Bebeğimin genzine süt kaçıyor yardım ?

ad-en

Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2022
270
66
28
Kızlar merhaba 2 aylık bebeğim var
tükürüğü yada emerken emdiği süt genzine kaçıyor ve o an nefes alamıyor . yani tükürüğünüde böyle genzine kaçırıyor. Normal mi bu durum sizde bu şekilde yaşıyormusunuz.

Alnının ortasını masaj yapar gibi yukarı çek demişti bana hemşireler sırta vurmak daha çok kaçırabilirmiş. Sütünüz tazyiklidir. Büyüdükçe daha kontrollü emecek.

Tazyikli geliyordur muhtemelen. Emzirmeden önce biraz sağma yapın. Bir de makaslama yöntemini de kullanabilirsiniz emzirirken. Kucağınızda bebeğinizin doğru pozisyonda olduğuna emin olun. Karnı sizin karnınıza yapışık olacak şekilde başı yukarıda aşağıda değil. Yatarken değil otururken emzirin. Güzel günler görün inşallah beraber sağlıklı mutlu bir ömür dilerim.

Kızlar ama emzirirken çok değil de mesela uyanınca veya uykusun da oluyor ya

Yatış şeklini değiştirin o halde biraz sağ sonra sola çevirin yatırırken.

tükürüğü yada emerken emdiği süt genzine kaçıyor ve o an nefes alamıyor . yani tükürüğünüde böyle genzine kaçırıyor. Normal mi bu durum sizde bu şekilde yaşıyormusunuz.
İlk aylar bebeğin ihtiyacından fazla süt üretir anne vücudu ve bu da tazyikli gelmesine sebep olur. Bir de bebek zaten küçük ve yeni yeni emmeyi öğrendiği için bu tazyikli sütün hızına yetisemiyor olabilir. Öncelikle sütünüzü sağın ama öyle çok değil çünkü ilk sütün besin değerine de ihtiyacı var ardındaki sütle birlikte.hani ilk fışkıran süt var ya 10 ml kadar onu sağın öyle emzirin. Ben de çok korkuyordum ama 4-5 aylık olunca hem kendi alıştı emmeye hem de fazla sütümü hep sağdım buzluğa koydum.

Canım reflü olabilir.bi çocuk doktoruna göster istersen.bebeklerde çok sık oluyor.ve ilacı var.ilacını kullandıkça geçiyor

X