Çocuk Hastalıkları bebeğimin poposu çok kötü pişik oldu. LÜTFEN ACİL YARDIM!

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
direk pamuğu halis zeytinyağına batırın,bol bol poposunun pişik yerine sürün
sabahtan akşama,akşamdan sabaha hiçbişeyi kalmıyor,
hiçbişey bu kadar etkili olamaz sanırım,
geçmiş olsunn..

kesinlikle zeytinyagı..hem saf vedaha iyi geliyor çokda yumuşatıyor poposunu..gece yatmadan önce sürersen sabaha hiç bişeyii kalmıyor ben hiçpişik kremleri kullanmadim hep zeytinyagi sürdüm ve arada çokda pişik olurdu kızım halada devam ediyoruz zeytinyağına..

Kızlar ben zeytin yağı kullandım ama poposundaki kızarıklık bi türlü geçmedi. Pişik değil ama kızarık duruyo neden acaba?

Kızlar ben zeytin yağı kullandım ama poposundaki kızarıklık bi türlü geçmedi. Pişik değil ama kızarık duruyo neden acaba?

benim de kızımın vajinasında var aynı durum...doktor önce antibiyotikli krem verdi 15 gün kullandık geçmedi, sonra pişik kremi kullan dedi 15 gün de öyle geçti ama hiç bir değişiklik olmadı...
pişik dışında ne olabilir ki?

sevgili anne pişik için karbonat yapın demiş birisi çaresiz kaldığım için uyguladım ama hem bebeğimin poposu daha çok pişti hemde yandı herhalde çok ağladı. sakın ha karbonatlı su falan yapmayın. anne sütü veriyosan sütünü poposuna sür bolca iyi oluyo

arkadaşlar pişik için saf zeytinyağı kullanın.eğer geçmiyorsa demekki bebeğinizin poposu mantar olmuş.bunun için günde 3 kere hametan pişik kremi yatmadan öncede travazon krem sürün.benim kızım bu şekilde iyileşti.geçmiş olsun...

Öncelikle merhaba. Arkadaşlar moralim çok bozuk bayram telaşı derken bir anlık kızımın altını batırdığını farketmememiz bir felakete söz konusu oldu kızımın poposu çok feci pişik oldu zaten diş çıkarıyoruz birde pişik olunca tuzu biberi oldu canı çok yanıyo su ile yıkıyorum ıslak mendil sürmüyorum ve mümkün oldukça havalandırmaya çalışıyorum bepanten krem sürüyorum travazol krem sürdüm nivea pişik kremi kullanıyorum fakat çok az bir iyileşme oldu hala kızarık ve canı çok yanıyo o ağlıdakça ben kendimi suçluyorum benneyaptımki ve kahroluyorum ne olur daha etkili bir krem bilen varsa bana yardım etsin doktorumuzu aradım oda sebamed'in pişik tedavi edici özelliği olan kremi olduğunu söyledi onu bulmaya çalışıyoruz daha etkilisini bilen varsa yardımcı olsun neolur. Çok üzgünüm çoook

arkadaşım pamukla sil hafif kurula bepanten merhem var onu kullan süper bir krem ama dikkat et merhem olsun kremi değil

benim bebeğimin öyle çok pişik derdi olmadı ama en iyisinin bildiğimiz vazelin olduğunu duydum.ben ara ara onu kullanıyorum hatta doktorların tacsiye ettiğini bir kaç kişiden duydum.bi dene istersen.inşallah iyi gelir.geçmiş olsun...

pişik için kullanmadığımız krem kalmadı, 5 günlük oğlum pişik oldu, hametan, nivea pişik kremi, bubchen krem, travazol, fito, bepantene, bactoban,en son kortizonlu krem olan hipokort kullandık 20 gün bu şekilde cebelleştikten sonra, sudocrem derdimize derman oldu. eczanede satılıyor.Şiddetle tavsiye ederim. Artık huzurluyum, kanayan pişikler geçti...

