Bebeğimin asla yemek yememesi ve çıldırmalar

Allah bağışlasın 🧿
Ben bir damla su bile vermedim 6 aya kadar, katıydım bu konuda, umarım doğru yapmışımdır :KK43:
Saolun😊
Oyle yapanlarda var. Sikinti yapmayin. Rahat olun biraz . Her cocuk buyuyor😊
Dogum yapacagim zaman korkuyordum. Sonra dedimki herkes nasil doguruyorsa oyle dogurucam bir sekilde😅
Simdi sizin bebiste oyle buyuyecek😊 onune yemek koymaya devam edin, once oynar sonra agzina koyar.
Zaten cocuklar her seyi agzina goturmuyor mu Emzirdikten 10 dk verin

Yeterli besini alıyordur değil mi? Bebeğim emzik biberon ilaç kaşığı karşıtı aynı zamanda. Çooook zorlanarak ve ağla sızla demir veriyorum mesela. Bazen o kaosu göze alamayıp atlıyorum bir günü ve çok kötü hissediyorum falan :KK43: calpol vermek mesela dünyalar işkencesi benim için.
Şırınga gibi ilaç aparatı var. Ben ilaçları onla basıyorum. Şimdi hoşuna gidiyor ilaç içmek.

Benim oğlum 3 yaşında hala bi çok şeyin tadını bilmez. Doğdu meme reddiyle başladık, 2 yaşına kadar biberonla anne sütü aldı, çorbalar, püreler, taneli gıdalar neler neler denedim. Olmadı yediremedim. Bigün kabak yedirdim baktım ki kusturuyor kendini. Boyu kilosu gelişimi hep çok iyiydi. Et tavuk balık köfte yer. Bi kaç çorba içer kuruyemiş meyve yer. Bakliyat sebze yemez, alıştım artık inşallah zamanla yer diyorum. Sizinde bebeğiniz alışır elbet. Çok zor bi süreç ama alışıyor insan.

6 ayla alakalı olduğunu sanmam, ben de ilk kızımda 6 ay hiç bir şey vermedim. Ek gıda reddi yaşamadık. Beslenme uzmanına danışırdım ben olsam sizin yerinizde. Ortanca kızım böyleydi. Biz danışmanlık aldık. Duyusal hassasiyet vardı. Çözdük gibi ama hala iştahsız bir çocuk. Yine de çoğu şeyi yiyor. En azından kaşıkla ilaç içiyor artık 😁

6 ayla alakalı olduğunu sanmam, ben de ilk kızımda 6 ay hiç bir şey vermedim. Ek gıda reddi yaşamadık. Beslenme uzmanına danışırdım ben olsam sizin yerinizde. Ortanca kızım böyleydi. Biz danışmanlık aldık. Duyusal hassasiyet vardı. Çözdük gibi ama hala iştahsız bir çocuk. Yine de çoğu şeyi yiyor. En azından kaşıkla ilaç içiyor artık 😁
Hiç duymamıştım beslenme danışmanı. Hemen googleda kaybolayım…🥲 çok teşekkür ederim 🙏🏻

Hiç duymamıştım beslenme danışmanı. Hemen googleda kaybolayım…🥲 çok teşekkür ederim 🙏🏻
Rica ederim 🙏 İnşallah çözersiniz çok zor bir durum. Ben geç aksiyon aldım. İki yaşına kadar sadece meme emdi.

Doymuyor gibi geliyor Merve ya. Çok daha fazla sıklaştı meme isteği. Çünkü bence doymuyor. Gece boyu meme ağızda uyuyoruz bu arada. Canı istedikçe emiyor ben de iki büklüm yatıyorum öyle. Bundan şikayetim de yok. Ama doymuyorsa endişesi var. Asla yemek yemeyecek mi benim oğlum :KK43:
Doymakla gerçekten alakası yok. Diş oluyo atak oluyo bi şey illa ki oluyo. Benimkinin de gece boyu ağzındaydı. Artık daha az ama sabaha karşı yine çıkaramıyorum ağzından. Sabret. Benim de bel bitik. Sonsuza dek bu böyle sürmeyecek. Stresle ve isteksiz mem vermemek için uğraşıyorum. Sadece azaltarak bırakma yöntemi denemek istediğim için bundan sonra daha çok hayır diyecem daha seyreltmeye çalışacam. Geçen inan yarım tabak yemekle tüm günü geçirdi. Yemeyen yemiyo. Aç olsa her teklif ettiğini yer emin ol komşularda var görüyorum. Bir de her annenin sütü bebeğine özel 2 yaştan sonra yaramaz büyüdü artık doymaz safsataaaaa. Sakin ol emzir. Her bebe emerek farklı bir ihtiyacını karşılıyor.

Korkunç şüphelerle dolu bir süreçten sonra belki birine faydam dokunur diye yazmak istedim.

Bebeğimde çok ileri düzey kansızlık ve demir eksikliği çıktı. Gelişim geriliğine sebep olacak düzeyde eksiklik.

Ağlaya ağlaya da olsa yemek yedirmek zorundasınız dedi doktorlar. Meme düşkünlüğünü azaltıp yemek yemezse durumu korkutucu görünüyor.

Salmıştım bu konuyu. Yanlış yapmışım. Belki birilerine faydalı olur… :KK43:

Gecmis olsun yememe durumu devam ediyor muydu? Demir eksikligi belirti verdi mi? Benimki et balik yumurta severek yiyor ama yasadigim ulkede hic kan testi yapmiyorlar o yuzden tedirginim.

Siz yine de aglatarak degil oyalayarak yedirmeye calisin travma olmasin 😕

Benim kızımda şuan 20 aylık oldu emmeyi yeni bıraktık 3 4 saat ayrilmadan emiyordu huylaniyordum artik ve biraktirdim ..

8 aylik olmus artik haraketleri artti süt nekadar bol olursa olsun doyurmaz malesef ek gıda alması lazım .. benim kizimda ufakken guzel yerdi suan herseyi seciyor bi yedigini diger gun yemiyor birde oglum var 6 yasinda hic uzmemisti ama suaan bnde zorlaniyorm

Gercekten zor yemeyen cocuk ama birsklde birsyler yemesi gerekiyor 😔

Birde kansizlik varsa istah kapaniyor diyorlar olmadi bir baktirin demirine

X