Bebeğimin 1 aydır kabızlığı var yardım😕

patatessever

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2017
7
0
26
Bebeğim 2 aylık ve son 1 aydır tuvaletini yapamıyor. Bi anda başladı 1. Ayına girdiği gün tuvaletini yapmamaya başladı. İlkin sadece anne sütü alıyordu 3. Gün yapmadığında ağlaması başlıyordu en 6.güne kadar bekledik artık morarana kadar ağlamayınca fitil verdik. Hergün zeytin yağını içiriyorum masaj ve egzersizleri de doğduğundan beri yapıyoruz. Sadece anne sütünden oluyor dediler bebelac golf hazmı kolaylaştırıyormuş ona başladık günde 30 ml veriyorum hem kaka rengi yeşil oldu hemde çok katı tabi yine lavman ve fitil olmadan yapmıyor. Bunlar bağırsağı tembelleştirdiği için vermek istemiyorum kendim de sürekli kayısı suyu rezene anason çayı kuru dut çayı içiyorum benden geçtiğini düşündüğüm için benzer nir şey yaşayan var mı ne yapabilirim, eşim mamayı bırak diyor

Mamamı değiştirin. Aptamil prosyneo, Hipp combiotic ve Sma Comfort bunları deneyin.
Her mamadan sonra su içirin. Suyu kaynatıp, ılıtın. Günde 5 damla Biogai damla verin.
Merhaba mamayı değiştirdik biogai damlayı da aldık düzenli kullandık etkisini görmek için bekledim cevaplayamadım. Eskisi gibi tuvaleti yeşil değil ama hâlâ kabızlığı devam ediyor teşekkürler

Yaşadığınız kabızlık değil sadece anne sütü alıyorsa, Kaç gün arayla ve çıkınca sıvı mi çıkıyor? Oğlum 17 gün yapmamıştı bir keresinde keyfi yerinde ateşi yoksa bir şey yapilmaz dedi doktoru. Ki özeldi tonla tahlil isteyebilirdi ama normal dedi.
Ama ben başka doktora gidip bagirsak röntgeni çektirdim acaba tıkayan bir şey var mı diye temizdi. Fitil 1 kere verdim onun da yarısını verdim derken.
1 yaşına kadar haftada 1 şekilde yaptı 💩💩
2.yasina kadar 2 günde 1 derken zamanla günde 1 oldu 🤭
Bağırsak tembelliği olmasın sürekli fitil kullanrsnz.

Yaşadığınız kabızlık değil sadece anne sütü alıyorsa, Kaç gün arayla ve çıkınca sıvı mi çıkıyor? Oğlum 17 gün yapmamıştı bir keresinde keyfi yerinde ateşi yoksa bir şey yapilmaz dedi doktoru. Ki özeldi tonla tahlil isteyebilirdi ama normal dedi.
Ama ben başka doktora gidip bagirsak röntgeni çektirdim acaba tıkayan bir şey var mı diye temizdi. Fitil 1 kere verdim onun da yarısını verdim derken.
1 yaşına kadar haftada 1 şekilde yaptı 💩💩
2.yasina kadar 2 günde 1 derken zamanla günde 1 oldu 🤭
Bağırsak tembelliği olmasın sürekli fitil kullanrsnz.
Çoğunluk olarak mama veriyoruz sütüm yetersiz geliyor malesef, bir de sürekli rahatsız olduğunu belli ediyor zaten. Bacaklarını kasıyor karnı şişiyor ve ağlama krizlerine gidiyor