamileliğinde hiçbir şeyine dikkat etmeyen, doğduktan sonra çocuğuna bakmayan, kıymet bilmeyip işkence edenlerin sağlıklı bebekleri olmasını kaldıramıyorum. Zaten çok üzülüyordum. Sağlıklı bir çocuğa kavuşmanın ne kadar zor olduğunu görünce iyice sinirleniyorum.
Başınız sağ olsun. Çok istediğim ikiz kızlarımdan birini 28 haftalık doğumdan 5 gün sonra kaybettim. İnsan zor bir süreç yaşayınca dünyada bir tek kendisinin yaşadığını zannediyor, sizi anlıyorum. Ben sizin merak ettiğiniz cevabı naçizane vermeye çalışayım.
Bebeğinizin Rabbiyle anlaşması o kadarmış. Ahiret hayatı için sizi seçmiş. Dünyadaki anlaşması kadar kalmış.
Sizin de tekamülünüz için yaşamanız gereken bir süreci yaşıyorsunuz.
Her ruh dünyada bir iz bırakmak ister. Sizin kızınız kısa da olsa kendince izler bırakabilmiş. Siz de onu dünyada onurlandırmak isterseniz onun adına bir ağaç dikebilirsiniz.
Başınız sağolsun çok üzüldüm bebeğinize. Evet, diyecek bir şey yok. Bebeğim için biraz kendimi toparladıktan sonra, gücüm yettiği sürece okuyan çocuğa burs vermeye karar verdim. Kızıma yapamadığım, dünyaya gelmiş başka çocuğa yarasın diye düşündüm. Belki içime biraz ferahlık verir başka bir çocuğu bir nebze rahat etmesi.

Şu konuya bile öyle kötü kalple yapilmis yorumlar var ki! Zevk mi alıyorlar anlamıyorum. Yorum yapmak zorunda bile değilsiniz. Yani konuyu okudun yorum yazacaksın diye ön koşul yok! Benim bile o yorumlara içim sıkıldı yok kendini düzgün ifade edememiş vs. Edebiyat öğretmeni misiniz siz!
Konu sahibi, basınız sağolsun diyebileceğim pek fazla sözüm yok.

Başınız sağolsun çok üzüldüm bebeğinize. Evet, diyecek bir şey yok. Bebeğim için biraz kendimi toparladıktan sonra, gücüm yettiği sürece okuyan çocuğa burs vermeye karar verdim. Kızıma yapamadığım, dünyaya gelmiş başka çocuğa yarasın diye düşündüm. Belki içime biraz ferahlık verir başka bir çocuğu bir nebze rahat etmesi.

Biz de evladımız adına bir su kuyusu açtırdık. Onun hayra hayrata ihtiyacı yok, o rabbimizin Kerem dolu katında fakat bu dünya da onun için, onun adına, onun hatırasına bir şey yapmış olmak çok iyi hissettiriyor

Eksi_Elma başınız sağ olsun ben de uzun yıllar sonra kavuştuğum yavrumun elini bile tutamadım.Acınız geçmeyecek ama inanın hafifleyecek 10 yıl geçti artık ağlayamıyorum bile Allah başka başka dertler verdi diyeyim.Sonrasinda bir kızım oldu ve tedavisi tam olarak mümkün olmayan doğumsal bir rahatsızlıkla doğdu. Ben sizin gibi düşünüyorum bazen sonra tövbe ediyorum.Kızım 8 yaşında sıradan sağlıklı bir hayatı olmasını herseyden çok isterdim.Ama düşünerek, kıyaslayarak keşkelerle ne yazıkki hep kendimize yapıyoruz. Allah yardımcınız olsun.

Biz de evladımız adına bir su kuyusu açtırdık. Onun hayra hayrata ihtiyacı yok, o rabbimizin Kerem dolu katında fakat bu dünya da onun için, onun adına, onun hatırasına bir şey yapmış olmak çok iyi hissettiriyor
Evet, bize de kızımız için bir şey yapmak istiyoruz. Onun beni üzmeyen güzel kalbine yakışan bir hareket gibi geliyor başka bir çocuğa faydası olması.
Eksi_Elma başınız sağ olsun ben de uzun yıllar sonra kavuştuğum yavrumun elini bile tutamadım.Acınız geçmeyecek ama inanın hafifleyecek 10 yıl geçti artık ağlayamıyorum bile Allah başka başka dertler verdi diyeyim.Sonrasinda bir kızım oldu ve tedavisi tam olarak mümkün olmayan doğumsal bir rahatsızlıkla doğdu. Ben sizin gibi düşünüyorum bazen sonra tövbe ediyorum.Kızım 8 yaşında sıradan sağlıklı bir hayatı olmasını herseyden çok isterdim.Ama düşünerek, kıyaslayarak keşkelerle ne yazıkki hep kendimize yapıyoruz. Allah yardımcınız olsun.
Çok üzüldüm size de başınız sağolsun. Ne çok acı var dünyada. Çok teşekkür ederim paylaştığınız için. Kızınıza da hayatında bolca kolaylık ve rahatlık diliyorum. Kızsak da dövünsek de olan oluyor.

25 Ocakta 8senedir beklediğim 8 buçuk haftalık 3. Tüp bebek denemesinden olan bebeğimi kaybettim kalbi durdu genetik testi temiz geldi benim yavrumda kızmış kızımız olacaktı yaşasaydı benim tansiyorum yükseliyor gözüme kan oturuyor stresten üzüntüden kalbinin durduğunu öğrendiğimde bağıra bağıra ağlayıp niye bebeğimi aldı alacaksa niye verdi beni de alsaydı ben ölmek istiyorum diye ağladım şimdiyse iyi ki vermiş iyi ki hamilelik duygusunu tadabildim diye şükür ediyorum çok zor gerçekten çok zor ben ağlayamıyorum şuan hiç bir şekilde anlayamıyorum da olanları dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden

25 Ocakta 8senedir beklediğim 8 buçuk haftalık 3. Tüp bebek denemesinden olan bebeğimi kaybettim kalbi durdu genetik testi temiz geldi benim yavrumda kızmış kızımız olacaktı yaşasaydı benim tansiyorum yükseliyor gözüme kan oturuyor stresten üzüntüden kalbinin durduğunu öğrendiğimde bağıra bağıra ağlayıp niye bebeğimi aldı alacaksa niye verdi beni de alsaydı ben ölmek istiyorum diye ağladım şimdiyse iyi ki vermiş iyi ki hamilelik duygusunu tadabildim diye şükür ediyorum çok zor gerçekten çok zor ben ağlayamıyorum şuan hiç bir şekilde anlayamıyorum da olanları dua etmekten başka birşey gelmiyor elimden
Çok üzüldüm kaybınıza gerçekten. Bizim şimdilik hamile kalma sorunumuz olmadı. Hep çok şanslıyım, hamileliğim de çok rahat geçiyor nazar değmesin diye düşünüyordum. Olmayınca olmuyor işte.

Ama inanın ben de bebeğimi kucağıma alınca, ilk aklıma yıllarca bebek bekleyen anneler geldi. Yani böyle bir acıya rağmen, o hamileliği yaşayabilmek, bebeğimin hareketlerini hissedebilmek çok özeldi. Çok bağlanmıştım. 1 dakikasını bile geri vermem.

Hala bebek istiyorsanız, umarım sağlıklı bir bebeğe kavuşursunuz.

X