Öncelikle merhaba. Arkadaşlar moralim çok bozuk bayram telaşı derken bir anlık kızımın altını batırdığını farketmememiz bir felakete söz konusu oldu kızımın poposu çok feci pişik oldu zaten diş çıkarıyoruz birde pişik olunca tuzu biberi oldu canı çok yanıyo su ile yıkıyorum ıslak mendil sürmüyorum ve mümkün oldukça havalandırmaya çalışıyorum bepanten krem sürüyorum travazol krem sürdüm nivea pişik kremi kullanıyorum fakat çok az bir iyileşme oldu hala kızarık ve canı çok yanıyo o ağlıdakça ben kendimi suçluyorum benneyaptımki ve kahroluyorum ne olur daha etkili bir krem bilen varsa bana yardım etsin doktorumuzu aradım oda sebamed'in pişik tedavi edici özelliği olan kremi olduğunu söyledi onu bulmaya çalışıyoruz daha etkilisini bilen varsa yardımcı olsun neolur. Çok üzgünüm çoook

pişiğin en iyi tedavisi saf zeytinyağı .....pamukla pişen yerlere sürün cilt yağı emeceği için çok sorun olmaz zaten tavsiye ederim hatta pişik tekrarlamıyor arada zeytinyağlarsanız.....

oğlum ishal yüzünden bir hafta hastanede yattı,hem ishalin hemde kullanılan ilaçların etkisiyle feci pişik oldu hatta pişikten öte kanlı yara oldu altını silmeme müsade etmiyor sürekli ağlıyordu.zeytinyağı ve çeşit çeşit pişik kremi kullanmamıza rağmen banamısın demedi.vee çareyi margarinde bulduk o kanayan yaralar 1 günde kendini topladı 3 günde de tamamen kapandı sadece kızarıklık kaldı onun içinde travazol kullandık ve geçti.kesinliklee tavsiye ederim.

Kizlar denedim ve sasirdim..benimde son bebisimde pisik olusmusdu ilk aylar 2 gunde nerdese pisik merhemini bitiriyordum yok yok yok gecmiyor en sonunda bir arkadas geldi gordu ve nekadar merhem surdugumude meger ben kendimi tecrubeli sanan ben 3.bebisde isin püf noktasini ögrendim..

pisik olan bölgeye cok cokkk az merhem alinir hafifcene ve cokkk ince tabaka halinde surulur...meger önemli nokta yaranin hava alacak sekilde kremi az surmekmis...ilk surmemden sonra yaralar kapanmaya baslamisdi...aman kizlar cok kotu deyip benim gibi boca etmeyin azicik azicik surmek daha etkili

bende aynı şeyi çekiyorum ara ara.üç gün önce acayip pişik oldu oldu oğlum yine pipisi falan berbattı.ben hametan ve troysd kullanıyorum ikisini karıştırıp sürüyorum çok iyi geliyo.doktorda bunları yazdı zaten bana..

bence kızlar pişikli bölge sık sık sabunla ve bolca suyla yıkayınn sık sık bezini değiştirin ve travazol kremini öneririm. ve ıslak mendili kesinlikle sürmeyin diyorummm

BEnimde kızımda oldu bi ara iki ay sürdü nerdeyse doktora gösterdik.Bebeğin altını hemen kapatmayın biraz açık kalsın dedi ıslak bırakmayın sonra hametan sür dedi.Ve gercekten hemen geçti.Şimdi her açtığımızda açık kalıyor ve çok hoşlanıyor öyle kalmaktan.Şimdi çok şükür hiç bişeyi yok yinede dikkat etmek gerekiyor.

merhaba ne yazıkki seni bu dertten kurtaramayacağım bebğime denedim yavrum yarım saat boyunca ağladı o kadar korktum ki hastaneye gidecektik. tam o sırada ablası kucğına aldı da biraz sakinleşti. yıkadık daha i ağladı sakın yapmayın.

merhaba ne yazıkki seni bu dertten kurtaramayacağım bebğime denedim yavrum yarım saat boyunca ağladı o kadar korktum ki hastaneye gidecektik. tam o sırada ablası kucğına aldı da biraz sakinleşti. yıkadık daha i ağladı sakın yapmayın.

Canım, neyi denedim ve neyi yapmayalım? Ben anlamadım:44:

X