Bebeğimi emziremiyorum

1 damlaY

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2023
5
0
22
5 gün önce doğum yaptım. Göğüslerim gerçekten büyük ama uçları yok. Emzirme pozisyonumdan mı bilmiyorum ama bebeğime ucu tutturamıyorum. Silikon uçlarında boyu standartmış onlarda bebeğimin ağzına büyük geliyor. Lütfen yardım edin delirmek üzereyim

Emzirme danısmanına danısın. Futbol topu pozisyonunda emzirmeye calısın. Memenin ucları emdikçe cıkıyor.silikon ucun içine mama enjekte ederek kandırın. Basta hemen süt akmadığı için de tutamayabiliyorlar memeyi bence.

Silikon uclari standart degil ben 5 sene once kizim icin kullanmistim farkli ebatlarda vardi avent almistim

Güle güle büyütün bebeğinizi. Emzirme danışmanından yardım alın bence. Devlet hastanelerinde de oluyor genelde. yenidoğan kısmında.

Hayırlı olsun öncelikle kuzum. İmkanın varsa ben de emzirme danışmanından yardım alman taraftarıyım. Ama yok olarak farz ederek yazıyorum. Kuzum bebek gögüs ucunu emmiyor. Göğsün kahverengi kısmını komple ağzının içine alarak emmeyi gerçekleştiriyor. Sen kahverengi kısmı komple ağzına vermeye çalışmaktan vazgeçme. Ama gene olmuyor dersen gögüs ucu çıkarıcı aparatlar var. Onlardan yardım alabilirsin. Hiçbir şey yoksa şırınga ile de yapabilirsin bunu. Videonun linkini aşağıya ekliyorum. İstersen bunu bir dene. Gene olmazsa makineyle sağıp vermeyi dene güzelim

Bebekler göğüs ucunu emmmiyor siyah belgeyi mümkün olduğunca ağzına sokun. Ucunu alırsa problem oluyor zaten. Emzirme danışmanından yardım alın . Silikon isine hic bulasmayin biraktirmasi ayrı dert süt akisida ueterince olmuyor ... C şeklinde baş parmaginiz üstte dört parmağınız altta olacak şekilde tutup bebeğinizin ağzına burnuna degdirin bebek otomatik ağzını açacak o sırada sokun memeyiyi. Biberon kullanmayın biberonda emme refleksini bozup beceginizin memenizi aktif emmesini engeller.

Bu sayfayı bi incele istersen hatta yazabilirsin de dönüyor gördüğü zaman . Ben bir çok bilgiyi bu kızdan öğrendim .

Aynı problemi yaşamıştım. Bebeğimin apzı o kadar küçüktü ki ve göğüslerimde çok şişti tutamıyordu. Ucu da yoktu silikon uca geçtim bıraktrması çile oldu. Yeni doğum yapan kadınlarda göğüs çok dolu olduğu için bebeğin ağzına göre elimizle küçültüp veremiyoruz maalesef bende de öyle olmuştu çözüm olarak şunu sunabilirim biraz pompayla göğsü Çekin hafif boşaltın göğüsünüzu yumuşadığı zaman bebek daha daha kolay kavrayacaktır kahverengi kısmını vereceksiniz zaten. O süre içersiinde baktınız olmuyor pes etmeyin sağıp kaşıkla verin biberon vs asla vermeyin. Her acıkmasında tekrar memeyi teklif edin. Ben serçe parmağımı emdirip ağzının kenarından enjektörle süt gönderiyordum azar azar memeden içiyormuş gibi olsun diye.

5 gün önce doğum yaptım. Göğüslerim gerçekten büyük ama uçları yok. Emzirme pozisyonumdan mı bilmiyorum ama bebeğime ucu tutturamıyorum. Silikon uçlarında boyu standartmış onlarda bebeğimin ağzına büyük geliyor. Lütfen yardım edin delirmek üzereyim
İlk cocucugumda benimde göğüs uçlarım yoktu emdikçe çıkacak,ebenin söylediği sadece ucunu değil koyu renkli kısmıda ağzına ver bu şekilde yara da olmaz demişti

X