Bebeğimi nasıl giydirmeliyim? 3 aylık

biradamavisi

Duygusallanıyorum, ne hoş.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2012
483
271
Arkadaşlar 3 ay 6 günlük bebeğim var. 2 gündür öksürüğü var. Doktora götürdüm bir şey görmedi ciğerlerinde falan takip edelim dedi. Daha küçücük yavrum nerde hata yaptım da üşüdü. Evimiz 23-24 derece. Kısa kollu zıbın üstüne uzun kollu pijama giydiriyorum. Gündüz yelek geceleri de 2 kat örtü ile uyutuyorum. Bir forumda uzun kollu zıbın üstüne uzun kollu pijama giydirilmeli demişler hatta alta askılı zıbınla. Çocuğu az giydirip hasta mı ettim of of

Bebekler sizin hissettiğinizin 1 tik ustunu hissederler sadece, yani siz ne giyiyorsaniz 1 tık ustu yeterli. Oksuruk sadece usutmekten olmaz. Halıdan olabilir, odanin kurulugundan olabilir, kullandiginiz bebek deterjanindan veya genel ev temizlik deterjanindan olabilir (misal yumuşatıcı kullanmayin), mevsim gecisinden olabilir, tuylu battaniyeden olabilir. Bunlari oylesine saydim hiçbiri olmayabilir de. Usuttum diye düşünmeyin sadece.

Bebekler sizin hissettiğinizin 1 tik ustunu hissederler sadece, yani siz ne giyiyorsaniz 1 tık ustu yeterli. Oksuruk sadece usutmekten olmaz. Halıdan olabilir, odanin kurulugundan olabilir, kullandiginiz bebek deterjanindan veya genel ev temizlik deterjanindan olabilir (misal yumuşatıcı kullanmayin), mevsim gecisinden olabilir, tuylu battaniyeden olabilir. Bunlari oylesine saydim hiçbiri olmayabilir de. Usuttum diye düşünmeyin sadece.
Yani ben kısa kollu giydiğim için onun da kısa kollu üstüne uzun kollu giydiriyorum. Deterjanını değiştirdim acaba ondan mı bunu hiç düşünmedim. Ama hırıltılı da bir öksürük yani geniz akıntısıyla birleşik sanki. Her gün aspiratörle temizliyorum burnunu artık. İster istemez üşütmeye bağladım doktorum hasta birisiyle aynı ortamda bulundu mu dedi bir yere çıkmıyoruz hava aldırmaya çıkarıyorum dışarı ama kapalı ortamlara girmiyoruz neden böyle oldu anlamadım

Hepsi olabilir, doktor ciddi bir sorun görmediyse cok uzulmeyin, cevredeki etmenleri gozden gecirin, çok giydirmek de cok iyi demek degil. Alerji de genizde doluluk ve akinti yapabilir, o akinti da bir sure sonra ister istemek hirilti yapar. Siz gözlemlemeye devam edin, iciniz rahat etmezse baska bir doktora da gösterirsiniz bir daha. Deterjani da değerlendirin.

Hepsi olabilir, doktor ciddi bir sorun görmediyse cok uzulmeyin, cevredeki etmenleri gozden gecirin, çok giydirmek de cok iyi demek degil. Alerji de genizde doluluk ve akinti yapabilir, o akinti da bir sure sonra ister istemek hirilti yapar. Siz gözlemlemeye devam edin, iciniz rahat etmezse baska bir doktora da gösterirsiniz bir daha. Deterjani da değerlendirin.
Teşekkür ederim 🙏

Asıl fazla giydirmekten hasta olur bebekler Sadece yenidogan döneminde siz ne giyerseniz bir tık üstü giydirin. O da ilk 28 gün. Bebeğiniz 3 aylık siz ne giyerseniz o da o şekil giyinmesi lazım benim değil doktorların dediği bu. Yani usuttugunuzu düşünmeyin fazla bile giyinmis

Fazla giydiklerinde terleyip hasta oluyor bizden bı kat fazla giymeleri yeterli olur üzülmeyin iyileşir hemen

ben gecen yil isiyi ayarlamayip cocugu kis gunu isilik yapmistim .en guzeli oda termometresi alin ordaki isiya gore ayarlayin.mutlaka uyku tulumu lazim bence ustunu acti etti derdi olmuyor

X